DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2019 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Kielce: manifestacja LGBT jednak się odbędzie? Sąd uchylił decyzję prezydenta

Kielce: manifestacja LGBT jednak się odbędzie? Sąd uchylił decyzję prezydenta
Zdjęcie ilustracyjne, fot. REUTERS/Elijah Nouvelage

Sąd Okręgowy w Kielcach uchylił decyzję prezydenta miasta Bogdana Wenty, który nie wyraził zgody na manifestację homoseksualistów i promocję LGBT, zaplanowaną na 13 lipca. W wyroku stwierdzono, że na podstawie przypuszczeń o braku bezpieczeństwa, prezydent nie mógł zakazać przemarszu tęczowej manifestacji. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Prezydent Kielc Bogdan Wenta podczas konferencji prasowej zapowiedział, że nie wyda zgody na przeprowadzenie, zaplanowanego na 13 lipca, pierwszego w historii miasta marszu homoseksualistów i zwolenników ideologii LGBT.  Jako powód swojej decyzji podał duże ryzyko wystąpienia konfliktu pomiędzy uczestnikami tęczowej parady, a uczestnikami 20 kontrmanifestacji, które zaplanowano tego samego dnia. Decyzja została zaskarżona przez organizatorów marszu LGBT.

 

Odwołanie od decyzji prezydenta Bogdana Wenty zostało rozpatrzone przez Sąd Okręgowy w Kielcach, który w pełni uchylił decyzję o braku zgody na organizację parady LGBT. Sędzia Renata Żak stwierdziła, że argumenty organizatorów manifestacji były zasadne. W uzasadnieniu wyroku odwoływała się do konstytucyjnego prawa wolności zgromadzeń. Dodała, że ograniczać je można jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

 

Sąd stwierdził również, że pobudki prezydenta Bogdana Wenty, które sprawiły, że ten nie wydał zgody na marsz LGBT, były bezzasadne. Zdaniem sędzi Renaty Żak, przypuszczenia o możliwości zakłócenia porządku lub braku bezpieczeństwa nie były wystarczające do tego, aby odwołać manifestację. Prezydent miasta informując o swojej decyzji, powoływał się na opinię policji, która informowała o możliwości wystąpienia konfliktu pomiędzy uczestnikami marszu LGBT oraz kontrmanifestantami.

 

Przypomnijmy, że mieszkańcy Kielc wystosowali petycję do władz miasta w sprawie zakazu organizacji marszu LGBT w stolicy województwa świętokrzyskiego. Pod petycją podpisało się ponad 6 tys. osób. „Na każdym z Marszów Równości dochodzi do skandalicznych scen, czego przykładem są ostatnie wydarzenia z Gdańska czy Warszawy. Nie życzymy sobie podobnych sytuacji w Kielcach” – napisano.

 

Marsz Równości w Kielcach organizują działacze liberalnych partii (Koalicji Obywatelskiej, działaczy Lewicy Razem i Komitetu Obrony Demokracji) oraz Prowincja Równości - nieformalna grupa LGBT. Wszystko wskazuje na to, że w związku z uchyleniem przez sąd decyzji prezydenta, 13 lipca ulicami Kielc przejdzie pierwsza w historii miasta parada homoseksualistów i zwolenników ideologii LGBT.

 

 

Źródło: kielce.wyborcz.pl, PCh24.pl

WMa


DATA: 2019-07-05 21:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Biada nam, jeśli ruchy sodmickie mogą z woli prawa Państwowego swobodnie szerzyć deprawację. Czas się kończy.
5 miesięcy temu / tomek ze wsi
 
to jest impreza wędrowna ,skąd w Kielcach wzięli by tylu gejów ,angażowanie się w to polityków tylko to nakręca, to może zabić tylko ignorowanie i obojętność ,kielczanie niech na ten czas zostaną w domach na spotkaniach przy kawie a przebierańcy niech sobie samotnie przemaszerują wsiądą w autobus który ich przywiózł i pojada dalej
5 miesięcy temu / chichot
 
Piszecie o ideologii LGBT ale nie ma czegoś takiego.
5 miesięcy temu / Marek
 
Taka jest demokracja wg nadzwyczajnej kasty. Podważona została decyzje prezydenta, który został wybrany w bezpośrednio przez mieszkańców, przez sędziego, którego nikt nigdy nie wybrał.
5 miesięcy temu / Stefan Jr
 
...urodzony w niewoli, zakuty w powiciu...
5 miesięcy temu / Kasandra
 
@Mirro: Żydzi nie cierpią narodowców. Rotshild w Wersalu obiecał prześladowanie Dmowskiego i narodowców. Poszło o Judeopolonię i katolicyzm. Żydzi uwielbiają za to lgbt. PiS wykonuje żydowskie polecenia lub jest czysto żydowski.
5 miesięcy temu / uno
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.