DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Kiedyś komunista, dzisiaj demokrata? Towarzysz Ciosek dołączył do „ekipy Biedronia”

Kiedyś komunista, dzisiaj demokrata? Towarzysz Ciosek dołączył do „ekipy Biedronia”
Fot. Daniel Gnap / FORUM

Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń poinformował w środę, że jego doradcą ds. międzynarodowych będzie były minister w rządzie towarzysza Jaruzelskiego Stanisław Ciosek. – To dla mnie zaszczyt, że mogę przedstawić w gronie moich doradców osobę wybitną – powiedział Biedroń.

 

Biedroń wystąpił z Cioskiem na wspólnej konferencji prasowej w Warszawie. Kandydat na urząd Prezydenta RP powiedział, że Stanisław Ciosek to człowiek niezwykle ważny dla niego i dla wszystkich ludzi, którzy „szukają pokoju, łączą Wschód z Zachodem, budują mosty pomiędzy krajami”.

 

To dla mnie naprawdę ogromny zaszczyt, że mogę przedstawić w gronie moich doradców osobę wybitną, która w tym miejscu spędziła wiele lat swojego życia doradzając, jako główny doradca ds. międzynarodowych i polityki wschodniej, najlepszemu prezydentowi III RP, prezydentowi dwóch kadencji, Aleksandrowi Kwaśniewskiemu – powiedział Biedroń.

 

Z kolei Ciosek mówił, że w czasach gdy był doradcą prezydentowi Kwaśniewskiemu, Polska miała „wokół siebie przyjaciół wszędzie, na Zachodzie, na Wschodzie, na Południu”. – Dzisiaj, jak spojrzeć na mapę Europy – ta przyjaźń gdzieś przepadła, zginęła. Trzeba do tego wrócić – stwierdził były członek PZPR.

 

Stanisław Ciosek należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od 11 grudnia 1971 do lutego 1980 był zastępcą członka Komitetu Centralnego PZPR. Od 1 czerwca 1975 do 26 listopada 1980 był I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Jeleniej Górze, pełniąc jednocześnie funkcję przewodniczącego tamtejszej Wojewódzkiej Rady Narodowej. Od 15 lutego 1980 do lipca 1981 był członkiem KC PZPR. Od 21 listopada 1980 do 13 listopada 1985 wchodził w skład rządu Józefa Pińkowskiego i Wojciecha Jaruzelskiego jako minister-członek Rady Ministrów do spraw związków zawodowych. Od 23 marca 1983 do 30 maja 1984 jednocześnie pełnił funkcję ministra pracy, płac i spraw socjalnych.

 

W trakcie obrad Okrągłego Stołu w rozmowach reprezentował stronę rządową. W wyborach do Sejmu kontraktowego w czerwcu 1989 startował bez powodzenia. 21 listopada 1989 został ambasadorem PRL w ZSRR. Pozostał w Moskwie po rozpadzie ZSRR jako ambasador RP w Federacji Rosyjskiej. Misję dyplomatyczną zakończył w 1996.

 

Źródło: tvp.info

TK


DATA: 2020-02-19 17:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skubiszewski, Olechowski, Rosati... Jeśli jeszcze oni wejdą w tą - za przeproszeniem - patościeżkę rozwoju, to mamy anarcho-syndykalistycznych roszczeniowców w całej krasie. p.s. zapomniałem o Wołku i Wschowskim.
4 miesiące temu / DrVictór
 
bardzo proszę o uściślenie - dołączył do tyłu czy od przodu? zapytam po technicznemu - będzie ciągnął czy pchał, tę zbolałą marionetkę wiadomych kręgów? kręgów nastawionych na rozbicie prawdziwych rodzin mężczyzny z kobietą, krajów narodowych w tym wypadku naszej ojczyzny Polski; czy rzeczywiście Polacy tak już zbaranieli, że mogą poprzeć takie dziwadło na takie stanowisko? czy idziemy w stronę samozagłady? aż nie chce się wprost uwierzyć, że tak może być; trzeba koniecznie pamiętać, żeby w maju postawić krzyżyk w kratce przy p. Krzysztofie Bosaku z KONFEDERACJI; a o tem, że właśnie ten kandydat jest najlepszy dla Polski i Polaków z listy zgłoszonych świadczy dobitnie permanentny atak na KONFEDERACJĘ i jej kandydata ze strony bandy z Magdalenki; kandydata najbardziej merytorycznego spośród zgłoszonych na wybory - wystarczy obejrzeć i posłuchać w internecie; o "zaletach" pozostałych, przez wrodzoną grzeczność, nie napiszę; ;-
4 miesiące temu / JARO
 
Jak dołączyl do Biedronia to sodomita a nie demokrata.
4 miesiące temu / Jot
 
Demokracja to dyktat większości. Zważywszy na kreowane przez władze zwycięstwo najniższych ludzkich? instynktów, demokracja jest także systemem totalitarnym. Biedroń zostanie wykorzystany, przeżuty i wypluty, choć jeszcze o tym nie wie.
4 miesiące temu / nt
 
PZPRobert LGBiedrońT
4 miesiące temu / slow-o
 
Z jednego nawróconego radość większa niż z 10 sprawiedliwych. Brawo!
4 miesiące temu / Dawid
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.