19 lutego 2020

Kiedyś komunista, dzisiaj demokrata? Towarzysz Ciosek dołączył do „ekipy Biedronia”

(Fot. Daniel Gnap / FORUM)

Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń poinformował w środę, że jego doradcą ds. międzynarodowych będzie były minister w rządzie towarzysza Jaruzelskiego Stanisław Ciosek. – To dla mnie zaszczyt, że mogę przedstawić w gronie moich doradców osobę wybitną – powiedział Biedroń.

 

Biedroń wystąpił z Cioskiem na wspólnej konferencji prasowej w Warszawie. Kandydat na urząd Prezydenta RP powiedział, że Stanisław Ciosek to człowiek niezwykle ważny dla niego i dla wszystkich ludzi, którzy „szukają pokoju, łączą Wschód z Zachodem, budują mosty pomiędzy krajami”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

To dla mnie naprawdę ogromny zaszczyt, że mogę przedstawić w gronie moich doradców osobę wybitną, która w tym miejscu spędziła wiele lat swojego życia doradzając, jako główny doradca ds. międzynarodowych i polityki wschodniej, najlepszemu prezydentowi III RP, prezydentowi dwóch kadencji, Aleksandrowi Kwaśniewskiemu – powiedział Biedroń.

 

Z kolei Ciosek mówił, że w czasach gdy był doradcą prezydentowi Kwaśniewskiemu, Polska miała „wokół siebie przyjaciół wszędzie, na Zachodzie, na Wschodzie, na Południu”. – Dzisiaj, jak spojrzeć na mapę Europy – ta przyjaźń gdzieś przepadła, zginęła. Trzeba do tego wrócić – stwierdził były członek PZPR.

 

Stanisław Ciosek należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od 11 grudnia 1971 do lutego 1980 był zastępcą członka Komitetu Centralnego PZPR. Od 1 czerwca 1975 do 26 listopada 1980 był I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Jeleniej Górze, pełniąc jednocześnie funkcję przewodniczącego tamtejszej Wojewódzkiej Rady Narodowej. Od 15 lutego 1980 do lipca 1981 był członkiem KC PZPR. Od 21 listopada 1980 do 13 listopada 1985 wchodził w skład rządu Józefa Pińkowskiego i Wojciecha Jaruzelskiego jako minister-członek Rady Ministrów do spraw związków zawodowych. Od 23 marca 1983 do 30 maja 1984 jednocześnie pełnił funkcję ministra pracy, płac i spraw socjalnych.

 

W trakcie obrad Okrągłego Stołu w rozmowach reprezentował stronę rządową. W wyborach do Sejmu kontraktowego w czerwcu 1989 startował bez powodzenia. 21 listopada 1989 został ambasadorem PRL w ZSRR. Pozostał w Moskwie po rozpadzie ZSRR jako ambasador RP w Federacji Rosyjskiej. Misję dyplomatyczną zakończył w 1996.

 

Źródło: tvp.info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 132 773 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram