DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

Kiedyś komunista, dzisiaj demokrata? Towarzysz Ciosek dołączył do „ekipy Biedronia”

Kiedyś komunista, dzisiaj demokrata? Towarzysz Ciosek dołączył do „ekipy Biedronia”
Fot. Daniel Gnap / FORUM

Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń poinformował w środę, że jego doradcą ds. międzynarodowych będzie były minister w rządzie towarzysza Jaruzelskiego Stanisław Ciosek. – To dla mnie zaszczyt, że mogę przedstawić w gronie moich doradców osobę wybitną – powiedział Biedroń.

 

Biedroń wystąpił z Cioskiem na wspólnej konferencji prasowej w Warszawie. Kandydat na urząd Prezydenta RP powiedział, że Stanisław Ciosek to człowiek niezwykle ważny dla niego i dla wszystkich ludzi, którzy „szukają pokoju, łączą Wschód z Zachodem, budują mosty pomiędzy krajami”.

 

To dla mnie naprawdę ogromny zaszczyt, że mogę przedstawić w gronie moich doradców osobę wybitną, która w tym miejscu spędziła wiele lat swojego życia doradzając, jako główny doradca ds. międzynarodowych i polityki wschodniej, najlepszemu prezydentowi III RP, prezydentowi dwóch kadencji, Aleksandrowi Kwaśniewskiemu – powiedział Biedroń.

 

Z kolei Ciosek mówił, że w czasach gdy był doradcą prezydentowi Kwaśniewskiemu, Polska miała „wokół siebie przyjaciół wszędzie, na Zachodzie, na Wschodzie, na Południu”. – Dzisiaj, jak spojrzeć na mapę Europy – ta przyjaźń gdzieś przepadła, zginęła. Trzeba do tego wrócić – stwierdził były członek PZPR.

 

Stanisław Ciosek należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od 11 grudnia 1971 do lutego 1980 był zastępcą członka Komitetu Centralnego PZPR. Od 1 czerwca 1975 do 26 listopada 1980 był I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Jeleniej Górze, pełniąc jednocześnie funkcję przewodniczącego tamtejszej Wojewódzkiej Rady Narodowej. Od 15 lutego 1980 do lipca 1981 był członkiem KC PZPR. Od 21 listopada 1980 do 13 listopada 1985 wchodził w skład rządu Józefa Pińkowskiego i Wojciecha Jaruzelskiego jako minister-członek Rady Ministrów do spraw związków zawodowych. Od 23 marca 1983 do 30 maja 1984 jednocześnie pełnił funkcję ministra pracy, płac i spraw socjalnych.

 

W trakcie obrad Okrągłego Stołu w rozmowach reprezentował stronę rządową. W wyborach do Sejmu kontraktowego w czerwcu 1989 startował bez powodzenia. 21 listopada 1989 został ambasadorem PRL w ZSRR. Pozostał w Moskwie po rozpadzie ZSRR jako ambasador RP w Federacji Rosyjskiej. Misję dyplomatyczną zakończył w 1996.

 

Źródło: tvp.info

TK


DATA: 2020-02-19 17:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skubiszewski, Olechowski, Rosati... Jeśli jeszcze oni wejdą w tą - za przeproszeniem - patościeżkę rozwoju, to mamy anarcho-syndykalistycznych roszczeniowców w całej krasie. p.s. zapomniałem o Wołku i Wschowskim.
1 miesiąc temu / DrVictór
 
bardzo proszę o uściślenie - dołączył do tyłu czy od przodu? zapytam po technicznemu - będzie ciągnął czy pchał, tę zbolałą marionetkę wiadomych kręgów? kręgów nastawionych na rozbicie prawdziwych rodzin mężczyzny z kobietą, krajów narodowych w tym wypadku naszej ojczyzny Polski; czy rzeczywiście Polacy tak już zbaranieli, że mogą poprzeć takie dziwadło na takie stanowisko? czy idziemy w stronę samozagłady? aż nie chce się wprost uwierzyć, że tak może być; trzeba koniecznie pamiętać, żeby w maju postawić krzyżyk w kratce przy p. Krzysztofie Bosaku z KONFEDERACJI; a o tem, że właśnie ten kandydat jest najlepszy dla Polski i Polaków z listy zgłoszonych świadczy dobitnie permanentny atak na KONFEDERACJĘ i jej kandydata ze strony bandy z Magdalenki; kandydata najbardziej merytorycznego spośród zgłoszonych na wybory - wystarczy obejrzeć i posłuchać w internecie; o "zaletach" pozostałych, przez wrodzoną grzeczność, nie napiszę; ;-
1 miesiąc temu / JARO
 
Jak dołączyl do Biedronia to sodomita a nie demokrata.
1 miesiąc temu / Jot
 
Demokracja to dyktat większości. Zważywszy na kreowane przez władze zwycięstwo najniższych ludzkich? instynktów, demokracja jest także systemem totalitarnym. Biedroń zostanie wykorzystany, przeżuty i wypluty, choć jeszcze o tym nie wie.
1 miesiąc temu / nt
 
PZPRobert LGBiedrońT
1 miesiąc temu / slow-o
 
Z jednego nawróconego radość większa niż z 10 sprawiedliwych. Brawo!
1 miesiąc temu / Dawid
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.