DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Kiedy zapłacą za Narodowy?

Kiedy zapłacą za Narodowy?
fot. Wistula / wikimedia.commons / licencja Creative Commons

Polacy nie zagrają już na Stadionie Narodowym w trwających mistrzostwach. Tymczasem wciąż nie zostały uregulowane kwestie związane z kosztami jego budowy.

 

Jak informuje rzeczniczka Narodowego Centrum Sportu, Daria Kuklińska, w najbliższych tygodniach planowane jest podpisanie przez reprezentowaną przez nią instytucję porozumień w bulwersującej opinię publiczną, a przede wszystkim samych zainteresowanych, sprawie. zapłaty wynagrodzeń podwykonawcom Stadionu Narodowego, które nie zostały uregulowane przez generalnego wykonawcę.

 

W porozumieniu podpisanym 6 czerwca między NCS a podwykonawcami Centrum potwierdziło, iż ze swej strony gwarantuje, że Skarb Państwa zapłaci podwykonawcom w najbliższym możliwym terminie za roboty budowlane, które nie zostaną lub nie zostały zapłacone przez generalnego wykonawcę, czyli konsorcjum Hydrobudowa Polska, PBG i grupa Alpine. Wypłata ma nastąpić na podstawie wzajemnych porozumień uzgodnionych indywidualnie z podwykonawcami, wzór porozumienia miał być przesłany do podwykonawców do 8 czerwca. Procedura wypłaty środków miała być uruchomiona 12 czerwca. Tak się jak widać nie stało, mimo, iż wedle informacji Polskiej Agencji Prasowej, podwykonawcy liczyli na podpisanie porozumień z NCS w końcu tego tygodnia.

 

Na początku czerwca Hydrobudowa informowała, że konsorcjum oczekuje od Narodowego Centrum Sportu zapłaty za dokończenie budowy stadionu. Łączne roszczenia konsorcjum wobec NCS wynoszą – jak informowała spółka – ponad 400 milionów złotych.

 

W ubiegły poniedziałek sąd ogłosił upadłość układową Hydrobudowy, a w środę upadłość układową PBG. Spółki podały, że bezpośrednią przyczyną decyzji są m.in. przeciągające się rozmowy z bankami na temat finansowania. Ponadto grupa PBG informowała, ze do trudnej sytuacji przyczynił się też jej udział w budowie Stadionu Narodowego w Warszawie właśnie.

 

Budowa Stadionu Narodowego rozpoczęła się we wrześniu 2008 r. Pierwotnie miał być gotowy w lipcu ubiegłego roku, ale m.in. z powodu konieczności naprawy schodów powstało opóźnienie. Budowę zakończono 30 listopada ubiegłego roku, zaś 16 grudnia obiekt otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Oficjalnie stadion, noszący od kilku dni imię śp. Kazimierza Górskiego, został otwarty 29 stycznia bieżącego roku. Inwestycja kosztowała ok. 2 miliardy złotych.

 

 

Piotr Toboła


DATA: 2012-06-18 11:26
AUTOR: PIOTR TOBOŁA
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.