DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Kiedy Polska odzyska wrak Tu-154M? Minister Czaputowicz przedstawił sprawę w Brukseli

Kiedy Polska odzyska wrak Tu-154M? Minister Czaputowicz przedstawił sprawę w Brukseli
Jacek Czaputowicz, Fot: Krystian Maj/FORUM

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz na spotkaniu unijnych ministrów poruszył sprawę odzyskania przez Polskę wraku samolotu Tu – 154M, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.

 

Na posiedzeniu unijnej Rady ds. Zagranicznych jednym z poruszanych tematów były realcje Unii Europejskiej z Rosją. W referacie wygłoszonym przez polskiego ministra poruszono kwestie zwrotu Polsce wraku tupolewa.

 

- Polska oczekuje ciągle zwrotu wraku samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. – wskazał w referacie minister spraw zagranicznych. - Zginął prezydent, elita polskiego narodu i, zgodnie z prawem międzynarodowym, mamy prawo oczekiwać zwrotu samego wraku, a także czarnych skrzynek - jest to konieczne do prowadzenia śledztwa, które się toczy  - dodał.

 

Jacek Czaputowicz pytany jaką reakcję wśród unijnych dyplomatów wywołał jego apel, odpowiedział: „nie było dyskusji na ten temat”.

 

- Na pewno zostało to odczytane, będzie to w protokole; ważne państwo UE przedstawiło swój punkt widzenia na temat polityki wobec Rosji – przekonywał.

 

Według polskiego ministra pozostali unijni dyplomaci byli zgodni co do ujednolicenia polityki zagranicznej wobec Rosji. Zaznaczył także, że jest zwolennikiem sankcji wobec Moskwy, które przynoszą pozytywne efekty.

 

- Jest pewna zgoda, że te sankcje, które zostały wprowadzone, odgrywają pozytywną rolę. (...) Jest świadomość istnienia zagrożenia ze strony polityki rosyjskiej dla UE – powiedział.

 

 

Źródło: rmf24.pl

PR


DATA: 2018-04-17 08:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zamęt , zamęt , zamęt.
ponad 1 rok temu / mario69
 
Przecież niemiecka UE dąży do zjednoczenia /swych interesów/ z Rosją kosztem Polski. Co ten Czaputowicz bredzi? PiS-owi przynależność Polski do UE jest potrzebna jedynie po to, żeby wprowadzić tu prawny zamordyzm. Już jesteśmy w UE za sprawą Lecha Kaczyńskiego i jeśli nie wyjdziemy z Unii, czego PiS za żadne skarby świata nie chce, musimy się podporządkować. Wszelki niby opór na wzór oporu Trumpa to zasłona dymna dla idiotów. My idiotami nie jesteśmy panie Czaputowicz.
ponad 1 rok temu / sad
 
Odcinek 2345 pt. Smoleńsk , czyli teatru dla ludu ciąg dalszy. Lud się będzie ekscytował jakiż to dobry ten minister .
ponad 1 rok temu / Wojciec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.