DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Kidawa-Błońska zapowiada przywrócenie finansowania zabiegów in-vitro z budżetu

Kidawa-Błońska zapowiada przywrócenie finansowania zabiegów in-vitro z budżetu
Małgorzata Kidawa-Błońska, Fot. Robert Woźniak/FORUM

Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera, zapowiedziała przywrócenie finansowania zabiegów in-vitro z budżetu państwa. Liderka Platformy Obywatelskiej dodaje, że obietnica zostanie spełniona, jeśli jej środowisko polityczne zwycięży w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Polityk zajęła również stanowisko w sprawie aborcji.

 

– Muszę powiedzieć i zagwarantować, że jeżeli wygramy wybory, wróci refundacja in vitro. Musimy rodzicom pomóc. Nie może być podziału, że tylko osoby zamożne mogą korzystać z tej metody. Na szczęście część polskich samorządów poszła za głosem serca i samorządy dofinansowują tę metodę – powiedziała wicemarszałek Sejmu.

 

Polityk Platformy Obywatelskiej, która jest kandydatką na premiera w przypadku wyborczego zwycięstwa Koalicji Obywatelskiej dodała, że w poprzedniej kadencji parlamentu, in-vitro było już finansowane z budżetu państwa. Kidawa-Błońska podkreśliła, że dzięki tzw. metodzie sztucznego zapłodnienia, w ciągu czterech lat urodziło się 21 tys. dzieci. Obecna wicemarszałek Sejmu nie chciała jednak mówić o poważnych wątpliwościach etycznych metody in-vitro, a także o stanowisku Kościoła w tej sprawie.

 

Podczas spotkania z kobietami i środowiskiem medycznym Zagłębia Dąbrowskiego, Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiadała również na pytania dotyczące aborcji. Jej zdaniem, należy doprowadzić do sytuacji, aby przestrzegane były aktualnie obowiązujące zapisy tzw. „kompromisu aborcyjnego”, ale w przyszłości ustawa powinna być liberalizowana.

 

– Uważamy, że jeżeli w tej chwili istnieje prawo dotyczące aborcji - powinno być wykonywane i respektowane, a później, w przyszłości, będziemy mogli rozmawiać jak zrobić, żeby ta ustawa stanowiła standardy europejskie. Ale na razie mamy prawo, więc niech to prawo będzie egzekwowane – powiedziała.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

WMa

 

 


DATA: 2019-09-19 21:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PO i PiS zgodnie blokują kampanię Konfederacji, zgodnie utrzymują aborcję, zgodnie deprawują na homoseksualistów po prowokuje PiS zezwala na prowokację po, zgodnie wymieniają się kadrą dziedziców komuny, zgodnie produkują inflację, w zgodzie współpracują w MSZ nad żydowską i internacjonalstyczną okupacją, zgodnie nie bronią prawdy historycznej, zgodnie utrzymują cenzurę poprawności politycznej, zgodnie prześladują Polaków na rzecz wszystkich możliwych obcych, zgodnie zdradzili Polskę i Kościół Katolicki. "Kłótnie" to tylko metoda wprowadzania neokomunistycznej marksistowskiej zagłady i programowania socjologicznego tłumów.
10 miesięcy temu / zgodnie razem
 
Nie myślą państwo że to całe in vitro prowadzi do eutanazji człowieka, gdzie jak naukowcy stworzą macie sztuczna, to jak w fabryce będą produkować mieszać tak geny modyfikować je aby garstka finansiery tym sterowala i żyła a resztę planety usmiercila. Bo przecież skolonizuje ja od nowa z in vitro
10 miesięcy temu / Era przyszłoś
 
Wystarczy nie dokonywać aborcji Az tyle i tylko tyle wiele kobiet za młodości to czyni nie zważając na konsekwencje np. niepłodności po zabiegu bo nie wiedzą że tak to się kończy w dużej mierze
10 miesięcy temu / In vitro to dzi
 
"Nie może być podziału, że tylko osoby zamożne mogą korzystać z tej metody" - nie może. Powinna zostać całkowicie zakazana. Dzieci osób zamożnych również mają prawo do poczęcia nie odzierającego ich z ludzkiej godności i intymności.
10 miesięcy temu / sp
 
Ta partia przeraża i Polacy na nich głosują!. Ludzie módlmy się jeśli PiS wygra wybory to na 100% mamy straszną zagładę! To taki cytat z komentarzy :
10 miesięcy temu / Lustro partyjne
 
P. Kidawa = Błońska? Polacy są cudownym pracowitym, mądrym Narodem gdziekolwiek wyjechali za pracą i chlebem byli wdzięczni,że zarabiają więcej i wystarczy nażycie pomimo w wielu wypadkach nie w wykształconym w Polsce zawodzie bo dokonali? Sprzedam Polskę ? msp.gov.pl Minister skarbu PO/PSL ?Jacek Rostowski? czyli obywatel Wielkiej Brytanii ? Jan Vincent-Rostowski zamieścił w tygodniku ?The Economist? ogłoszenie o sprzedaży ponad 670 polskich spółek z ponad 40 sektorów gospodarki. Ogłoszenie polskiego Ministerstwa Skarbu Państwa w ?The Economist?, 8-14 maja 2010 r. tuż po 10.04. 2010r. ?????
10 miesięcy temu / Miech
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.