DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2020 r.

Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Kerry: walka z globalnym ociepleniem to obowiązek

Kerry: walka z globalnym ociepleniem to obowiązek
By U.S. Consulate General Munich from Germany [Public domain], via Wikimedia Commons

Amerykański Sekretarz Stanu John Kerry w Dżakarcie wezwał wszystkie kraje do zintensyfikowania działań w celu odwrócenia zmian klimatycznych, rzekomo powodowanych przez człowieka. Zdaniem amerykańskiego polityka, „globalne ocieplenie jest najgorszą na świecie bronią masowego rażenia”.

 

W przemówieniu inauguracyjnym wygłoszonym w Dżakarcie w ramach kilkudniowej wizyty szefa dyplomacji USA w Azji, Kerry stwierdził, że walka ze zmianami klimatycznymi to obowiązek moralny  i konieczność ekonomiczna wszystkich narodów. Ostrzegł, że zaniechanie walki ze grozi zniszczeniem bogatych azjatyckich ekosystemów i podniesieniem się poziomu mórz i oceanów. Kerry porównał globalne ocieplenie do terroryzmu i broni jądrowej. Zdaniem amerykańskiego polityka, wszystkie kraje muszą się zaangażować w wypracowanie bezpiecznej dla środowiska polityki energetycznej. - Wszyscy musimy podjąć to wyzwanie, bo zmiany klimatyczne mogą być teraz uznane za inną broń masowego rażenia, być może nawet najbardziej przerażającą na świecie – przekonywał.

 

Sekretarz Stanu, który rozpoczął kilkudniową wizytę w Azji, poza Indonezją ma udać się także do Korei Południowej i Chin. Planowane na niedzielę spotkanie z prezydentem Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono zostało jednak odwołane. Prezydent pomagał wówczas ofiarom erupcji wulkanu Mount Kelud. Kerry spotkał się za to ze studentami, których przekonywał, że 97 procent naukowców zgodziło się, iż globalne ocieplenie ma miejsce, a jego bezpośrednim sprawcą ma być człowiek. Zaatakował przy tym przeciwników globalnego ocieplenia, czyli – według Kerry’ego – „garstkę naukowców, skrajnych ideologów” i duże korporacje wydobywające ropę i węgiel.

 

John Kerry stwierdził także, że w walce z ociepleniem klimatu koszty nie grają roli. Co więcej, w ogóle nie powinny być brane pod uwagę, nawet jeśli przewyższają korzyści. Amerykański polityk straszył zakwaszeniem oceanów, wyginięciem niektórych gatunków, zatopieniem wysp i mniejszymi połowami ryb.

 

Równocześnie to Stany Zjednoczone są jednym z największych na świecie emitentów dwutlenku węgla. W sobotę Kerry ogłosił, że wbrew wcześniejszym założeniom Chiny i Stany Zjednoczone - które łącznie emitują około 40 procent gazów cieplarnianych do atmosfery - nie będą rozmawiać w najbliższym czasie o zawarciu porozumienia w celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Nowy dokument w tej sprawie ma być wypracowany dopiero w przyszłym roku w Paryżu. Ma on zastąpić porozumienie z Kioto z 1997 roku (którego nie ratyfikowały Stany Zjednoczone) i obowiązywać wszystkie kraje.

 


źródło: newsmax.com

AS


DATA: 2014-02-19 07:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Nieznany: Sterować w znaczeniu ściśłej kontroli każdego parametru, czyli temperatury, opadów, usłonecznienia - oczywiście, że nie możemy i pewnie nigdy nie będziemy mogli. ALE MIESZAĆ... o to już nam wychodzi baardzo dobrze. Aby wam coś uświadomić: powszechny jest osąd, że człowiek nie może wpływać na skład atmosfery. Jest to (niestety) nie prawda. Ponad 99,9% gazów atmosferycznych NIE POSIADA możliwości pochłaniania ciepła (zatrzymywania). Tych gazów, które to potrafią jest 0,01% a to już znacząco ułatwia nam mieszanie w jej składzie. Średnio na każdego mieszkańca Ziemi przypada emisja 5 ton(!) CO2. Proszę to sobie wyobrzić - 5 ton na osobę i przemnożyć przez 7 miliardów (wkrótce, za naszego jeszcze życia) nawet 10 mld) istnień! To nie może pozostawać bez wpływu na naturę! Dodatkowo emitujemy gazy cieplarniane, które są CAŁKOWICIE NIENATURALNE jak halogenki!
ponad 5 lat temu / AZG
 
Wygląda na to, że oświeceniowy Antropocentryzm doprowadził do tego, że ludziom wydaje się, iż mogą sterować klimatem jak ogrzewaniem w samochodzie.
ponad 5 lat temu / Nieznany
 
Globalne ocieplenie - ha, ha, ha.
ponad 5 lat temu / some1
 
Grozi nam nie globalne ocieplenie ,ale GLOBALNE OPODATKOWANIE, a to tylko po to by bogaci mogli nadal sie bogacic.
ponad 5 lat temu / tom
 
Ludzie uwierzą we wszystko tylko nie w prawdę. Wystarczy powiedzieć, że takie anomalie są właśnie skutkiem globalnego ocieplenia i już cały świat bije brawo. co za dół :(
ponad 5 lat temu / tersu
 
od kiedy to Kerry robi za murzyńskiego Kali? ta rola jest chyba przewidziana dla kogoś innego? a co do niego samego, to nie mógłby chłopina zająć się czymś pożytecznym? np. pracą w fabryce keczapu swojej małżonki; byłby z tego chociaż jakiś pożytek, bo teraz to tylko powoduje śmiech i kpiny z Ameryki jak Ziemia długa i szeroka, czyli okrągła;
ponad 5 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.