DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Kerry: brak "homo-tolerancji" jak antysemityzm

Kerry: brak "homo-tolerancji" jak antysemityzm
Sekretarz stanu USA, John Kerry, fot. REUTERS/FORUM
#USA    #HOMOSEKSUALIZM    #UGANDA    #USTAWA    #SODOMIA    #KERRY    #PRAWA    #MUSEVENI

John Kerry porównał nowe ustawodawstwo antyhomoseksualne Ugandy do antysemickich ustaw w hitlerowskich Niemczech i apartheidu w RPA. – Wystarczy zmienić nacisk tej ustawy i skierować ją przeciw czarnym lub Żydom, a znajdziemy się w 1930 roku w hitlerowskich Niemczech albo w latach 1950 – 1960, gdy królował apartheid w RPA – powiedział do reporterów w ubiegły poniedziałek sekretarz stanu USA. W tym dniu prezydent Ugandy Yoweri Museveni podpisał antyhomoseksualną ustawę. Zdaniem amerykańskiego polityka, to antysodomskie prawo, jest „okrutne” i „niemoralne”.

 

Przy okazji tej ustawy sekretarz stanu zwrócił uwagę na sytuację homoseksualistów rzekomo dyskryminowanych w 78 państwach na świecie. W Afryce, w 37 krajach obowiązuje surowe prawo zakazujące jawnych praktyk sodomskich.

 

Nowa ugandyjska ustawa wprowadza surowe kary dla pederastów i lesbijek. Dożywotnie więzienie grozić będzie za niektóre praktyki homoseksualne, zwłaszcza za seks z nieletnimi oraz aktywność seksualną podejmowaną przez homoseksualistów zarażonych wirusem HIV. Na dożywocie będą mogli również zostać skazani homoseksualiści – recydywiści. Ustawa w obecnym kształcie przewiduje karę roku pozbawienia wolności dla osób oferujących homoseksualistom porady lub usługi mające związek z ich skłonnościami Uderza to przede wszystkim w działalność organizacji lobbujących na rzecz legalizacji homoseksualizmu.

 

Według amerykańskiego sekretarza stanu, nowe prawo jest „niemoralne”. Kerry zapowiedział, że USA nie spoczną dopóki we wszystkich krajach na świecie nie zostanie zniesiona dyskryminacja osób homoseksualnych. – Działania antygejowskie, naturalnie prowadzone są w różnych miejscach na całym świecie. Nie jest to wyłącznie afrykański problem. Jest to problem globalny i będziemy się z nim zmagać do skutku – zapowiedział.

 

Pod koniec tygodnia sekretarz stanu spotka się z amerykańskim korpusem dyplomatycznym w Waszyngtonie, by omówić sposoby radzenia sobie z rzekomym wzrostem uprzedzeń wobec homoseksualistów.

 

Jednocześnie przedstawiciele administracji Obamy zapowiedzieli rewizję stosunków z rządem Ugandy, który współpracuje m.in. z amerykańskimi komandosami w celu zwalczania bojowników Al Kaidy powiązanych z dżihadystami somalijskimi. Amerykanie pomagają Ugandyjczykom schwytać Josepha Kony, szefa Armii Oporu Pana, poszukiwanego za liczne zbrodnie wojenne. Stany Zjednoczone zapowiedziały jednak, że zmiany mogą dotyczyć wyłącznie programów pomocowych. Uganda otrzyma mniej środków na walkę z AIDS.

 

Pomoc dla Ugandy wstrzymali Norwegowie

 

Pomoc dla Ugandy w wysokości 50 mln koron wstrzymali już Norwegowie. Minister spraw zagranicznych Børge Brende, tuż po podpisaniu przez prezydenta ugandyjskiej ustawy, stwierdził: – Norwegia wyraża głębokie ubolewanie z powodu podpisania w dniu dzisiejszym przez prezydenta Ugandy nowej, surowszej ustawy przeciwko homoseksualistom. Ustawa ta jest sprzeczna z podstawowymi prawami człowieka i z konstytucją Ugandy. Pogorszy ona sytuację grupy, która już w tej chwili narażona jest na prześladowania, oraz sprawi, że działalność osób i organizacji pracujących na rzecz praw mniejszości seksualnych będzie postrzegana jako działalność kryminalna.

 

Pod koniec XIX w. w Ugandzie męczeńską śmierć poniosło kilkudziesięciu młodych dworzan nawróconych na katolicyzm, którzy nie zgodzili się na homoseksualne wykorzystywanie przez króla Mwangę. Król polecił ich spalić albo w różny sposób torturować. Zginął wówczas m.in. przełożony paziów – Karol Lwanga. Wspomnienie jego i Towarzyszy przypada w Kościele katolickim 3 czerwca.

 

Źródło: yahoo.com, reuters.com, AS


DATA: 2014-02-27 19:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A złodziei , oszustów , sadystów i morderców nie chce tolerować?
ponad 6 lat temu / cynik
 
Uganda złamie grzeszny paluch Kerry\'ego.
ponad 6 lat temu / Leo
 
Żab skrzeczenie, blasku księżyca nie zmniejsza (Św. I. Loyola)
ponad 6 lat temu / John Galt
 
Bo za sodomią stoją żydzi. Wszystko się zgadza
ponad 6 lat temu / Jacek
 
Kerry w Wietnamie ci mózg wyprali
ponad 6 lat temu / Kerrywurst
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.