DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Kentucky przyjęło ustawy powalające nakładać sankcje karne i cywilne na aborcjonistów

Kentucky przyjęło ustawy powalające nakładać sankcje karne i cywilne na aborcjonistów
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Boris Gonzalez)

W sobotę prawodawcy z Kentucky uchwalili dwie ustawy antyaborcyjne. Uzyskały one pełne poparcie w legislaturze stanowej. Przewidują m.in. sankcje karne i cywilne za naruszanie przepisów stanowych.

 

Ustawa Izby Reprezentantów Bill 2 pozwala prokuratorowi generalnemu nakładać sankcje karne i cywilne za każdorazowe łamanie przepisów administracyjnych dotyczących ograniczeń nałożonych na ośrodki aborcyjne. Republikański prokurator generalny Daniel Cameron jest przeciwnikiem zabijania dzieci poczętych. Wyraził zadowolenie z przyznania mu jasnych kompetencji.

 

Senacka ustawa Bill 9 wymaga, aby „urodzone żywe” niemowlęta otrzymywały „wszystkie odpowiednie z medycznego punktu widzenia i rozsądne środki” w celu zachowania ich życia, niezależnie od stanu rozwoju ciąży, aktualnej niepełnosprawności lub zgody rodziców.

 

American Civil Liberties Union (ACLU) z Kentucky wydała oświadczenie potępiając regulacje. Organizacja proaborcyjna wskazuje, że fragment ustaw House Bill 2 i Senate Bill 9 „służy jedynie do zawstydzania i ostracyzmu pacjentów oraz pracowników służby zdrowia”.

 

Aktywiści proaborcyjni od dawna ubolewają, że wskutek stygmatyzacji aborcji proceder zabijania dzieci poczętych nie jest powszechnie uznawany i stosowany.

 

Demokratyczny gubernator Andy Beshear zawetował w zeszłym roku przepisy, które ograniczały dostęp do aborcji. Powiedział, że istnieją już regulacje chroniące „urodzone żywe” niemowlęta. Ustawa przeszła w ostatni dzień 30-dniowej sesji w Kentucky.

 

Za zaostrzeniem dostępu do aborcji i poprawą opieki nad dziećmi urodzonymi wskutek nieudanej aborcji zagłosowało ponad dwie trzecie kongresmenów, co stanowi większość odporną na weto gubernatora.

 

Antyaborcyjny prokurator generalny w Kentucky otrzyma nowe uprawnienia do regulowania pracy ośrodków aborcyjnych.

 

W ostatnich latach parlamentarzyści z Kentucky wprowadzali szereg ograniczeń administracyjnych, utrudniających pracę aborcjonistów i ośrodków aborcyjnych w stanie.

 

Źródło: jurist.org, wave3.com

AS


DATA: 2021-01-11 14:13
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chwała Bogu! A u nas kiedy w końcu opublikowany zostanie wyrok TK? Kto odpowiada za tą śmiercionośną zwłokę?
10 dni temu / magis
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.