DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Kentucky ogranicza aborcję. Stop mordowaniu z powodu płci i niepełnosprawności

Kentucky ogranicza aborcję. Stop mordowaniu z powodu płci i niepełnosprawności
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

Parlament amerykańskiego stanu Kentucky przegłosował ustawę zakazującą dyskryminacji nienarodzonych dzieci z powodu rasy, płci czy niepełnosprawności. Chodzi tu zwłaszcza o zespół Downa. Jednak zwolennicy aborcji nie odpuszczają i planują złożyć pozew.

 

W środowym głosowaniu w Senacie stanu Kentucky za ustawą opowiedziało się 32 polityków, a 4 było przeciw. Wcześniej, bo już w lutym przegłosowała ją stanową Izbę Reprezentantów. Obecnie wystarczy jedynie podpis gubernatora Matta Bevina, co nie stanowi problemu. Wszak polityk jest znany z poglądów pro-life. Wyraził on radość z decyzji senatorów na Twitterze.

 

Nowe przepisy nie podobają się jednak aborcyjnym aktywistom z liberalnej organizacji ACLU („Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich”). Zamierzają oni złożyć pozew. „Decyzje o tym, czy zakończyć ciążę musi podejmować kobieta i jej rodzina. Jednak to prawo odbiera kobietom prawo do decyzji i przekazuje je politykom” – stwierdziła w oświadczeniu zastępca dyrektora generalnego ACLU Brigitte Amiri. Jej zdaniem ustawa jest przejawem dążenia do ograniczenia aborcji, gdy „kobieta tego potrzebuje”.

 

Tymczasem politycy sprzeciwiający się mordowaniu nienarodzonych podkreślają, że nie można mówić o „potrzebie” aborcji wynikającej z płci lub niepełnosprawności. Republikanka Nancy Tate podkreśla, że aborcje selektywne świadczą o tym, że nienarodzonych dzieci nie traktuje się na równi z innymi ludźmi.

 

Na marginesie warto zauważyć, że zwolennicy aborcji „zapominają”, że dziecko nienarodzone jest odrębną istotą ludzką, wyposażoną choćby w unikalny kod genetyczny. Nie stanowi zatem po prostu części ciała matki.

 

Źródła: lifenews.com / wsaz.com / komentarz pch24.pl

mjend  


DATA: 2019-03-15 14:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Nie stanowi zatem po prostu części ciała matki" - no to je weźcie i dajcie innej "matce". Nie da się? To oznacza, że jednak wola matki stanowi o tym czy chce mieć dziecko, czy nie.
3 miesiące temu / Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66882"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.