DZIŚ JEST:   18   LISTOPADA   2018 r.

XXIII Niedziela zwykła
Bł. Karoliny Kózkówny
Św. Odona, opat
 
 
 
 

Kennedy na wojnie ze szczepionkami. Zmowa producentów i rządu jednak istnieje

Kennedy na wojnie ze szczepionkami. Zmowa producentów i rządu jednak istnieje

Robert F. Kennedy Jr. wypowiedział wojnę  koncernom farmaceutycznym i rządowej agencji CDC, która akceptuje program obowiązkowych szczepień w USA. 31 marca prezenter radiowy, prawnik i działacz na rzecz ochrony środowiska wygłosi mowę podczas wiecu Rewolucja na rzecz Prawdy w Waszyngtonie, organizowanym przez Vaccination Injury Awareness League (Ligę uświadamiania szkód powodowanych przez szczepionki).

 

Kennedy domaga się większej przejrzystości w procesie badań i rządowego zatwierdzania coraz szerszego harmonogramu szczepień. Jak sam przyznaje, opowiada się za szczepieniem dzieci, jednak uważa, że należy przeprowadzić więcej badań w celu określenia potencjalnych zagrożeń dla ich zdrowia. Aktywista ma poważne zastrzeżenia dla działalności agendy rządowej Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

 

- Gdy byłem chłopcem w 1954 r. CDC zalecała pięć szczepionek pediatrycznych – mówił syn senatora i prokuratora generalnego Roberta F. Kennedy’ego. - Dzisiejsze dzieci na ogół nie mogą uczęszczać do szkoły bez co najmniej 56. dawek 14. szczepionek do lat 18 – tłumaczył.

 

Kennedy podkreślił, że obecnie każdy kto kwestionuje szczepionki, traktowany jest jak parias. - Ludzie, którzy mają uzasadnione obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek, są wyśmiewani, i marginalizowani. Jest jednak przytłaczająca zgodność w społeczności naukowej, wyrażającej obawy co do bezpieczeństwa obecnego planu szczepień - wyjaśnił.

 

Kennedy obwinia przemysł farmaceutyczny, rząd Stanów Zjednoczonych i media o „zmowę”, mającą doprowadzić do zaszczepienia coraz większej liczby ludzi coraz większą liczbą szczepionek. Działacz ruchu antyszczepionkowego oskarżył media o niepełnienie roli „stróża amerykańskiego społeczeństwa”. Nie tylko nie podnoszą kwestii bezpieczeństwa szczepionek zalecanych przez CDC, firmy farmaceutyczne i inne podmioty, ale dodatkowo cenzurują przekazy i nie publikują wyników badań krytycznych.

 

Eksplozja szczepionek w USA  rozpoczęła się w połowie lat 80. po tym, jak Kongres zwolnił koncerny farmaceutyczne z odpowiedzialności sądowej za negatywne skutki dla zdrowia spowodowane zastosowaniem wyprodukowanych przez nie szczepionek. Obecnie tzw. branża szczepionkowa generuje w USA roczne dochody na poziomie 25 mld USD.

 

Kennedy uważa CDC za „organizację korupcyjną”. Okazuje się, że w komitetach doradczych ds. szczepień rekomendujących szczepionki zasiadają medycy, którzy sami je opatentowali. Przykładem jest dr Paul Offit, który dołączył do harmonogramu regularnych szczepień własną szczepionkę przeciwko rotawirusowi, a następnie odsprzedał za wiele milionów dolarów licencje na jej produkcję.

 

Kennedy zarzuca CDC manipulowanie danymi pochodzącymi z własnych badań. Dr William Thompson, wieloletni pracownik CDC powiedział, że on i jego koledzy byli zmuszeni zmienić dane na temat bezpieczeństwa rtęciowego środka zabezpieczającego thimerosal, aby ukryć związek przyczynowy z różnymi urazami mózgu, w tym z autyzmem.

 

Chociaż thimerosal został usunięty z pediatrycznych szczepionek rozprowadzonych w USA w 2001 roku, Kennedy zauważa, że jest on nadal używany w niektórych szczepionkach przeciw grypie rutynowo podawanych dzieciom i kobietom w ciąży. - Wzywają kobiety w ciąży, aby ograniczyły spożycie ryb, by unikać rtęci, ale z drugiej strony zaleca im się szczepienia przeciw grypie zawierające rtęć – mówił Kennedy.

 

CDC tłumaczy, że rtęć stosowana w szczepionkach ma mniej trwałą postać niż w zanieczyszczonych rybach i nie wyrządza tylu szkód. Jednak wiele badań wskazuje, że to nieprawda. W odpowiedzi na pytanie dotyczące przejrzystości i konfliktu interesów w procesie zatwierdzania szczepionek, rzecznik prasowy CDC odpisał, iż  „wiarygodne badania naukowe dowodzą, że nie ma związku między szczepionkami a autyzmem”.

 

Przedstawiciel amerykańskiej agencji ds. żywności i leków (FDA) odpowiedział z kolei, że „szczepionki mają kluczowe znaczenie dla ochrony zdrowia publicznego, zapobiegając poważnym i potencjalnie zagrażającym życiu chorobom zakaźnym. Zapewnienie bezpieczeństwa i skuteczności szczepionek jest jednym z najważniejszych priorytetów FDA”.

 

Prezydent Donald Trump spotkał się z Kennedym w styczniu tego roku, omawiając z nim kwestię ewentualnego powołania komisji ds. bezpieczeństwa szczepionek.

 

Źródło: newsmax.com

AS


DATA: 2017-03-28 08:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jest poprostu depopulacja, a nasz rząd pięknie wpisuje się w ten trend.Szczepionka nie jest lekarstwem i dlatego nie prowadzi się restrykcyjnych badań klinicznych . Czy ktoś słyszał o badaniu wpływu szczepień na małego człowieczka? Oczywiście że nie, bo się takich nie przeprowadza, bo uznano to za nieetyczne i z góry przyjęto że nie daje ubocznych objawów.Niestety one są i atakują ale skalę tego zjawiska się ignoruje. Dla niektórych dzieci jest już za póżno na pomoc.
ponad 1 rok temu / Mama
 
co na to Polacy i prezydent Duda ze swoja przymusowa szczepionka mlodych kobiet??? Duda opamietaj sie, idziesz prosto do piekiel!!!
ponad 1 rok temu / Gosc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.