DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Kenijscy liderzy skarcili Obamę za homopropagandę

Kenijscy liderzy skarcili Obamę za homopropagandę
Prezydent USA Barack Obama i prezydent Senegalu Macky Sall

Prezydent Kenii i jego zastępca w stanowczych słowach wezwali prezydenta USA Baracka Obamę do uszanowania kultury tego afrykańskiego kraju i przekonań religijnych jego mieszkańców oraz prowadzonej przez Kenię polityki dotyczącej homoseksualizmu. W ten sposób odnieśli się oni do uwag wygłoszonych przez Obamę podczas wizyty w Senegalu, w których amerykański prezydent zachęcał rządy afrykańskie do depenalizacji homoseksualizmu.

 

Przemawiając w kościele pw. Św. Gabriela Archanioła w Maili Kumi w okręgu wyborczym Bahati, wiceprezydent Kenii William Ruto wezwał Obamę, aby „szanował Kenijczyków” i ich przekonanie, że homoseksualizm jest grzechem. - Nikt nie powinien mieć żadnych obaw, że Kenia zawsze pozostanie bogobojnym narodem. Prezydent Obama to silny przywódca, ale my wierzymy w Boga, i w to co napisane jest w Biblii, że „przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku” - powiedział w niedzielę Ruto.

 

Dziękując Ameryce za „ogromny wkład w dobrobyt” mieszkańców Kenii, wiceprezydent jednocześnie mocno podkreślił, że Kenia nie zaakceptuje „obcych zwyczajów”, które nie są zgodne z kulturą afrykańską. - Ci, którzy wierzą w inne rzeczy niż my, to ich sprawa - powiedział Ruto, odrzucając poparcie Obamy dla „małżeństw” osób tej samej płci i podkreślając, że Kenijczycy wierzą w Boga. Tego samego dnia, na innym religijnym spotkaniu, kenijski prezydent Uhuru Kenyatta odrzucił komentarze Obamy odnośnie „małżeństw” osób tej samej płci.

 

W ubiegłym tygodniu w Senegalu, Obama chwalił orzeczenie Sądu Najwyższego USA w sprawie ustawy o ochronie małżeństwa (Defense of Marriage Act) i poprawki do konstytucji stanu Kalifornia (Proposition 8), które definiują małżeństwo jako związek jednego mężczyzny i jednej kobiety, zachęcając rządy afrykańskie do „ponownego rozważenia polityki wobec homoseksualizmu”.

 

Przemawiając w miniony czwartek obok senegalskiego prezydenta Macky Salla na otwarciu swojej afrykańskiej podróży, Obama powiedział, że ostatnie orzeczenia Sądu Najwyższego odnośnie „małżeństw” osób tej samej płci są „zwycięstwem amerykańskiej demokracji”. - Jeśli chodzi o osobiste poglądy ludzi i wiarę religijną, uważam, że musimy szanować różnorodność poglądów w tej kwestii. Ale jeśli chodzi o to, jak państwo traktuje ludzi, jak prawo traktuje ludzi, uważam, że wszyscy mają być traktowani jednakowo. I nie uznaję jakiejkolwiek dyskryminacji – powiedział Obama.

 

W odpowiedzi na niepozbawione nuty arogancji uwagi Obamy prezydent Sall odpowiedział jedynie, że Senegal nie jest „homofobiczny”, i dodał, że kraj nie jest „gotowy do depenalizacji homoseksualizmu”. Według amerykańskiego instytutu badawczego Pew Research Center, aż 90 proc. Kenijczyków i 96 proc. mieszkańców Senegalu potępia praktykowanie i promocję zboczeń seksualnych.

 

Na zakończenie swojej podróży do trzech afrykańskich krajów Obama odwiedził Tanzanię. Przemawiając obok prezydenta Tanzanii Jakaya Kikwete na wspólnej konferencji prasowej, podkreślił znaczenie handlu i partnerstwa na kontynencie afrykańskim. Przed wizytą w Tanzanii, prezydent odwiedził Senegal i Afrykę Południową.

 

Według AllAfrica.com, Obama pominął Kenię w tej podróży, mówiąc, że nie jest to „odpowiedni czas” do odwiedzenia tego kraju ze względu na wysuwane przez Międzynarodowy Trybunał Karny pod adresem prezydenta Kenyatty i wiceprezydenta Ruto oskarżenia o popełnienie zbrodni przeciwko ludzkości.

 

Kenyatta został oskarżony o rzekome planowanie i finansowanie w latach 2007-2008 przemocy, jaka miała miejsce w miastach Naivasha i Nakuru w związku z prowadzoną wówczas kampanią wyborczą.

 

 

Krzysztof Warecki, Christian Post

 


DATA: 2013-07-04 07:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo Kenijczycy! :)
ponad 6 lat temu / HaGie
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.