DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

KE wszczęła procedurę wobec Polski. Osią niezgody Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego

KE wszczęła procedurę wobec Polski. Osią niezgody Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego
fot. Zinneke / commons.wikimedia.org, licencja cc

W ocenie Komisji Europejskiej, Polska narusza prawo Unii Europejskiej, zezwalając Izbie Dyscyplinarnej SN, której Bruksela niezależność podważa, na podejmowanie decyzji w sprawach dotyczących sędziów. Właśnie unijna ruszyła procedura w tej sprawie.

 

Jak poinformowała KE, „Komisja podejmuje działania następcze w związku z postępowaniem w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego w celu ochrony niezawisłości polskich sędziów”. Stąd też Komisja zdecydowała, że skieruje do Polski dodatkowe wezwanie „do usunięcia uchybienia w związku z dalszym funkcjonowaniem Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego”.

 

W wezwaniu dodany został nowy zarzut (w stosunku do poprzedniego wystąpienia w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, datowanego na 29 kwietnia 2020), „w związku ze zmianami legislacyjnymi dotyczącymi sądownictwa”. Chodzi o funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej SN i zarzut wpływania jej na sędziów (poprzez uchylanie immunitetu w celu pociągnięcia do odpowiedzialności karnej czy przejścia sędziów w stan spoczynku).

 

KE uznaje, że wprowadzony w Polsce model odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów narusza prawa UE i umożliwia kwalifikowanie treści orzeczeń podejmowanych przez sędziów sądów powszechnych jako przewinienie dyscyplinarne. Krytykowany jest też sposób rozpoznania spraw dyscyplinarnych i realizacja prawa do obrony.

 

Źródło: polsatnews.pl

MA


DATA: 2020-12-03 14:14
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co robią mający obywatelstwo polskie europosłowie głosujące zawsze przeciwko Polsce?> Boni, buzek , Thfun i in..???
1 miesiąc temu / Róg
 
Saldo z UE wynosi 110 mld euro co wy na to.
1 miesiąc temu / racjonalista
 
PE nie jest zainteresowany sprawiedliwością w Polsce ale pełnieniem wysokich funkcji przez tych, którzy dają gwarancję postępującego rozkładu struktur Państwa czyli zdrajców
1 miesiąc temu / magis
 
Widać permanentną złą wole totalnej targowicy i KE wobec Polski; albowiem jak się chce psa uderzyć to kij się zawsze znajdzie, taki czy inny.
1 miesiąc temu / t
 
Kiedyś się z Polską liczono na świecie. Dziś trzeba tańczyć jak bruxelka zagra. No ale ważne że styropianowe dziadki mają wille z basenikami.
1 miesiąc temu / Olaf
 
Płacić daninę i znosić pogardę to nie jest warte bycia w tym kołchozie. Jak długo jeszcze wytrzymamy?!
1 miesiąc temu / Józef
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.