DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

KE wciąż „zatroskana” o praworządność w Polsce. Co premier Morawiecki załatwił w Brukseli?

KE wciąż „zatroskana” o praworządność w Polsce. Co premier Morawiecki załatwił w Brukseli?
REUTERS/Francois Lenoir / FORUM

Temat praworządności w Polsce zdominował trwające kilka godzin wtorkowe spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z dwoma wpływowymi eurokratami: Jean-Claude’em Junckerem – przewodniczącym KE i Fransem Timmermansem – wiceprzewodniczącym KE.

 

- Nasze intencje służą temu, by system sprawiedliwości był sprawniejszy, bardziej sprawiedliwy – powiedział po spotkaniu w Brukseli premier Morawiecki. Dodał, że w niedługim czasie dojdzie do kolejnego tego typu spotkania. Pozwoli ono „kontynuować dyskusję w sprawie praworządności”. Jego zdaniem postępy w tej sprawie powinny pojawić się „do końca lutego”.

 

- Na wspólnym rynku mamy bardzo wiele interesów, a konkretnie 28 krajów ma różne interesy i jest wielką sztuką, aby wypracować odpowiednie kompromisy. W naszej intencji jest to, żeby te kompromisy odpowiadały interesom Polski (…). Tego przede wszystkim dotyczyła nasza rozmowa – mówił Morawiecki.

 

Premier RP poinformował, że przedstawił eurokratom polskie stanowisko w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości. - Trudno, żeby podczas takiego spotkania reakcja drugiej strony była jakaś zasadniczo odmienna od tego, jaka była wcześniej - ocenił. Dodał, że głęboko wierzy, iż racje polskiego rządu dotyczące sądownictwa zostaną w końcu zaakceptowane przez Brukselę, a co za tym idzie – spór pomiędzy Polską a Komisją Europejską zostanie zakończony

 

Praworządność nie była jednak jedynym tematem wtorkowego spotkania. Mateusz Morawiecki rozmawiał z szefem Komisji Europejskiej również m.in. o polityce energetycznej i klimatycznej oraz tzw. dyrektywie gazowej.

 

Szef rządu RP podkreślił, że w Polsce od lat trwają prace dotyczące kwestii „transformacji energetycznej”. - Chcielibyśmy, aby zarówno pakiet klimatyczny, jak i zasady redukcji emisji CO2 i wszelkie szczegółowe aspekty związane z polityką klimatyczną odpowiadały tempu, które założyliśmy sobie jako możliwe, żeby nie obciążały nas za bardzo, bo już teraz widzimy skutki tej polityki dla polskiej gospodarki, a do roku 2030 te skutki mogą być bardzo istotne - ocenił.

 

Źródło: rmf24.pl, rp.pl, Twitter

TK


DATA: 2018-01-10 07:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Polsce trzeba wprowadzić demokrację bezpośrednią na wzór szwajcarski, żeby obywatele mogli decydować w sprawach swojego kraju.
ponad 2 lata temu / Robert' r
 
A nic. Cofamy się na całej linii. Wprowadzają wszystkie szkodliwe ustawy, by do reszty obrabować obywateli. A te wszystkie gadki są dla mydlenia oczu "ślepym" i "głuchym"...
ponad 2 lata temu / żak
 
Bankster M. Morawiecki zapewnił brukselskiego pijaka, że interesy światowej finansjery nie zostaną w Polsce naruszone, a polskie sądy będą wydawać wyroki tylko mile jej widziane.
ponad 2 lata temu / Polak oszukany
 
najbardziej niepokojące są tu wzmianki o "pakiecie klimatycznym" i redukcji CO2 - czyżbyśmy chcieli to zaakceptować?
ponad 2 lata temu / pytanie
 
aby przyszedł potężny światowy kryzys gospodarczy, który nie pozwoli na realizację diabelskich planów. Wtedy wiele gospodarek się pozawija.
ponad 2 lata temu / obserwator
 
Krótki był czas, gdy można było cieszyć się czymś w rodzaju dumy z postawy polskiego rzadu. Miało to ukontentować wyborcę. Obecnie wszystko wraca do normy, czyli lizania butów i głębokiej wiary w kompromisy. To nie mój premier. Polak, jak zwykle, i po szkodzie głupi. Czas jest na nowa silna partie narodowa, wyrosło nam pokolenie ludzi, którzy wiedza, czego chcą, a czego nie. I nie są na sprzedaż.
ponad 2 lata temu / Antymodernista
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.