DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

KE opublikowała dokument w sprawie przyspieszenia wdrażania Agendy 2030

KE opublikowała dokument w sprawie przyspieszenia wdrażania Agendy 2030
źródło: pixabay.com

Komisja Europejska przedstawiła dokument, mający pomóc w szybszym wdrażaniu w UE oenzetowskiego programu zrównoważonego rozwoju i -przy okazji - pozbawianiu państw resztek suwerenności.

 

W ramach debaty o przyszłości Europy zainicjowanej przez białą księgę z 1 marca 2017 r., KE opublikowała dokument otwierający debatę na temat stworzenia bardziej zrównoważonej Europy do 2030 r.

 

To pokłosie działań zapowiedzianych w Orędziu o stanie Unii z 2017 r., wygłoszonym przez przewodniczącego Jeana-Claude'a Junckera. Mówił on wówczas o „zdecydowanym zaangażowaniu UE w osiągnięcie określonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych celów zrównoważonego rozwoju, w tym porozumienia klimatycznego z Paryża.”

 

Dokument: „W kierunku bardziej zrównoważonej Europy 2030” poza analizą wyzwań dla UE, przedstawia przykładowe scenariusze dotyczące przyszłości wspólnoty. Komisja chce przeprowadzić debatę o tym, w jaki sposób można osiągnąć cele Agendy 2030 i „w jaki sposób Unia Europejska może najlepiej się do tego przyczynić.”

 

Frans Timmermans, pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, o którym węgierscy politycy mówią, że jest „ramieniem Sorosa w UE” stwierdził: - W zrównoważonym rozwoju chodzi – od początku do końca – o ludzi. Rzecz w tym, by nasza gospodarka i nasze społeczeństwo cieszyły się jednocześnie zrównoważonym rozwojem i dobrobytem. Dążymy do tego po to, byśmy mogli zachować nasz styl życia i zapewnić lepszą jakość życia naszym dzieciom i wnukom pod względem równości, zdrowego środowiska naturalnego i prosperującej gospodarki przyjaznej dla środowiska i sprzyjającej włączeniu społecznemu. Naszym zadaniem jest zadbanie o naszą planetę z myślą o wszystkich ludziach. Europa może i powinna odgrywać wiodącą rolę.

 

Jyrki Katainen, wiceprzewodniczący do spraw Miejsc pracy, Wzrostu, Inwestycji i Konkurencyjności, mówił, że celem szybszego wdrażania Agendy 2030 jest pozyskanie nowych źródeł finansowania  i stworzenie rynku dla zrównoważonych inwestycji. Poza tym zaznaczył, że Agenda służy „modernizacji społeczeństwa w sposób sprzyjający włączeniu społecznemu, popieraniu gospodarki o obiegu zamkniętym i czerpaniu korzyści z nowych technologii takich, jak sztuczna inteligencja.”

UE i Chiny – z różnych powodów – wiodą prym we wdrażaniu zrównoważonego rozwoju na świecie. Bruksela opracowała system handlu emisjami dwutlenku węgla, który chce upowszechnić globalnie, a także normy społeczne i ekonomiczne dot. standardów gospodarki o obiegu zamkniętym (np. recykling).

 

Komisja pod przewodnictwem Jeana-Claude'a Junckera uznała „zrównoważony rozwój” za priorytet. Kluczowe jednak dla szybszego wdrażania utopijnego programu, zubożającego klasę średnią i pozwalającego skuteczniej inwigilować obywateli, jest zrzeczenie się przez państwa resztek suwerenności. 

 

Pod pretekstem zapewnienia skutecznego zarządzania i spójności polityki na wszystkich szczeblach, zaproponowano trzy scenariusze wzmocnienia instytucji UE.

Pierwszy przewiduje uznanie nadrzędności wspólnej dla wszystkich krajów UE strategii Brukseli w zakresie realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Polska np. musiałaby uznać żądania UE dot. likwidacji wszystkich kopalni węglowych. Musiałaby realizować narzucone przez Brukselę programy edukacji homoseksualnej, liberalizacji aborcji itp.

 

Drugi scenariusz przewiduje kontynuację włączania przez Komisję celów zrównoważonego rozwoju do wszystkich polityk UE, bez egzekwowania działań od państw członkowskich, przynajmniej na pewnym etapie.

 

Trzeci wariant zakłada większy nacisk na działania zewnętrzne przy jednoczesnej konsolidacji obecnych ambicji w zakresie zrównoważonego rozwoju na szczeblu UE.

 

Po przyjęciu 5 września 2015 r. przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Agendy Zrównoważonego Rozwoju 2030, KE zaproponowała 22 listopada 2016 r. dokument pt. „Kolejne kroki w kierunku zrównoważonej przyszłości Europy.” Nakreśliła w nim działania, które UE podejmie, aby zrealizować założenia Agendy 2030.

 

W specjalnym komunikacie z 2016 r. Komisja zapowiedziała uruchomienie platformy, skupiającej polityków wysokiego szczebla na czele z wiceprzewodniczącym Fransem Timmermansem. Platforma powstała w 2017 r. i służy przyspieszeniu działań w zakresie osiągania celów zrównoważonego rozwoju.

 

13 września 2017 r. przewodniczący Komisji w liście intencyjnym dołączonym do Orędzia o stanie Unii zapowiedział opublikowanie dokumentu, otwierającego debatę pt. „W kierunku zrównoważonej Europy 2030, ” co też uczyniono 30 stycznia 2019 roku.

 

Eurokraci realizujący program zrównoważonego rozwoju wskazują, że konieczne jest przyjęcie szeregu regulacji, utrudniających konsumpcję mięsa, korzystanie z aut z silnikami spalinowymi (zmiana wzorców konsumpcji). Mówią o konsekwentnym prowadzeniu polityki proimigracyjnej, zwiększania i  wprowadzaniu nowych „podatków ekologicznych,” zagęszczaniu miast, upowszechnianiu monitoringu, „zrównoważonego rolnictwa” (GMO II generacji), kontrowersyjnych, często nieetycznych badaniach w zakresie biotechnologii z wykorzystaniem procedur techniki edycji genów, indoktrynacji dzieci, wzmacnianiu pozycji kobiet i walce z dyskryminacją z jakiegokolwiek powodu.

 

Źródło: ec.europa.eu

AS 

 


DATA: 2019-01-31 15:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co na to europoseł Marek Jurek? Dlaczego od 3 lat nie grzmi donosnym głosem?
2 miesiące temu / pytanie
 
Frans Timmermans ?ramię Sorosa w UE" UZURPUJE SOBIE PRAWO DO OKREŚLANIA >stylu życia < ludzi z różnych krajów narzucając >SWÓJ STYL kraty< dla wolności osobistej. Szyderczo - jak chichot diabła - brzmi obietnica zapewnienia >lepszej jakości życia naszym dzieciom i wnukom pod względem równości,< w sytuacji wymuszania praw do ABORCJI, adopcji dla homosex., LGBTQ, Podobnie lepsze życie - przez podniesienie komfortu włącznie z EUTANAZJĄ poprzez > modernizację społeczeństwa w sposób sprzyjający włączeniu społecznemu
2 miesiące temu / iskierka
 
Dla lewakow zrownowazony rozwuj = za duzo ludzi na ziemi ,wszystko w temacie
2 miesiące temu / RobertM
 
Jakie jest uzasadnienie dla tego monitoringu? Co to zrównoważy?
2 miesiące temu / emk
 
Fatima Różaniec!
2 miesiące temu / Gosc
 
Narody powoli się budzą i przecierają oczy ze zdumienia, dlatego lewacy i masoni muszą się spieszyć. My musimy się organizować bo potem będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów. Polsko na kolana.
2 miesiące temu / McFilon
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65849"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.