DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

KE kontra migracja. Do końca września padną nowe propozycje rozwiązania kryzysu

KE kontra migracja. Do końca września padną nowe propozycje rozwiązania kryzysu
Fot. Krystian Maj/FORUM
#POLSKA    #RELOKACJA    #AZYL    #KE    #IMIGRACJA    #BEZPIECZEŃSTWO    #NIEMCY    #AFRYKA    #KRYZYS    #ODSYŁANIE

Bruksela do końca września przedstawi nowe propozycje ws. migracji. Jak zapowiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, rozwiązania dotyczyć będą głównie mechanizmu odsyłania osób, które nie spełnią warunków do uzyskania azylu.

 

Prócz odsyłania osób, które przebywają na terenie krajów UE niezgodnie z prawem, KE chce także zaproponować legalne ścieżki migracji oraz zasady współpracy Europy z krajami afrykańskimi. Juncker apelował przy tym o solidarność z Afryką.

 

Propozycje szefa KE już zostały skrytykowane, jako działania pobieżne, a nie będące realnym i kompleksowym planem rozwiązania kryzysu migracyjnego z jakim zmaga się UE. - Po wielu miesiącach oczekiwania na przedstawienie konkretnego programu, dziś słyszymy tylko i wyłącznie deklarację. Jednocześnie szef KE zapowiedział otwarcie nowych korytarzy legalnej migracji do Unii Europejskiej. Tak więc należy to czytać w takim kontekście, że proces migracji, wyludniania się Afryki, proces dekompozycji będzie się pogłębiał. To nie jest dobra informacja – powiedziała europoseł Jadwiga Wiśniewska.

 

Dotychczasowe próby rozwiązania kryzysu napływu imigrantów do Europy nie dały oczekiwanych efektów. We wrześniu 2017 roku miała zakończyć się relokacja 160 tys. migrantów z Włoch i Grecji do krajów unijnych, ale pomysł został storpedowany m.in. przez Węgry i Polskę. Ponadto sam mechanizm realokacji okazał się być nieskuteczny, bo przesiedlono 28 tys. osób.

 

Pomysły KE dziwnym trafem zbiegają się z przedwyborczymi zapowiedziami Angeli Merkel o odsyłaniu migrantów niemających prawa pobytu w Niemczech. Tylko tam do odesłania kwalifikuje się ponad 220 tys. osób.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2017-09-13 14:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gdzie jest Gerlitz?
9 miesięcy temu / do Tomasz
 
Gerlitz iracki islamista ugodził nożem ucznia w szkole .
9 miesięcy temu / Tomasz
 
Pytanie czy Rząd PIS stworzył razem z Caritas "korytarze humanitarne"? Skąd biorą się na ulicach dużych miast rodziny wielodzietne z Syrii i Afryki Północnej? Proszę Caritas o udzielenie informacji czy to prawda pomaga sprowadzać nachdzźców z Syrii i Afryki Płónocnej??
9 miesięcy temu / Tomasz
 
Najpierw mówiono, że to "Syryjczycy uciekający przed wojną" a teraz okazuje się że Syria leży w Afryce. Chyba gender komuś siadł na głowę. A samo wystąpienie to typowy marksistowski monolog człowieka, który "cierpiał i walczył za UE"(tak to cytat).
9 miesięcy temu / One
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.