DZIŚ JEST:   15   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP Bolesnej
XXIV Niedziela zwykła
Św. Katarzyny Genueńskiej
Św. Emila z Kordoby
 
 
 
 

KE grozi Google i innym gigantom branży IT. Chodzi o szybsze usuwanie „mowy nienawiści”

KE grozi Google i innym gigantom branży IT. Chodzi o szybsze usuwanie „mowy nienawiści”
#WALKA    #FACEBOOK    #MOWA NIENAWIŚCI    #GOOGLE    #KE    #USTAWODAWSTWO    #IT    #USUWANIE

Amerykańskie korporacje internetowe, takie jak: Facebook, Twitter, YouTube, Google i Microsoft będą musiały działać szybciej, usuwając i blokując treści zawierające „mowę nienawiści” albo Komisja Europejska ich do tego zmusi ustawowo – zapowiedzieli urzędnicy unijni w niedzielę.

 

Sześć miesięcy temu przedstawiciele władz UE podpisali porozumienie z amerykańskimi korporacjami w sprawie dobrowolnego kodeksu postępowania w sieci. Firmy te zobowiązały się usuwać lub blokować w ciągu 24 godzin treści, które można uznać za tzw. mowę nienawiści. Pretekstem do wprowadzenia wspólnego kodeksu stały się zamachy terrorystyczne m.in. w Paryżu.

 

Korporacje miały także przedstawiać „kontr-narrację” wobec „mowy nienawiści”. Kodeks przewidywał dalsze szkolenia pracowników i przygotowanie narzędzi niezbędnych do szybkiego zgłaszania i usuwania treści nienawistnych.

 

Komisarz sprawiedliwości UE Věra Jourová zleciła przygotowanie raportu, który miał ocenić pracę korporacji amerykańskich w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Raport sugeruje, że „działania w zakresie zwalczania mowy nienawiści są dalekie od zadowalających”.

 

„W praktyce wiele przedsiębiorstw jeszcze nie osiągnęło celu. Podmioty te zbadały jedynie 40 proc. zgłoszonych przypadków treści zawierających mowę nienawiści w czasie krótszym niż 24 godziny” – napisano.

 

„Po 48 godzinach odsetek ten wynosi ponad 80 procent. To pokazuje, że cel może zostać realnie osiągnięty, ale będzie to wymagało dużo większych wysiłków ze strony firm z branży IT” – stwierdzono w raporcie.

 

Komisja zagroziła, że jeśli korporacje nie zaczną szybciej działać, wówczas instytucje UE przyjmą prawo w celu wymuszenia szybszego działania. - Jeśli Facebook, YouTube, Twitter i Microsoft chcą mnie i innych komisarzy przekonać, by nie przyjmować środków legislacyjnych, muszą pracować szybciej i zrobić poważny wysiłek w najbliższych miesiącach – odgrażała się w niedzielę Jourova.

 

Raport wykazał, że firmy IT pracują w nierównym tempie. Na przykład w Niemczech i we Francji usunięto ponad 50 proc. „wypowiedzi rasistowskich”, podczas gdy w Austrii tylko 11 proc., a we Włoszech jeszcze mniej – 4 proc.

 

W czwartek raport ma być omawiany podczas spotkania ministrów sprawiedliwości UE w Brukseli, którzy chcą zmusić korporacje do sprawniejszego dostarczania dowodów do skazania zagranicznych bojowników islamskich.


Źródło: reuters.com

AS


DATA: 2016-12-06 08:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

kwestia czasu i naszej postawy a wprowadzą dyktaturę ! Szansą ONR i partie narodowo chrześcijanskie ! Oraz dużo modlitwy do Jezusa, Ducha świętego i Maryi !
ponad 2 lata temu / dyktatura
 
Tu chodzi o walkę z prawdą dlatego tak naciska się na wymóg czasowy. Gdy zaczną działać na pełna skalę prawda musi być już w podziemiach.
ponad 2 lata temu / katolik
 
Żydzi posługują się muzułmanami w celu zniewolenia całego świata i zniszczenia religii katolickiej, którą przerabiają na protestancką.
ponad 2 lata temu / katol
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.