DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

KE gani Niemcy za zbyt dużą nadwyżkę w handlu, a Francję i Włochy za ciągłe zadłużanie kraju

KE gani Niemcy za zbyt dużą nadwyżkę w handlu, a Francję i Włochy za ciągłe zadłużanie kraju
hisks / sxc.hu
#ZADŁUŻENIE    #BRUKSELA    #FRANCJA    #HANDEL    #KE    #NIEMCY

Komisja Europejska zamierza wpłynąć na władze kilku państw, których sytuacja gospodarcza zagraża stabilności innych państw Unii Europejskiej. Prawie wszystkie są ganione przez Brukselę za nadmierne zadłużenie. Niemcy jako jedyne krytykowane są za niezrównoważoną politykę, która doprowadziła do odnotowania rekordowych nadwyżek na rachunku obrotów bieżących.

 

W listopadzie KE opublikowała dogłębne analizy gospodarek krajów nadmiernie zadłużonych lub odnotowujących zbyt duże nadwyżki handlowe. Do krajów o gospodarkach „niezrównoważonych” UE zaliczyła wówczas: Bułgarię, Chorwację, Cypr, Finlandię, Francję, Niemcy, Irlandię, Włochy, Holandię, Portugalię Słowenię, Hiszpanię i Szwecję. „Gospodarki niezrównoważone” według KE zagrożone są rozwojem kryzysów, które wpłyną negatywnie na sytuację ekonomiczną innych państw w Europie, zwłaszcza w strefie euro.

 

Pod koniec 2016 roku szef Komisji Europejskiej Jan-Claude Juncker w sposób szczególny ganił Francję za stale powiększający się dług publiczny w kontekście niskiej produktywności i słabej konkurencyjności. Zadłużenie Francji według przewidywań KE w przyszłym roku sięgnie 97 proc. produktu krajowego brutto (PKB). W tym roku ma wynieść 96,7 proc. PKB. Mimo tak niekorzystnych danych organ wykonawczy UE zamierza pochwalić Paryż za podjęte w ubiegłym roku reformy, które – zdaniem Brukseli – zaczynają przynosić pewne rezultaty. Wciąż jednak nie ma takiej poprawy, jakiej oczekiwano.

 

Wraz ze zbliżającymi się wyborami we Francji coraz więcej polityków zaczyna kwestionować wymogi UE dotyczące utrzymania zrównoważonego budżetu. Politycy zarówno z prawej, jak i z lewej strony wprost nawołują do zignorowania Paktu Stabilności i Wzrostu UE, który ma na celu zapewnienie stabilnych finansów. Atakują także zasady budżetowe UE.

 

Komisja Europejska, podobnie jak Stany Zjednoczone, gani także Niemcy – największą gospodarkę w Europie – za nadmierną nadwyżkę na rachunku obrotów bieżących, która wzrosła do rekordowego poziomu 8,7 proc. PKB w ubiegłym roku z 8,5 proc. w 2015 roku.

 

W ubiegłym tygodniu Komisja przewidywała, że inwestycje w Niemczech, które od 2014 roku stale rejestrują nadwyżki budżetowe, faktycznie spadną do 2,1 proc. produkcji gospodarczej w tym roku z 2,5 proc. w 2016 roku.

 

W swojej najnowszej ankiecie makroekonomicznej Bruksela gani także za poważne zaburzenia równowagi we Włoszech. Rzym nie przejmuje się zasadami UE i stale powiększa dług publiczny. Włoska gospodarka ma problem z systemem bankowym z powodu złych kredytów, co w kontekście słabego wzrostu produkcji, zagraża stabilności strefy euro.

 

Dług Włoch ma wzrosnąć do 133,3 proc. PKB w tym roku ze 132,8 proc. w ubiegłym roku. Zgodnie z przepisami unijnymi dług ten powinien spaść o 3,65 pkt.

 

Unijni urzędnicy zapowiedzieli, że podejmą kroki dyscyplinujące, chyba że Rzym dotrzyma obietnicy złożonej w tym miesiącu i zredukuje do końca kwietnia strukturalny deficyt budżetowy o 0,2 proc. PKB.

 

Sytuacja czwartej pod względem wielkości gospodarki strefy euro - Hiszpanii -  zdaniem KE nie jest już szczególnie niebezpieczna w kontekście przewidywanego spadku bezrobocia w tym roku z 19,6 proc. do 17,7proc. w 2018 roku.

 

Źródło: euractiv.com

AS


DATA: 2017-02-23 09:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co ma komisja europejska zupełnie niedemokratycznie wybrana i nie mająca władzy nad niczym co narodowe do gadania ?!
ponad 3 lata temu / komisja niedemokratyczna
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.