DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Każdy może pomóc prześladowanym chrześcijanom! Potrzebna modlitwa i wsparcie materialne

Każdy może pomóc prześladowanym chrześcijanom! Potrzebna modlitwa i wsparcie materialne
fot. MA

Co 5 min zabijany jest wyznawca Chrystusa, a liczba prześladowanych chrześcijan stale rośnie. Obecnie na sto przypadków prześladowań na tle religijnym, aż osiemdziesiąt dotyczy chrześcijan. Można im pomóc, upominając się o ich los oraz wsparciem modlitewnym i materialnym.

 

Statystycznie moglibyśmy powiedzieć, że na świecie, co 5 min zabijany jest wyznawca Chrystusa tylko dlatego, że jest chrześcijaninem. Niestety tendencja ta wzrasta. W 22 krajach sytuacja jest bardzo dramatyczna.  Państwa te próbuje się po prostu wyczyścić z chrześcijaństwa tak, by tam chrześcijan nie było – mówi ks. Rafał Cyfka z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

Aktualnie na sto przypadków prześladowań na tle religijnym, aż osiemdziesiąt dotyczy chrześcijan. Dlatego trzeba głośno informować opinię publiczną o ich losie.  Każdy też może się włączyć w pomoc chrześcijanom poprzez modlitwę i wsparcie materialne.

 

Według danych organizacji, aż 350 mln chrześcijan poddawanych jest różnym formom dyskryminacji. By docierać do potrzebujących, potrzebni są wolontariusze. – Staramy się być głosem tych, o których tak naprawdę milczą największe organizacje broniące praw człowieka (…) Organizujemy pikiety, próbujemy docierać z tym przekazem do naszych znajomych i do osób, które są wokół nas – wyjaśnia Aleksandra Antoniak, wolontariuszka Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 


Źródło: radiomaryja.pl

MA

DATA: 2016-06-14 14:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Radujmy się, że jesteśmy prześladowani. Mateusza 5:10 ?Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości; albowiem ich jest królestwo niebieskie. Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć będą, i prześladować was, i mówić wszystko złe przeciwko wam, kłamając dla mnie. Radujcie się, i weselcie się; albowiem zapłata wasza obfita jest w niebiesiech; tak bowiem prześladowali proroki, którzy byli przed wami.?
ponad 4 lata temu / Robert
 
Dlaczego nikt z wierzących jeszcze się nie pomodlił o to, żeby przestali ginąć?
ponad 4 lata temu / Dziecko Nadziei
 
Pod artykułem gdzie Caritas angażuje swoje finanse na pomoc bliźnim - lawina postów przeciw. Pod artykułem gdzie trzeba samemu pomóc finansowo - pustka. Tutejsi forumowicze są konsekwentni.
ponad 4 lata temu / miłosierniak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.