DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Kazachstan brnie w deprawację młodzieży. Ułatwi im dostęp do aborcji i antykoncepcji

Kazachstan brnie w deprawację młodzieży. Ułatwi im dostęp do aborcji i antykoncepcji
By Ceridwen (Own work) [CC BY-SA 2.0 fr (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/fr/deed.en)], via Wikimedia Commons

Darmowe rozdawanie prezerwatyw w szkołach i umożliwienie dziewczętom od 16 roku życia podejmowaniu decyzji o zabijaniu nienarodzonych dzieci bez zgody rodziców – to recepta władz Kazachstanu na zmiany obyczajowe w kraju.

 

W Kazachstanie, gdzie ponad 70 proc. mieszkańców deklaruje przynależność do islamskich wspólnot wyznaniowych, rząd zamierza „w zachodnim stylu” iść na rękę dzieciom, które bardzo wcześnie rozpoczynają życie seksualne. Według danych narodowej rady społecznej przy Ministerstwie Zdrowia, w Kazachstanie 11 proc. dzieci w wieku 14 lat już ma doświadczenie życia płciowego, wśród dziewcząt w wieku 15-17 lat co piąta prowadzi życie płciowe. Zamiast promować wierność i wstrzemięźliwość, rząd Kazachstanu uznał swoją słabość i postanowił dostosować działania administracji do zmian obyczajowych, które pozbawiają młodych obywateli kraju niewinności i oduczają wierności.

 

Jak poinformowała szefowa departamentu polityki społecznej ochrony zdrowia Ministerstwa Zdrowia Kazachstanu, Ajżan Esmagambetowa, rozdawanie darmowych prezerwatyw w szkołach ma zapobiegać nieprzewidywanym i niepożądanym sytuacjom wśród młodych ludzi, rozpoczynających życie płciowe. Jeśli będzie taka potrzeba, to resort zdrowia jest gotowy wprowadzić nawet zmiany do „Kodeksu o zdrowiu narodu”. W pogoni za „postępowością” rząd Kazachstanu przygotowuje także zmianę w przepisach prawa, która ułatwi dostęp do zabiegów przerywania ciąży.

 

Rząd w Astanie chce, aby dziewczęta już w wieku 16 lat mogły samodzielnie podejmować decyzję o pozbawieniu życia dziecka w łonie matki, obecnie bowiem przed ukończeniem 18 roku życia muszą one zgłaszać się do klinik z swoimi rodzicami. Dostęp do aborcji w Kazachstanie i wielu państwach posowieckich jest łatwy a przepisy bardzo liberalne. Teraz Ministerstwo Zdrowia chce, aby odpowiedzialność za życie nienarodzonych jeszcze dzieci podejmowały dziewczęta, które nie osiągnęły wieku pełnoletniości. Jako przykład do naśladowania władze Kazachstanu wybrały sobie Rosję, gdzie dziewczęta już od 15 roku życia mogą same pójść do lekarza i podjąć decyzję o zabiciu poczętego dziecka.

PK

Na podstawie: Islam Today, Informburo


DATA: 2018-12-03 06:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Marek Co ty bredzisz człowieczku ? To chrześcijanie są bardziej wstrzemięźliwi w tych sprawach. Natomiast podstarzali wyznawcy proroka żenią się z dziećmi bo im religia na to przyzwala, o młodych wyznawcach nawet nie wspominam bo szkoda czasu. Ich wyczyny są znane w całej Europie
4 miesiące temu / Onyx
 
To ma wyeliminować chrześcijan w Kazachstanie. Muzułmanie są bardziej zdyscyplinowani ich to mniej dotknie.
4 miesiące temu / Marek
 
Rewolucja obyczajowa trwa, w Polsce również, tylko gdzie ona nas zaprowadzi?
4 miesiące temu / Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64523"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.