DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


ponad 4 lata temu / Hum - Komunizm nie został potępiony gdyż musieliby go potępić założyciele Unii dzisiaj zwanej europejską. Nie mogli potępić czegoś co wdrażają w zakamuflowany sposób od dawna, chociaż dzisiaj już robią to jawnie, gdyż mogą a do walki, już jawnej wciągnęli hołotę z hołoty - dzisiaj zwanych tęczowymi i nie mam tu na myśli tylko samych z zaburzeniami. Tych wykorzystywali już nawet naziści w obozach, a ich lewackich klakierów wywodzących się własnie z czerwonego komunizmu
ponad 1 rok temu / banita
 
Rysiu nie broń być może swoich. Jest różnica między katem a ludobójcą. Taki zbrodniarz to socjopata. Kaci są i teraz tam gdzie jest kara śmierci. Nie powiesz mi że są jak ci z tego artykułu. Byli bardziej bezlitośni niż naziści. To z tamtych bestii wyszli żydowscy nowi "polacy" inwigilujący naród i dzisiaj to oni chcą zniszczyć do końca Polskę. Jednego z nich nie chcą Szwedzi oddać Polsce, a jego brat ma gazetę. Kat był nie tylko w średniowieczu, bł w każdej epoce. Był tam gdzie wykonywano wyroki. Tych zaś zbrodniarzy można jednie porównać do ruandyjskich lub islamskich. I jedni i drudzy są właśnie na skalę stalinowskich. W średniowieczu kaci i nie tylko mieli honor i godność. Tyc z artykułu można też porównać do obecnej XXI wiecznej fali mordów zwanych aborcją i eutanazją w XXI wiecznej ponoć oświeconej epoce, ale nie w średniowieczu, gdzie dbano o starych, chorych i gdzie dzieci były fundamentem narodu.
ponad 1 rok temu / banita
 
Do Rysia, PNapisałeś głupstwo - poczytaj sobie o zawodzie kata w średniowieczu, a potem porównaj go z Błochinem. Błochin był zbrodniarzem i dobrze o tym wiedział. Kat kierował się sprawiedliwościa i nigdy nie dał by swojego topora stojacej obok osobie z gawiedzi, aby znaleźć dla siebie alibi.
ponad 1 rok temu / lio
 
Czy wiadomo jakiej narodowości był Wasilij Błochin?
ponad 1 rok temu / Benek
 
Stanowsko "kat" było znane i społecznościom chrześcijańskiego średniowiecza. Ci ludzie wykonują wyrok na rozkaz. To rozkazodawca ponosi odpowiedzialnośc.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
wątpię, żeby taki blochin w momencie śmierci otrzymał łaskę nawrócenia - w teologii istnieje pojęcie takie jak zatwardziałość w grzechu - dlatego straszny jest los takich ludzi począwszy od Judasza, o którym sam Chrystus Pan powiedział, że jest synem zatracenia, czyli de facto potępieńcem
ponad 5 lat temu / edi
 
Świat idzie do przodu . Katów trzeba usuwać , to przecież potencjalni świadkowie - Nie Zapomnianej Historii .
ponad 6 lat temu / jas
 
Zbrodnie komunizmu zadały śmierć dużo większej liczbie ludzi niż nazizmu, a mimo to komunizm nie został potępiony. Jak wielu ginie za idee jednostek. Ile potrzeba psychopatów, by spełniali swe plany przy użyciu/aprobacie milionów "normalnych"?
ponad 6 lat temu / Hum
 
Chyba nie ma wątpliwości, że tacy ludzie będą stali po lewej stronie Pana Jezusa podczas sądu ostatecznego i usłyszą:"Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
ponad 6 lat temu / stoLica
 
Ciekawe ilu takich drani żyje jeszcze w Polsce? Sędziów, ubeków i im podobnych. Oczywiście nie zabili po 50 tys ludzi, nie ta skala. Poza tym więcej im nie kazali. Jednak gdzieś zostawili za sobą groby, a teraz ciepła emeryturka w "państwie prawa".
ponad 6 lat temu / Piotr
 
Ciekawe, ilu jeszcze takich potencjalnych katów i oprawców żyje w byłym Związku Radzieckim : Katyń,Wołyń.....
ponad 6 lat temu / marekb54
 
Niepojętą rzeczą jest, że taki człowiek teoretycznie może się nawrócić i pokutować w czyśćcu za tę gehennę którą "zaserwował innym". Ale to już działka Pana Boga....
ponad 6 lat temu / halicz
 
Czy nam się to podoba, czy nie Pan Jezus prosił o modlitwę za nieprzyjaciół.
ponad 6 lat temu / Trawa
 
Człowiek to jeszcze, czy już bestia, zło wcielone...
ponad 6 lat temu / John Galt
 
A gdzie potępienie komunizmu przez sobór SV II. Duch dialogu zakwitł po nasyceniu Szatana historii krwią ofiar. Ilu ofiar? Dialogujmy zatem ze śmiercią. Dialogujmy ze śmiercią przyszłych ofiar. Uwodząc tłumy, nikt nie pyta o cenę powodzenia. Popularność jest taka obiektywna i spolegliwa. Potrzebne są tylko ofiary dla nasycenia Szatana historii. Milczenie "przyszłych świętych" i ziarna prawdy w komunizmie. Toż to czysta kabała.
ponad 6 lat temu / Leo
 
*** nie ma co sie za nich modlic: sa juz w piekle, albo w czyscu; w takim przypadku niech w nim siedza do konca jego istnienia i wyjda jako ostatni
ponad 6 lat temu / razorrr
 
Modlę się za ofiary...... Za katów ...... nie mogę
ponad 6 lat temu / ***
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.