DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Katy Perry, Lady Gaga, Miley Cyrus i inni. Celebryci wspierają aborcyjny kombinat

Katy Perry, Lady Gaga, Miley Cyrus i inni. Celebryci wspierają aborcyjny kombinat
Katy Perry. Fot. Reuters / Forum

Ponad 130 postaci muzyki popularnej, w tym globalne gwiazdy, podpisało petycję aborcyjnej sieci Planned Parenthood przeciwko wprowadzonym w niektórych amerykańskich stanach ograniczeniom w przepisach zezwalających na zabijanie dzieci nienarodzonych.

 

„Muzycy w całym kraju solidaryzują się z Planned Parenthood” – ogłosiła w poniedziałek 26 sierpnia organizacja. „Mówią, że dostęp do opieki seksualnej i reprodukcyjnej odnosi się do tej samej wolności, która pozwala im tworzyć muzykę i głosić prawdę – ponieważ nikt nie jest wolny, dopóki nie ma kontroli nad własnym ciałem” – triumfalnie obwieściła PP.

 

Wśród sygnatariuszy petycji znalazły się nazwiska i nazwy znanych powszechnie wykonawców pop, między innymi: Ariany Grande, Carole King, Demi Lovato, Foo Fighters, Idiny Menzel, Katy Perry, Lady Gaga, Mackelmore, Miley Cyrus, Nine Inch Nails, Norah Jones i T-Pain.

 

Na propagandową akcję środowiska mającego olbrzymi wpływ na postawy społeczne, zwłaszcza młodych ludzi, zareagowali obrońcy życia.

 

Aborcja wiktymizuje i osłabia kobiety – nasze ciała powinny być wolne od przemocy, w tym przemocy aborcyjnej – odpowiedziała zwolennikom swobody zabijania niewinnych dzieci Molly Sheahan z organizacji We Are Pro-Life Women.

 

- Ci artyści nie mają styczności z większością kobiet w Stanach Zjednoczonych – dodała w rozmowie z Catholic News Agency.

 

Obrończyni życia powołała się na dane instytutu Marist, zgodnie z którymi trzy czwarte Amerykanów, w tym 79 procent czarnych i latynoskich kobiet, opowiada się za zlikwidowaniem lub chociażby ograniczeniem prawa do aborcji. Dotyczy to nawet znacznej większości Demokratów i osób, które zasadniczo określają się jako zwolennicy „prawa do wyboru”. Ci ostatni woleliby w jakimś stopniu zawęzić swobodę pozbawiania życia najmniejszych ludzi.

 

Jeanne Mancini, przewodnicząca organizacji March for Life, powiedziała, że ​​bolesne jest to, że ludzie z branży rozrywkowej publicznie popierają „coś tak smutnego i mrocznego jak aborcja”. Powiedziała CNA, że celebrytki są oderwane od większości Amerykanów, zarówno w kwestii uznania prawdy o aborcji, jak i w sprawie finansowania przez podatników Planned Parenthood.

 

Jakkolwiek elity Hollywood są potężne, nie mogą zmienić podstawowej prawdy, że aborcja jednemu zabiera życie a drugiego rani, zaś PP jest największym dostawcą aborcji w naszym kraju – powiedziała Mancini.

 

Jednak, pomimo pieniędzy i wpływów skierowanych przeciwko nam, ruch na rzecz życia wciąż rośnie w siłę – podkreśliła.

 

W pierwszych miesiącach obecnego roku kilka stanów przyjęło przepisy, które znacznie ograniczyły dostęp do zabijania nienarodzonych. Prawa te wahają się od niemal całkowitego zakazu w stanie Alabama, po prawa Arkansas i Utah zabraniające aborcji po 18. tygodniu ciąży. Inne stany, w tym Georgia, postanowiły zakazać aborcji po wykryciu bicia serca dziecka, co ma miejsce zwykle między szóstym a ósmym tygodniem ciąży.

 

Żadne z tych przepisów nie weszły jeszcze w życie i wszystkie są kwestionowane w sądach przez organizacje proaborcyjne.

 

Sześć stanów podjęło się rozszerzenia dostępu do aborcji. Cztery – Illinois, Nowy Jork, Rhode Island i Vermont skodyfikowały aborcję prawnie. Oznacza to, że ​​zabijanie nadal byłoby legalne nawet, gdyby Sąd Najwyższy unieważnił wreszcie precedensowy, brzemienny w tragiczne skutki wyrok z 1973 roku w sprawie Roe przeciwko Wade.

 

Gubernator stanu Maine Janet Mills zatwierdziła ustawę, która zezwala na pokrywanie kosztów aborcji przez państwowy program Medicaid oraz wymaga tego samego od firm ubezpieczeniowych. Mills podpisał również ustawę zezwalającą na dokonywanie aborcji przez osoby nieposiadające uprawnień lekarskich.

 

W maju Nevada dokonała dekryminalizacji aborcji i zniosła różne ograniczenia procedury, w tym wymóg weryfikacji wieku.

 

Planned Parenthood nie korzysta już z niektórych publicznych form dofinansowania, jednak nadal otrzymuje z funduszy federalnych około pół miliarda dolarów.

 

 

Źródło: Life News

RoM

 

 


DATA: 2019-08-29 13:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mają swoich fanów jak nie przymierzając kapłani swoich wiernych.
8 miesięcy temu / k
 
Wspierają aborcję akurat te panie, których matki nie dokonały na nich aborcji.
8 miesięcy temu / kumaty
 
Aborcja jest potwornoscia. Gwalt takze. Tylko pomoc Boga moze ocalic.
8 miesięcy temu / Dziecko
 
Tak zwani "artyści" prdukty projektów pop rozrywki. W sumie ofiary show biznesu. Mają swoją chwilę i kukiełki na scenie wykonują spreparowany spontan. To jest smutne, że utalentowanych ludzi sprowadzono do poziomu posłusznych marionetek. Mówią o wolnmości a śpiewają nie swoje teksty do nie swoich kompozycji w scenografi upodlenia. Do czego człowiek jest zdolny, co jest w stanie zaprzedać, za chęć posiadania kasy i "sławy"? Gdzie się zaczyna kukltura? Gdzie kończy się człowieczeństwo?
8 miesięcy temu / Robi
 
Świat grzechu ujawnia się w dwoich czynach - i ty , który go popierasz, prędzej czy póżniej sam dostaniesz skę w sidła śmierci, która stoi za grzechem, który popierasz.
8 miesięcy temu / Waldese
 
Nie dziwne. O wielu spośród nich wiadomo,że są na usługach szatana. To nie jest teoria spiskowa. Mel Gibson w jednym z wywiadów opowiadał, co dzieje się w amerykańskim przemyśle filmowym, zresztą nie on jeden.
8 miesięcy temu / :(
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.