DZIŚ JEST:   30   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Marelego, męczennika
Św. Benwenuty Bojani
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Akwin - nie jest obrzydliwy. Obowiązkiem państwa jest zapewnić godne i dostatnie życie obywatelom. Zawłaszcz tym, którzy opiekują się chorymi i niepełnosprawnymi. Każda para, która współżyje liczy na to, że kobieta urodzi zdrowe dziecko. Taka jest presja społeczeństwa. Wiele chorych/niepełnosprawnych dzieci jest porzucanych przez rodziców lub ojciec porzuca matkę z chorym/niepełnosprawnym dzieckiem, bo liczył na to, iż kobieta urodzi mu zdrowego potomka. Zawsze tak było jest i będzie.
ponad 1 rok temu / Ms.Phoenix
 
Ten list jest tak sformułowany, że papuguje bieżący przekaz medialny i wygodnie zawęża krąg kandydatów, aby tylko PiS przez to nie przegrał. Za głosowanie na 500+ powinien być zakaz przystępowania do Komunii Św. na całą kadencję, bo to głosowanie na to, by okradać w podatkach jednego a dać drugiemu. Skoro aborcja i mieszkanie razem przed ślubem tak działają, to uważam, że jednakowe standardy powinny być stosowane wobec wszystkich grzechów śmiertelnych. Odpowiedzialny za ten stan rzeczy jest Kościół instytucjonalny, który ludzi nieświadomych powinien oświecać i w komunikacie takim jak ten powyżej, uprzedzić wiernych i racjonalnie to uzasadnić. Państwo nie ma swoich pieniędzy, odbiera je wszystkim, by oddać nielicznym. Prosperujący przedsiębiorca dokłada się netto do tego systemu, ale jeśli też ma dzieci, to w czym one są gorsze, że w imię powszechnej szczęśliwości coś im się zabiera? Program 500+ jest niewydajny gospodarczo, zadłuża kraj i służy kupowaniu głosów
ponad 1 rok temu / Hubert
 
Jsxs - a niby dlaczego przestępstwo? Ślubowali komuś brak poglądów i milczenie? Dlaczego mają milczeć, gdy mordercy i złodzieje pchają się do sejmu? Nie znasz historii: gdyby nie KK, bylibyśmy niemiecką marchią już od 700 lat. A jeśli Ci się nie podoba istnienie Polski, to się przeprowadź.
ponad 1 rok temu / Jeffs
 
@Northern - jest obrzydliwy. Brak zrozumienia tego oznacza, że szczęśliwie dla mnie mamy inne standardy. Jeśli dla kogoś argumentem za zabiciem człowieka jest bieda to pozostaje tylko modlić się za taką osobę. Czy ktoś zmuszał te osoby do współżycia przy świadomości słabej sytuacji finansowej? Nie, dlatego muszą ponosić odpowiedzialność swoich działań tak jak każdy człowiek. I bez demagogii o zmuszaniu - równie dobrze można powiedzieć, że jesteśmy zmuszani do chodzenia na nogach a nie na rękach. Proszę odróżniać naturalny porządek rzeczy od przymusu. Troska o własne dziecko bez względu na sytuację to właśnie naturalny porządek rzeczy. @Jskx - bzdury. Księża są od prowadzenia do zbawienia a to zyskuje się przez dobre uczynki. Wszystkie uczynki są istotne - polityczne wybory również i jest to wpisane w istotę Kościoła. Chyba nie rozumie Pan roli Kościoła w życiu doczesnym, że pisze Pan takie tezy.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
Uwazam, że zabieranie przez przedstawicieli kościoła glosu w sprawach wyboczych powinno byc przestępstwem - prywatnie mogą mówić co chcą, ale jako urzednicy kk nic nie powinni.
ponad 1 rok temu / Jskx
 
Do Akwin - brak pieniędzy nie jest obrzydliwym argumentem skoro chcesz zmusić rodziców do zajmowania się schorowanym dzieckiem.
ponad 1 rok temu / NorthernPhoenix
 
Konfederacja to opcja rosyjska? Kto? Korwin? To nie głosuj na Korwina, tylko na Narodowców i Wolnościowców z Konfederacji. Konfederacja to jedyna partia, która nie boi się krzyczeć o eskimoskiej grabieży Polski wspieranej przez amerykańską ustawę 447. Cała reszta partii rzeczywiście służy obcym, a nie Polsce i Polakom.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
@MsNorthern - ale taki obowiązek jest niemożliwy z prostego powodu - odpowiedzialność spada na głównych zainteresowanych, czyli w tym wypadku na osoby, które świadomie podjęły decyzję o współżyciu doskonale wiedząc, że istnieje możliwość choroby dziecka. A brak pieniędzy to jest najbardziej obrzydliwy argument jaki można wysunąć za zamordowaniem chorego dziecka. Rozumiem, że jak już urodzone dziecko zachoruje to również jest Pani za tym, żeby w razie braku pieniędzy zabić to dziecko?
ponad 1 rok temu / Akwin
 
Konfederacja to opcja Rosyjska. Koalicja Obywatelska to opcja Niemiecka. PiS to opcja Amerykanska. PSL - Kukiz to opcja stolkowa, przylepa, do kupienia. Nasza sytuacja geopolityczna wymaga balansowania pomiedzy Niemcami, Rosja i Ameryka. Ameryka w przeciwienstwie do Niemiec i Rosji nie ma interesu w oslabianiu pozycji Polski. Wrecz przeciwnie - silna Polska przyjazna Ameryce jest im przydatna w polityce Europejskiej i Wschodniej. Uwazac tylko trzeba na Zydow i powtarzac jak z zacietej plyty, ze Polska ma takie same zasady spadkowe jak Izrael czy Ameryka i basta.
ponad 1 rok temu / Aryst
 
Do Akwin - może jednak powinien być moralny obowiązek adoptowania chorego dziecka. Wtedy zrozumieliby z jakimi problemami przyjdzie im się spotkać. W tym z brakiem pieniędzy.
ponad 1 rok temu / MsNorthernPhoen
 
A wystarczyło powiedzieć, że głosowanie na PO , PiS , SLD, Wiosnę ......
ponad 1 rok temu / Adam
 
@kasiakasia - myślę, że jeśli realizuje Pani swoje człowieczeństwo w poprawny sposób, czyli realizuje Pani rozumność to postąpi moralnie i odpowiedzialnie. Jeśli jednak poddałaby się Pani emocjom albo zaczęłaby szukać wymówek dla swojej, skądinąd faktycznie trudnej sytuacji, to postąpi Pani niemoralnie, zamorduje niewinne istnienie i będzie uspokajała sumienie wydumanymi argumentami. Prawda jest jednak brutalna - w życiu nie ma być przede wszystkim łatwo - w życiu ma być przede wszystkim przyzwoicie. Tak jak nie zostawia się chorego współmałżonka czy swoje 12 letnie chore dziecko na pastwę morderców od eutanazji tak samo nie morduje się dziecka we wcześniejszej fazie rozwoju. To nadal jest człowiek i emocje ani tłumaczenia nie zmienią faktu, że morderstwo nigdy nie jest rozwiązaniem. Do tego proszę nie próbować mnie zakłopotać emocjonalnymi chwytami - moja wypowiedź to zwykły opis rzeczywistości. Jeśli ktoś go błędnie wykorzysta to jest to jego wina.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
@Akwin myślisz ,że jeśli byłabym kobietą w ciąży z chorym dzieckiem i nie bardzo wiedziałabym co zrobić,to do jakiej decyzji przyczyniłbyś się swoją wypowiedzią?
ponad 1 rok temu / kasiakasia
 
@kasiakasia - jak się nie ma tyle sił witalnych i psychicznych żeby zająć się chorym dzieckiem, czyli konsekwencją własnych działań w postaci współżycia to istnieje prosta recepta - nie współżyć. A "narzucanie siłą" to coś innego niż brak legalności mordowania. Równie dobrze może Pani powiedzieć, że jest Pani przeciwko kradzieży, ale nie lubi Pani jak ktoś narzuca siłą takie rozwiązanie i bardzo łatwo narzucać wysokie standardy moralne gdy mnie to nic nie kosztuje - przecież są tacy, którzy w Pani opinii z tego co widzę muszą kraść tak samo jak muszą zabijać, bo nie mają sił witalnych by przyjąć na siebie konsekwencje własnych działań. Takie myślenie pokazuje degenerację odpowiedzialności. Generalnie prawo ma naśladować moralność czy się to Pani podoba czy nie - mało mnie interesuje czy Pani ma siły witalne do tego żeby nie zabijać czy nie kraść - prawo ma tego zakazywać. Jak sobie Pani z tym nie poradzi to poniesie Pani konsekwencje bo takie jest życie.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
Szkoda, że w artykule brak informacji o tym które programy są zgodne, a które nie.
ponad 1 rok temu / Lyokoheros
 
Jestem przeciwko aborcji eugenicznej.Nie lubię jednak jak ktoś mi siłą narzuca jedyną słuszną partię-pełną skrajności.Bardzo łatwo innym narzucać wysokie standardy moralne szczególnie gdy mnie to nic nie kosztuje,a można jeszcze na tym zbić głosy wyborcze.Zbiorowość zakazuje aborcji eugenicznej przy jednoczesnym zrzuceniu odpowiedzialności na indywidualnych pechowców.Nie każdy ma tyle sił witalnych i psychicznych żeby zająć się chorym dzieckiem..Już wielokrotnie pisałam o rozwiązaniach-ośrodki całodniowe dla chorych,hospicja,fundacje.Ale na tej stronie cichutko-poza wesprzyj nas.Napiszcie coś o hospicjach perinatalnych.Ja nie wiedziałam,że coś takiego istnieje.
ponad 1 rok temu / kasiakasia
 
@kasiakasia i Ms Northern Ph - bzdura. Nie istnieje moralny obowiązku adoptowania chorego dziecka tylko dlatego, że komuś, kto zdecydował się na stosunek płciowy, z którego w naturalny sposób może wyniknąć ciąża - w tym ciąża z chorym dzieckiem, co jest wpisane w naturę rzeczy, decyduje się na oddanie takiego dziecka do adopcji czy zabicia. Bo domyślam się, że nie optujecie aby katolicy zabierali chore dzieci parom, które jednak chcą takie dziecko wychować. Logika jest akurat prosta i jej nie zrozumiałyście - to, że ktoś jest chory nie oznacza, że należy go z tego powodu zabijać. Nie ma różnicy czy chory jest człowiekiem w fazie płodowej czy dorosły - nadal jest to człowiek i nikt nie ma prawa go mordować. A osoba decydująca się na współżycie ma zakichany obowiązek wziąć na siebie potencjalne konsekwencje, czyli właśnie konieczność wychowania owocu swojego działania nawet jeśli ten owoc się nie podoba.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
DO kasiakasia / Zgadza się!!! Niech adoptują schorowane dzieci a dopiero później niech pieją o ochronie życia.
ponad 1 rok temu / Ms. Northern Ph
 
Każdy mężczyzna który tu tak optuje mocno za zakazem aborcji eugenicznej ,już dziś ma w swoich rękach los tych chorych którzy się urodzili,niech adoptuje takie dziecko,bo to też jest 5 przykazanie.I nie ma prawa nazywać się katolikiem dopóki nie adoptuje dziecka.Toż to logika Konfederatów.
ponad 1 rok temu / kasiakasia
 
Kościół otwarcie powinien poprzeć Konfederację, ponieważ tylko ten komitet wyborczy ma postulaty i pomysły zgodne z nauczaniem kościoła.
ponad 1 rok temu / Tomek
 
Jeśli ktoś potrafi łączyć wiarę z umacnianiem władzy która ostatnimi latami dała świadectwo przyzwolenia na zabijanie nienarodzonych Polaków i chce legalność takiego prawa utrzymać, to droga wolna, tylko niech nie łudzi się, że jest katolikiem, bo bycie katolikiem i okazywanie swoją postawą w wyborach - także Panu Bogu - że chcemy mieć władzę państwową, która buduje państwo aborcyjne - się ze sobą nie łączy, ale całkowicie wyklucza. Te wybory jako naprawdę najłatwiejsze od 30 lat pokażą ilu jeszcze jest w Polsce katolików, a ilu pobożnych socjalistów, którzy wiary swej nie ustrzegli i zaczęli myśleć portfelem, a nie sumieniem w perspektywie wiecznej. Wielu wydaje się, że są wierzącymi, podczas gdy są jedynie pobożni i trwają w tym błędnym przekonaniu. Katolik autentycznie wierzący nigdy nie zgodzi się, by swoją postawą w wyborach uczynić się współodpowiedzialnym za zabijanie nienarodzonych, bo będzie wiedział że grzeszy ciężko taką władzę wybierając i że także z t
ponad 1 rok temu / Tomek
 
Jakos nie wyczytałem w żadnym z przykazań obowiązku głosowania. Za to było coś o oddaniu cesarzowi co cesarskie a Bogu co boskie. Opamiętania życzę.....
ponad 1 rok temu / zawiedziony
 
KONFEDERACJA
ponad 1 rok temu / Tomasz k
 
Szkoda, że arcybiskup nie targnął się na zacytowanie Katechizmu i fragmentów o redystrybucji z licznych encyklik co jasno przekreśla zgodność działalności PiS z nauczaniem Kościoła. @Maryna - współczuję braku rozeznania szczególnie w aspekcie zdrady, bo to właśnie PiS może iść pod rękę z takim PO pod tym względem. Konfederacja akurat ma bardzo słuszne podejście do Rosji i trzeba naprawdę złej woli albo niskiej kondycji intelektualnej żeby nie rozumieć tego. Nawet na przykładzie zwykłego sąsiedztwa racjonalne jest ułożenie poprawnych relacji z najbliższymi sąsiadami w pierwszej kolejności a nie czołobitność do kogoś, kto nigdy naszym sąsiadem nie był i nie będzie a jego stosunek do sojuszników jest czysto użytkowy co widać po Arabii, którą ostatnio USA wystawiły do wiatru mimo zdecydowanie korzystniejszej współpracy ekonomicznej i wyższych zysków. Trzeba być naprawdę naiwnym żeby wierzyć, że USA kiedykolwiek nam pomoże. @Logika - mylisz wolność ze swawolą.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
Janusz Korwin-Mikke znowu szokuje.Tym razem stwierdził,że jeśli nie uda się Polsce zawrzeć dwustronnego sojuszu z USA,to powinna związać się z...Rosją.Co więcej:według jednego z liderów Konfederacji Rosja zgodziła się na bycie Polski w NATO pod pewnymi warunkami,które są właśnie łamane i powinniśmy wystąpić nie tylko z tego sojuszu,ale i UE.Choć "niekoniecznie należałoby od razu wchodzić do strefy rublowej".Podkreślił także,że siły amerykańskie ćwiczą jedynie ?ewakuację do Niemiec?,twierdzi, że Rosja wyraziła zgodę na wstąpienie Polski do NATO i jej zagwarantowano,że w Polsce nie będą na stałe stacjonować siły NATO!Mało tego,on chce wyjścia Polski z Unii Europejskiej i planuje wejście do strefy rublowej.Zatem Konfederaci,te słowa i glosowanie na Waszą partię to zdrada ojczyzny i naprawdę tego nie rozumiecie?A mnie, jako gorliwej katoliczce nie potrzeba "dobrych" rad pseudopolityków występujących pod sztandarami Konfederacji, bo moje miejsce jest w PiSie i przy PiSie
ponad 1 rok temu / Maryna
 
A Bóg w wierze katolickiej nie dał przypadkiem ludziom wolnego wyboru? Czy w takim razie katolicy nie powinni przypadkiem głosować na partie nieograniczające wolności, a nie ?zakazujące aborcję, zmiany w małżeństwach? itd?
ponad 1 rok temu / Logika
 
Większość partii jest rządzona przez wyznawców Mojżesza. Zostaje Konfederacja i PSL. Miesiąc temu Konfederacja odrzuciła plan ratowania nie narodzonych, ponieważ psuje to sondaże wyborcze, a PSL załatwia swoim ziomalom ciepłe stołki różnych agencji rolnych skarbu państwa80 tys. ludzi
ponad 1 rok temu / Doktor
 
Maryna, idź gdzie indziej, jak się nudzisz. Tylko KONFEDERACJA jakkolwiek rokuję na prawdziwie dobrą zmianę. Dość już pisowskich kłamstw. Co dobrego mogą przynieść rządy heretyków socjalistów. Wielka Polska Katolicka!
ponad 1 rok temu / Ar
 
Tylko Konfederacja
ponad 1 rok temu / Jp
 
Ta aborcja robi się nudna i psychologicznie wpływa na to, ze ludzie staja się wobec tego problemu obojętni, a nawet przeciwni ewentualnym nowym przepisom. I to na tym wam zależy?
ponad 1 rok temu / Maryna
 
Konfederacja jako jedyna stoi za wartościami chrześcijańskimi.
ponad 1 rok temu / Wolnyrynek
 
Trzeba wiedzieć i pamiętać, że nasz obecny rząd już prawie dwa lata trzyma w sejmowej zamrażarce projekt ustawy obywatelskiej ZATRZYMAJ ABORCJĘ!!! Ponad 800 tys. podpisów obywateli, setki, a może tysiące wolontariuszy, zaangażowanych w akcję. Ogromny wysiłek i praca Fundacji Życie i Rodzina zamrożona, dzięki naszym "rządzącym"!!! To nie PIS jest pro-life. Nie dajmy się oszukać. Jedynie Konfederacja jednoznacznie określiła się ZA ŻYCIEM od poczęcia do naturalnej śmierci.
ponad 1 rok temu / Alicja
 
Tylko Konfederacja w Polsce będzie służyć polakom. Rownież nigdy nie przepadałam za p. Korwinem. Ale są w tej partii inni mądrzy ludzie na ktorych warto postawić. JEŻELI TY POLAKU chcesz dla swoich dzieci czy wnuków dobrego systemu edukacji, ochronnego systemu zdrowia ale takiego gdzie nikt nie bedzie nikogo okaleczał oraz lekarze powinni zrobic wszystko zeby dbać o zdrowie polaków. Jesli chcemy by w Polsce mieli swoją niezatrutą żywność, a najlepiej skasować markety lub dać na maxa duze podatki , ktore powinny zostać w Polsce- to tylko Konfederacja jest w stanie to wszystko zrobic dla nas ! Reszta to syf
ponad 1 rok temu / Wioletta
 
@ argument - kompletny odjazd. Lekarza Panu potrzeba. Moje dzieci od 3 lat mają edukację domową, dzięki PiSowi,ale także dlatego, że PiS pozwolił mi dzięki 500+ na pozostanie w domu, a nie gnanie do pracy. I dzięki PiSowi moje dzieci mają lepsze wyżywienie, lepsze wakacje i nie martwię się, czy mi starczy do pierwszego. i to nie PiS sprowadza Ukraińców do polski tylko rozkwit gospodarki , który potrzebuje więcej rąk do pracy. A z tych ludzi Wschodu większość ma polskie korzenie i znakomicie odnajduje się w Polsce. Znam dobrze te problemy i sprzyjam ich przyjazdowi nie tylko na studia, ale do pracy i osiedlania się w kraju przodków. Pisanie bzdur, że system PiS niszczy ludzi jest po prostu grzechem i dziwne, ze Pan uczestniczy w dyskusji na forum w tyk medium, które jednak z założenia jest prokatolickie.
ponad 1 rok temu / Maryna
 
@Maryna: PiS walczy z edukacją domową. PiS przez sprowadzenie Ukraińców pozbawił pracy ojców i matki. Edukacja domowa bez wyżywienia i po ciemku nie sprawdzi się. Nie masz pojęcia jak system PiS niszczy ludzi.
ponad 1 rok temu / argument
 
Jak widać zwolennikom Konfederacji nie wystarcza dekalog i muszą jeszcze mieć państwowe ustawy. Co za hipokryzja! Te dzieciaki nawet nie wiedzą, ze żadna ustawa nie zatrzyma mordercy przed morderstwem! wy się lepiej módlcie o nawrócenie narodu, bo to jest bardziej potrzebne, niż wasze mrzonki.A co do bonu oświatowego, to nawet nie wiecie, ze dzieci wcale do szkoły uczęszczać nie muszą, jest znakomita edukacja domowa, która chroni dzieci przed zgubnymi skutkami barbarzyństwa, o których mówicie. Ale do tego potrzeba odpowiedzialności rodziców, zdyscyplinowania dzieciaków , dobrej chęci i woli posiadania wiedzy. i tak jest z każdym waszym punktem programu. Bujacie w obłokach, manipulujecie młodymi ludźmi, nie macie bladego pojęcia o rządzeniu państwem.
ponad 1 rok temu / Maryna
 
Dlatego głosuję na PSL :
ponad 1 rok temu / bs
 
A tym bardziej nie lewica, bo to już całkowite zaprzeczenie nie tylko dekalogu, ale i zdrowego rozsądku.
ponad 1 rok temu / @czy to nie zby
 
Czyli, póki co, tylko Konfederacja, choć i spośród nich nie każdemu można wierzyć.
ponad 1 rok temu / :(
 
Tylko wybór PiS-u zagwarantuje trzymanie z dala od władzy hord satanistycznych i pro-homo.
ponad 1 rok temu / magis
 
Konfederacja proponuje wprowadzenie bonu oświatowego co pozwoli zapobiec deprawacji dzieci oraz bon kulturalny. Nie będziemy musieli finansować haniebnej Klątwy, antypolskich i antykatolickich paszkwili. Dzieci nie będą zmuszane odwiedzać muzeum Polin.
ponad 1 rok temu / argument
 
I dlatego nie zaglosujemy na Popis. Tylko Konfederacja!
ponad 1 rok temu / robespier
 
Przez chamskie blokowanie Konfederacji PiS dołączył do grona skompromitowanych koryciarzy i antypolaków. Trzeba dać szansę tym, którzy jeszcze nie rządzili i nie ma ku temu żadnych przeszkód. Oby 40letni okres chodzenia w kółko po pustyni wreszcie dobiegł końca.
ponad 1 rok temu / dan
 
Szacunek dla każdego człowieka? dialog i współpraca z innymi? roztropne rozwiazywanie konfliktów? Na pewno nie PiS, nie Konfederacja, żaden członek ani sympatyk ONR, ani Opus Dei, ani "szkoly toruńskiej", nikt nie spełnia tych kryteriów.
ponad 1 rok temu / Czy to nie zbyt
 
Zgadzam się w 100%z abp Stanisławem Gadeckim on tego nie powie ja mogę PIS się niekwalifikuje aby glosowac na niego,jest alternatywa trzeba zaryzykować i oddać głos na konfederatów,ja to zrobię juz się nie dam kupić za 13 emeryturę,nawet za 14,czy 18,oczekiwałem podniesienia kwoty wolnej od podatku do kwoty jaka maja posłowie , a wogole to emerytury nie powinny być opodatkowane cała życie płaciłem podatki,wiec emerytura powinna być wolna od podatku pozdrawiam
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Jedyną partią, która ma w swoim programie zalecenia polskich biskupów jest Konfederacja.
ponad 1 rok temu / Janek
 
Tylko KONFEDERACJA opowiada się za całkowitym zakazem aborcji. Tylko KONFEDERACJA jest partią prokatolicką, Patriotyczną i tylko im należy wierzyć. Dlatego tak są pomijani w mediach bo są prawdziwymi Polakami i zależy im na dobru naszej Ojczyzny i na przyszłości. PiS już się wykazało swoją obłudą, kłamstwem, służalczością przed Żydami i USA. Dzieci nienarodzone są wciąż mordowane zgodnie z prawem pod rządami PISu.
ponad 1 rok temu / Daro
 
Włodarze chcą, wbrew postawie rządu, sprowadzić nad Wisłę przybyszów z krajów islamskich. W dniu 30 czerwca 2017r. w Gdańsku prezydenci miast podpisali wspólną deklarację. Wyrażają w niej gotowość oraz chęć przyjmowania przez Polskę uchodźców oraz imigrantów zwanych uchodźcami. Krakowa Jacek Majchrowski b.SLD, Białegostoku Tadeusz Truskolaski PO, Bydgoszczy Rafał Bruski PO, Gdańska Paweł Adamowicz PO, Lublina Krzysztof Żuk PO, Łodzi Hanna Zdanowska PO, Poznania Jacek Jaśkowiak PO, Rzeszowa Tadeusz Ferenc SLD, Szczecina Piotr Krystek PO, Warszawy Gronkiewicz Waltz PO i Wrocławia Rafał Dutkiewicz PO, miał być również Katowic Krupa Marcin ale był nieobecny. Zdaniem rzecznika prasowego Młodzieży Wszechpolskiej grupa 11 prezydentów miast w Polsce to ?parszywa jedenastka?
ponad 1 rok temu / Wiem
 
wynika z tego ze katolik nie mote glosować na PIS...
ponad 1 rok temu / IzajaszGB
 
Czy tekst bedzie czytany podczas mszy świętej na kazaniu? Bo jeżeli nie to nikt tego teksu nie usłyszy. A jeszcze wyciągnąć wnioski. Niemożliwe.
ponad 1 rok temu / andrzej
 
?katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i przekonaniami moralnymi?. Problem w tym, że w/w rzeczy nie sprawią, że Polacy będą mieli stopę życiową Anglików czy Niemców, a Polska stanie się potęgą międzynarodową jak USA.
ponad 1 rok temu / trooper
 
@Pytanie: Nie. Nie trzeba głosować na Korwina, jeśli o niego chodzi, są inni kandydaci. W liście Biskupów Polskich w sprawie wyborów w 1928 r. biskupi pisali: "Pamiętajcie więc o tym, iż macie obowiązek wybierać ludzi o przekonaniu katolickim i życiu nienagannym".
ponad 1 rok temu / M.
 
Czy tekst bedzie czytany podczas mszy świętej na kazaniu? Bo jeżeli nie to nikt tego teksu nie usłyszy. A jeszcze wyciągnąć wnioski. Niemożliwe.
ponad 1 rok temu / Rocky
 
@polski wyborca: USA i Izrael też są prorosyjskie. PiS jest proUSA i proIzaraelski i wkrótce będzie musiał być prorosyjski. USA nie podejmą wojny z Chinami bez pomocy Rosji. Ceną za te pomoc będzie Polska i żydowskie Polin. PiS spełnia każde życzenie USA i Izraela. Nadal będziesz głosował na PiS? Lubisz być ofiarą spisku wrogów Polski?
ponad 1 rok temu / expis
 
@Aha Oczywiście że jest wolność sumienia, KEP nic Ci nie może narzucić, nie ma przymusu zbawienia. Bóg nie jest z żadnej partii ale trzeba wiedzieć jedno, jeżeli głosujesz na bluźnierców walczących z Bogiem to nie ma o czym gadać. W przypadku PiS i Konfederacji głosujemy na grzeszników a nie na satanistów a to jednak robi różnicę.
ponad 1 rok temu / Cyraniusz
 
"Mamy wolność sumienia. Głos oddam na Lewicę" Tylko po co nam mówisz, że idziesz do piekła?
ponad 1 rok temu / PolAK
 
PiS jest proaborcyjny - nawet nie ma już w programie zmiany tej obecnej aborcyjnej ustawy. JEDYNA partia, która jest antyaborcyjna z tych 5 ogólnoolskich to KONFEDERACJA. Taka jest prawda szanowni wyborcy PiS. Czas na zmianę
ponad 1 rok temu / Man
 
Czy katolik może głosować na cudzołożnika?
ponad 1 rok temu / Pytanie
 
@Aha: Świadectwo, że nie jesteś katolikiem. Nie przyjmuj Komunii św. bo popełnisz grzech świętokradztwa.
ponad 1 rok temu / M.
 
Niestety Konfederacja jest prorosyjska i ma nieodpowiedzialnych przywodcow jak Korwin...więc nie dostanie mojego głosu
ponad 1 rok temu / polski wyborca
 
PiS robi własną wersję socjalizmu, ochrony dzieci nienarodzonych nie zwiększa, a niektóre narodzone miały w szkole tęczowy piątek, Konfederacja ma swoje taśmy, które nawet jeśli nie są tym co sugerują wielkie media to mają język budzący obawy, cała reszta od Kosiniaka-Kukiza przez Grzesia po towarzyszy w zasadzie odpada... Co tu zrobić? W Krakowie jest Bawer, ale ich lista jest w kilku okręgach więc to raczej głos symboliczny... Gdyby nie te taśmy Konfederacji to miałbym łatwiejszy wybór, a tak to niesmak przystaje i opory. Bo nawet już z żalem machnąłem ręką na ich podejście do szczepionek... Ale teraz sprawa znów jest otwarta
ponad 1 rok temu / M
 
Mamy wolność sumienia. Głos oddam na Lewicę
ponad 1 rok temu / Aha
 
Jeśli nie pójście na wybory dla katolika jest niedopuszczalne, głosowanie na partie i ludzi prezentujące niekatolicki program jest niedopuszczalne, a zakładając np. że Konfederacja najbardziej swym programem wpisująca się w naukę KK dostanie załóżmy optymistycznie 7% to powstaje pytanie ilu tak na prawdę w Polsce jest katolików tudzież tych którzy choć trochę przejmują się tym co biskupi do nich mówią ...
ponad 1 rok temu / Embra
 
Tylko KONFEDERACJA opowiada się za obroną życia i rodziny. Więc wybór mam prosty.
ponad 1 rok temu / Daga
 
Skoro jest tylko słowo Przew. Konf. Ep. PL a nie ma listu pasterskiego całego episkopatu to znaczy, że rozłam w Kościele w Polsce jest ogromny. Są pewno zwolennicy wygrania wyborów przez Barabaszów. Oj smutne i gorszące!
ponad 1 rok temu / zgorszony katol
 
Za samą tylko ustawę 1066 PiS powinien być obalony!!!! Tak jak PO. I za cichy przemocowy wobec Polaków import imigrantów mimo sprzeciwu społecznego.
ponad 1 rok temu / kot
 
trudno pojąc że patrzymy na tę sama rzeczywistość a wyciągamy tak odmienne wnioski ,mamy Konkordat -KK jest u władzy a nie przestraszony
ponad 1 rok temu / do Czesław
 
Czyli PiS się nie łapie.
ponad 1 rok temu / bjs
 
Mam wiele do zarzucenia abp Gądeckiemu, m.in. skandaliczne prowadzenie Wydawnictwa św. Wojciecha, ale tutaj powiedział w końcu coś dobrego, chociaż brakuje jasnym stwierdzeń o pochodzeniu władzy i prawa od Boga oraz o Jego zwierzchności nad panującymi, czym niestety wpisuje się w konserwatywną opcję tzw. liberalnego katolicyzmu czerpiącego z idei roku 1789. Tak czy inaczej, ciekawe czy deon opublikuje.
ponad 1 rok temu / M.
 
No wreszcie, chyba to jest zwiastun tego że nasz KK wychodzi z kruchty do ludzi i przestał być kościołem przestraszonym. KK musi być kościołem walczącym bo skończymy tak jak np. we Francji czy Hiszpanii.
ponad 1 rok temu / Czesław
 
Roślinki czują, owady czują, zwierzątka czują, tylko mały człowiek chociaż rusza rękami i nogami i bije jego serce - nic nie czuje; choć mózg ma już bardziej rozwinięty niż niejeden lewak, który odmawia mu prawa do życia, a uczucia przerzuca na dziki i pszczoły. Świat zwariował.
ponad 1 rok temu / Katoliku!
 
Dokonania PiS: Systemowe okradanie obywateli PL na rzecz obywateli obcych np.ukraińskich przez obniżanie Polakom płac - dofinansowywanie firm zatrudniających Ukraińców, okradanie i utrzymywanie nierównych warunków prowadzenia działalności przez przedsiębiorców polskich i obce korporacje, likwidacja PL handlu, dążenie do zastąpienia Polaków elitami ukraińskimi, zmuszanie Polaków do emigracji za chlebem, likwidacja PL przedsiębiorczości, polityka zagraniczna prowadząca do wojny, sprowadzanie obcych wojsk w celu obrony władzy i żydów, budowanie Polin, brak reakcji na roszczenia żydowskie i ustawę 447, ustępstwa gospodarcze i prawne na rzecz Niemców UE, wyprzedaż PL majątku narodowego Ukraińcom i innym, likwidacja PL rolnictwa i hodowli, likwidacja kopalń i brak zezwolenia na polskie biogazownie, poświęcanie żywotnych interesów Polaków na Kresach na rzecz interesów żydowskich i amerykańskich, niekorzystne rozporządzanie mieniem, kłamstwa oszczerstwa medialne
ponad 1 rok temu / oprócz wymieni
 
Niezależnie, czy głosuję się na Konfederację, czy PiS, trzeba uważać, na kogo się głosuję. U jednych większość pozwala na morderstwo prenatalne, u innych większość optuje za legalizacją sprzedaży marihuany, a niektórzy nawet prostytucji.
ponad 1 rok temu / adam
 
A więc pozostaje jedynie propolska i prokatolicka Konfederacja. POPIS całkowicie się nie sprawdził. Identyczni w postępowaniu co do nasyłania policji albo do pacyfikacji obrońców Krzyża albo obrońców normalności przed LGBT. Hańba ! A jeszcze 447 w tle i ciche przyzwalanie na wojnę z wartościami katolickimi vide Klątwa, Nergal, antykatolickie artykuły, akcje, spektakle, filmy itd itp
ponad 1 rok temu / Spostrzegawczy
 
Muszę pochwalić KEP za ten komunikat...ja głosuję na Konfederację!
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
"Hierarcha oczywiście nie mówi o konkretnych partiach czy kandydatach" - DLACZEGO? Jak szary człowiek ma się w tym całym bałaganie zorientować?
ponad 1 rok temu / Ryś
 
nauczajcie i oczekujcie skutków tej nauki ,nie traktujcie ludzi jak ubezwłasnowolnionych ,sami wybiorą i być może okaże sie że tak jak chce biskup
ponad 1 rok temu / klik
 
Czyli Pis odpada bo morduje nienarodzonych Polaków.
ponad 1 rok temu / Robert
 
Księże arcybiskupie, czy katolik może głosować na PiS, które przez 4 lata rządów mając większość w sejmie i senacie oraz prezydenta z tej samej opcji nie zrobiło nic, by uchwalić ustawę chroniącą dzieci nienarodzone przed zabijaniem chociażby z przesłanek eugenicznych ?
ponad 1 rok temu / Stanisław
 
Czy modlitwa w intencji określonego wyniku wyborów jest ingerencją w ich niezawisłość?
ponad 1 rok temu / Xk
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.