DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Tak się kończy zamiatanie dewiacji w KK pod dywan. Teraz lewactwo ujeżdża po katolikach i chrześcijaństwie jak po łysych kobyłach. Za dewiacje zboczonych kapłanów płacą wierni. Ale ktoś to tuszował, ktoś to ukrywał, ktoś to tolerował. Ryba psuje się od głowy i tam trzeba szukać przyczyn problemów. Nie wyczyszczono kościoła instytucjonalnego w Polsce z agentów SB i dewiantów, i takie są tego skutki. Trzeba wyczyścić stajnie Augiasza Do spodu i nie ma, że boli. "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie." Lekko tym dewiantom po śmierci nie będzie chyba, że się nawrócą na ziemi i odpokutują za to, to i nadzieja na miłosierdzie będzie u Pana.
10 dni temu / IDZIE ZMIERZCH
 
Przede wszystkim nie wolno dawać się wkręcać w lewacką narrację "ksiądz-pedofil" bo o to im przede wszystkim chodzi. Niestety wygląda na to, że większość dała się na to złapać, łącznie z naszymi pasterzami, i takie przypadki jak choćby ostatnio fałszywie oskarżonego kardynała Pella nie skłaniają do refleksji. A fałszywych oskarżeń było już przecież na pęczki i wszystkie roztrąbione na cały świat. Jeśli wśród 100 pedofili ledwo jeden ukrywał się w Kościele to gdzie ukrywało się pozostałych 99? Oto jest pytanie. I ilu z tych wszystkich "pedofilów" to de facto geje. Oto jest drugie pytanie.
11 dni temu / abc
 
Niestety robiono zbyt mało, a kompromisy były zbyt wielkie. Ale też dzisiejszy film zawiódł, bo bardziej niż w obronie pokrzywdzonych, staje przeciw KK. Tu recenzja http://blog.zbyszeks.pl/1430/sekielskiego-zabawa-w-chowanego-z-prawda/
11 dni temu / Zbyszek
 
wwm-no to właśnie jest bezkarność! - kiedy z powodu PERFIDII, UZALEŻNIEŃ, i czego tam jeszcze, ulega się pokusie - BO WIDZĄ ŻE BĘDĄ BEZKARNI! Widzą, że ich przełożeni są jeszcze gorsi i zrobią wszystko by ich podłość nie wyszła na jaw, by dalej mogli pławić się w swych grzechach jak świnia w błocie czy pies w swoich rzygowinach! BEZKARNOŚĆ czyni władzę SKORUMPOWANĄ wobec swych słabości, oskarżających potrafią uciszyć a nawet zlikwidować, bo wiedzą że są BEZKARNI! Zapominają tylko, że ich bezkarność ma swój koniec - Sąd Ostateczny, na którym Miłosierdzie będzie siedziało ze smutkiem na widowni, bo nie zostało za życia zaproszone POKUTĄ i Żalem za grzechy! To co mówisz to własnie modernistyczne oddzielanie Osoby od jej grzechu, czyli do piekła idą czyny, a nie Ludzie je popełniający! Oczywiście, że ofiary muszą dalej cierpieć, aby cierpieć nie musieli SPRAWCY!!!Bo cóż to za ZADOŚĆUCZYNIENIE, kiedy sprawca paraduje ci przed oczami bo PRZEPROSIŁ . . .
11 dni temu / AndrzejBR
 
Najgorsza nie jest bezkarność sprawców, często osób chorych a nawet tak samo doświadczonych w dzieciństwie, ale perfidia chroniącego ich instytucjonalnego systemu i osamotnienie ofiar.
11 dni temu / wwm
 
Ekskomunikować księży, którzy czynią czyny pedofilskie. Ale dlaczego nie mówi się także o herezjach wśród księży, o dwulicowości- to jest najgorsze. Dlaczego nie mówi się o nadużyciach liturgicznych? Gdyby przywrócić chwałę Bogu a nie człowiekowi, wtedy czyny pedofilskie by uległy zmniejszeniu.
11 dni temu / A
 
Roztropnośc polega na tym by nie wylac "dziecka z kąpielą" - czyszcząc patologię; i jednocześnie nie skrzywdzic zdrowych elementów - wymaga to rozeznania; jak zweryfikowac prawdziwośc zarzutów po 20 i więcej latach? Oszczerców z niskich wrogich pobudek tez nie należy wykluczac. W interesie KK jest by sprawcy czynów nieakceptowalnych byli eliminowani a "kierownictwo" KK było instytucją transparentną!
3 miesiące temu / t
 
Seks poza małżeństwem jest grzechem, i to grzechem ciężkim. Sodomia jest grzechem szczególnie ciężkim. Tak długo, jak długo ta prawda nie będzie ponownie nauczana z ambon, tak długo będziemy dzielić włos na czworo: czy to pedofilia, czy pederastia, czy konsensus był czy go nie było, czy jak z księdzem to źle, ale jak z nauczycielem, dziennikarzem lub politykiem, to dobre itd. Skupmy się na prawdach fundamentalnych.
3 miesiące temu / Alek
 
Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla zboczeńców, tym bardziej , jeśli są w sutannach. Co w szeregach duchowieństwa robią niewierzący?Jak się Boga nie boją popełniając takie grzechy? Lepiej im kamień u szyi uwiązać.
3 miesiące temu / panda
 
miliardy współczesnych ludzi ma sieczkę w głowie i żyje w totalnym chaosie informacyjnym,który jest właśnie owym"nowym ładem,porządkiem";dlatego szatanowi i jego narzędziom-ludziom złej woli bardzo łatwo jest atakować Kościół,w gruncie rzeczy,poprzez prymitywne zarzuty,takie jak własnie owo molestowanie seksualne,poprzez które można praktycznie rozumieć wszystko;dlatego słusznie autor przywołuje święty postulat Pański- roztropności przy odbierania takich informacji;pamiętajmy,że z natury rzeczy zarzuty te są zazwyczaj nieweryfikowalne; i przyjmowanie je za prawdziwe to po prostu "akt wiary" ze strony odbiorców;dziś miliardy ludzi wierzy w miliardy często bzdurnych informacji, ale perfidia szatańska polega,że można konfabulować informacje,które brzmią jak najbardziej wiarygodnie;jeśli ofiara oskarżyłaby duchownego,że ten 25 lat temu urwał jej głowę,pewnie niewielu by jej uwierzyło,ale w oskarżenia o molestowanie uwierzy wielu,bo brzmią prawdopodobnie;
3 miesiące temu / marek
 
zawsze wolnomysliciele dazyli do reformy Kosciola bo ich uwiera a poslugiwali sie wyszkana mowa pelna troski nigdy nie zajmowali sie innymi reigiami a koscioly pala zazwyczaj organizowane bojowki i oplacane
3 miesiące temu / ZBIGNIEW
 
Kościół jest Mistycznym Ciałem Chrystusa, które na ziemi musi przyjąć określoną instytucjonalną postać. Ta z kolei uwarunkowana jest kulturowo, w związku z czym może ulegać zmianom. Dzisiejszy kryzys wynika raczej z tego, że instytucjonalnie i mentalnościowo Kościół tkwi w XIX wieku, dlatego ma problem ze zdefiniowaniem swojej roli społecznej i sformułowaniem zrozumiałego dla współczesnego wierzącego przekazu. Sam więc jest sobie winien swojego kryzysu a brak reform doprowadzi tylko do tego, że stanie się instytucją nieakceptowaną społecznie. Dewastacje obiektów sakralnych to najlepszy tego przykład. A skandale to nic innego jak artefakty patologicznej formacji duchowieństwa i dysfunkcjonalnego systemu zarządzania. Trzeba chyba zacząć od siebie a nie w kółko wypatrywać wrogów Kościoła z zewnątrz.
3 miesiące temu / concilliarius
 
a czy nie widzicie ze szum zazwyczaj rozpoczyna Mychnikowa ggazeta a zawsze jak sie dziejje cos waznego dlla Polski a mamy wybory i w zwiazku z tym uruchamia sie ten temmat aby zastraszyc kaplanow a w tym przyadku znienawidzonego przez nich arcybiskuppa Jedraszewskiego widze tez ze w ich sidla wpadl ks Zalewski i swiadomie badz nieswiadomie dziala tak jak te osrodki planuja a Mychnik niech napisze o zbrodniach na Polakach dokonanych miedzy innymi przez jego rodzinie
3 miesiące temu / ZBIGNIEW
 
czy nie widzicie ze uruchomono amerykanska procedure zniszczenia kosciola katolickieggo bo oplacani beda sobie przypominac po np 20 latach zmyslone lib nadintepretoawane zachowania kaplanow a nastepnie swiety wymiar sprawiedliwosci prewencyjnie zastosuje surowe kary a rozwscieczony motloch kodomitow ruszy na Koscioly ale tez pomyslcie jacy SOrosche oplacaja owych czyscicieli katolickiego kosciola jacy to faryzeusze o jakze nam potrzeba odsieczy HUSARII z casow SOBIESKIEGO to byli POLACY ktory z nich pozwolilby na profanacje kodomitow sodomitow MATKI BOZEJ co z owymi by uczynili pytanie
ponad 1 rok temu / zbigniew
 
Iskierka napisał/a: To NIE KOŚCIÓŁ dokonywał czynów haniebnych tylko pojedynczy ludzie. Jeśli Ksiądz / Prymas Polak chce PRZEPRASZAĆ to niech przeprasza ZA SIEBIE jeśli ma taką potrzebę a nie za CAŁY KOŚCIÓŁ. Jeśli jest świadkiem w sprawie jakiegoś przestępstwa niech złoży świadectwo/ zeznanie. Jeśli ZANIEDBAŁ CZYNNOŚCI w zarządzaniu Winnicą Pańską niech się ROZLICZY przed Panem Bogiem i ludźmi. Podobnie inni Urzędnicy Kościelni. Wierni już mają dosyć tego na pokaz SAMOBICZOWANIA i ROZMYWANIA ODPOWIEDZIALNOŚCI. Jedno WIELKIE ZGORSZENIE Z POWODU BRAKU MĄDROŚCI i ROZTROPNOŚCI Pasterzy przesiąkniętych duchem świata. Kościół Jest i pozostanie ŚWIĘTY nie będzie nikogo PRZEPRASZAŁ, że JEST. /// Podzielam to stanowisko; w naszej cywilizacji nie ma odpowiedzialności zbiorowej. Winni niech poniosą odpowiedzialność!
ponad 1 rok temu / Onufry
 
Przykładem krycia "swoich" współbraci jest cisza, która zapadła w sprawie skandali seksualnych dotyczacych wykorzystywania urzędu biskupa/arcybiskupa wobec podległych mu kleryków.Czyny arcybiskupa Paetza nie zostały jednoznacznie potępione,ani on w jakiś sposób oskarżony i ukarany.Zamieszkuje w wielopokojowych apartamentach piętrowej willi tuż przy katedrze,z obsługą siostry zakonnej.Zimą wyjeżdża do ciepłych Włoch,chwalił się,że w Rzymie ma piękne mieszkanie.Przez część kleru,świeckich, uważany jest za ofiarę,a nie krzywdziciela,wszak SAM ustąpił z funkcji abp.,zachowując jednak tytuł arcybiskup senior, uczestniczy w różnych uroczystościach w Poznaniu.Poza archidiecezją poznańską może nadal sprawować wszystkie funkcje biskupie tj. bierzmować, święcić księzy itp.Swoim sposobem bycia gorszy wielu katolików.Dlaczego nie było i do dziś nie ma JEDNOZNACZNEGO potępienia zbrodni abp.Paetza? Który z biskupów zmuszał ks.Dziekanów do łamania sumień i poparcia dla Paetza?
ponad 1 rok temu / Stan
 
Może to nieco rozjaśni sedno sprawy: pewien Święty, do tych co go policzkowali za nachalne proszenie o jałmużnę dla głodnych, z pokora mówił: tak ,to dla mnie za moje grzechy! - ale gdy ktoś w Jego obecności obrażał Pana Boga, nie było nic w mocy by go powstrzymać od jednoznacznego stawania w obronie Czci Stwórcy i Jego Świętych, nic i nikt! Kiedy ktokolwiek z KEP stanął w obronie Tradycji KK, czyli Wiary Prawdziwej?! Bicz już ukręcony, siekiera już przyłożona do korzenia - niewiernych i zdradliwych sług i będą wrzuceni do wielkiej tłoczni, gdzie tylko płacz i zgrzytanie zębów . . . Iluż spragnionych czystego Sakramentu, choćby tych co Ią Komunię przyjmowali przed 1965r., odeszło spotwarzonych i zmieszanych z błotem przez tych właśnie proboszczów i biskupów, którzy jednocześnie zasiadali do stołów z bluźniercami i wszelkiej maści judaszami. Czy myślą, że Niebo ma zaćmienie widzenia?! Naiwność to siostra niewolników kłamstwa i podstępu, Katolik nie może być naiwny!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Kwiatek znowu bujasz w obłokach. Nie odrobiłaś lekcji z najnowszej historii Kościoła. Wspominasz i przytaczasz słowa MODERNISTY współODPOWIEDZIALNEGO za II S.W. i KRYZYS - właśnie tą KRYSTALIZACJĘ POGLĄDÓW, o której piszesz. Jako Katolicy WIERZYMY BOGU i wyznajemy CREDO / 12 Art. wiary. Wierzymy w JEDEN ŚWIĘTY Kościół. Oczyszczanie spowiedź w Kościele jest czymś oczywistym i koniecznym. Gdyby hierarchowie zamiast FILOZOFOWANIA i szukania akceptacji świata więcej uwagi poświęcali własnemu OCZYSZCZANIU - RACHUNKOWI INDYWIDUALNEMU SUMIEŃ i TROSCE o zachowanie DEPOZYTU WIARY nie byłoby dzisiaj tak tragicznej sytuacji i ZGORSZEŃ. Prorokowanie , że oczyszczanie będzie kosztować Kościół wiele cennej enegii jest WIESZCZENIEM TRAGEDII przez współautora EKSPERYMENTU.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Kwiatek znowu bujasz w obłokach. Nie odrobiłaś lekcji z najnowszej historii Kościoła. Wspominasz i przytaczasz słowa MODERNISTY współODPOWIEDZIALNEGO za II S.W. i KRYZYS - właśnie tą KRYSTALIZACJĘ POGLĄDÓW, o której piszesz. Jako Katolicy WIERZYMY BOGU i wyznajemy CREDO / 12 Art. wiary. Wierzymy w JEDEN ŚWIĘTY Kościół. Oczyszczanie spowiedź w Kościele jest czymś oczywistym i koniecznym. Gdyby hierarchowie zamiast FILOZOFOWANIA i szukania akceptacji świata więcej uwagi poświęcali własnemu OCZYSZCZANIU - RACHUNKOWI INDYWIDUALNEMU SUMIEŃ i TROSCE o zachowanie DEPOZYTU WIARY nie byłoby dzisiaj tak tragicznej sytuacji i ZGORSZEŃ. Prorokowanie , że oczyszczanie będzie kosztować Kościół wiele cennej enegii jest WIESZCZENIEM TRAGEDII przez współautora EKSPERYMENTU.
ponad 1 rok temu / iskierka > Kwia
 
"To będzie trudne dla Kościoła, bo ów proces krystalizacji i oczyszczenia będzie kosztować go wiele cennej energii. To sprawi, że będzie ubogi i stanie się Kościołem cichych." w 1969 roku w niemieckiej stacji radiowej ks. Joseph Ratzinger...ubogi i cichy Kościół - wierzę, że taka będzie jego przyszłość...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Jeszcze jedno. To NIE KOŚCIÓŁ dokonywał czynów haniebnych tylko pojedynczy ludzie. Jeśli Ksiądz / Prymas Polak chce PRZEPRASZAĆ to niech przeprasza ZA SIEBIE jeśli ma taką potrzebę a nie za CAŁY KOŚCIÓŁ. Jeśli jest świadkiem w sprawie jakiegoś przestępstwa niech złoży świadectwo/ zeznanie. Jeśli ZANIEDBAŁ CZYNNOŚCI w zarządzaniu Winnicą Pańską niech się ROZLICZY przed Panem Bogiem i ludźmi. Podobnie inni Urzędnicy Kościelni. Wierni już mają dosyć tego na pokaz SAMOBICZOWANIA i ROZMYWANIA ODPOWIEDZIALNOŚCI. Jedno WIELKIE ZGORSZENIE Z POWODU BRAKU MĄDROŚCI i ROZTROPNOŚCI Pasterzy przesiąkniętych duchem świata. Kościół Jest i pozostanie ŚWIĘTY nie będzie nikogo PRZEPRASZAŁ , że JEST.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Ks.Michelini w liście z 29.06.1978 pisze, że zarozumiałość ludzka jest głównym powodem upadku człowieka, powodując zaciemnienie umysłów, nawet w najprostszych sprawach.Kobieta-jej obecność w każdym zakamarku ludzkich działań i bytów, penetrując każdą słabszą duszę, swą uwodzicielską mocą.Dlatego w KK dzisiaj jest więcej ofiar niż żołnierzy walczących mężnie ze złem.Wojsko moje zdezorientowane,bez dowódcy.Zdrajca czyha wszędzie.Więc nie mogę już zakrywać ran mojego Kościoła ale jak chirurg, gdy wszystkie leki zawodzą, ranę muszę odkryć.Ja jestem lekarzem zmuszonym do odkrycia ran Mego Kościoła,by je uleczyć.Lecz jeśli i ta próba zawiedzie-jakaż straszna rzeczywistość wtedy nastąpi?! Tyle słów od P.Jezusa do ks.Micheliniego.40 lat minęło, więc skojarzenie z pustynią Mojżesza samo się wciska.A wtedy, do celu, doszło tylko KILKU!!!Ks.Poradowski pisał, że grzechy SWII muszą spowodować karą większą od POTOPU!Czym może ten współczesny potop być?Na pewno-STRASZNYM pogr
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Oburzenie powinny wywoływać ZANIECHANIA i OBOJĘTNOŚĆ ORGANÓW ŚCIGANIA i WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI na INCYDENTALNE przestępstwa na terenie Kościoła. Podobnie, oburzenie wywołują nieformalne KONTAKTY urzędników państwowych z urzędnikami kościelnymi w celu umarzania postępowań prokuratorskich. Pokusa i grzech zawsze towarzyszą ludziom porzucającym Prawo Boże. Dlatego rozwodzenie się nad "złożonością PROBLEMU" jest narracją wpisującą się w jakieś WYDUMANE DEBATY. Katolik , ksiądz , protestant , pastor... jest takim samym obywatelem jak ateiści - wszystkich obowiązuje to samo PRAWO. Pytanie zadane w tytule jest nie tylko bezsensowne ale i irytujące. Katolik NIE zajmuje się SKANDALAMI . Skandale opisują brukowce. A każda instytucja włacznie z Kościołem hierarchicznym jeśli dopuszcza do skandali to oznacza, że jej FUNKCJONARIUSZE NIE POWINNI SPRAWOWAĆ TAKIEJ FUNKCJI, gdyż są NIEUDOLNI. A w Kościele jest to znak, że nie posiadają asystencji Ducha Świętego.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Dwie rzeczy nie zostały poruszone. 1. Wiem że ilość takich aktów wśród duchowieństwa jest b mały w porównaniu do innych grup zawodowych, ale niestety czynnikiem wyróżniającym jest to że sprawca często był chroniony przez "strukturę". jedyne porównanie to Polański. I tutaj naprawdę trudno mi tłumaczyć Kościół w rozmowach z innymi. 2. Coraz częściej zdarzają się fałszywe oskarżenia, które są ogromną traumą dla księży. A i tak jest wykorzystywane przeciw Kościołowi.
ponad 1 rok temu / Mirrro
 
Bywa, że same dzieci informują rodziców o ,,złym dotyku" dorosłych, również księży. Co robią rodzice w takich przypadkach? Najczęściej nie dają wiary słowom dzieci. Z różnych powodów...Pamiętamy wszyscy sprawę pedofilską w chórze poznańskich ,,Słowików". Dzieci należące do chóru zgłaszały rodzicom o molestowaniu ich przez dyrygenta, a rodzice mimo tych zwierzeń wysyłały dzieci z pedofilem na kolejne turne zagraniczne.Proceder trwał kilkadziesiąt lat.To było potworne.Oskarżam tych rodziców o zbrodnie przeciwko własnym dzieciom. I dzisiaj dzieci zgłaszają rodzicom o ,,złym dotyku" czy przemocy fizycznej stosowanej wobec nich, a rodzice nie podejmują żadnych kroków. Wiem o czym mówię. To jest przerażające.
ponad 1 rok temu / Airam
 
Ci, którzy oburzają się na przypadki pedofilii w Kościele, często dążą do edukacji seksualnej w szkołach. Część z nich nie zauważa tego dysonansu. Jeżeli na pikietach i marszach pokazują mapy kościelnej pedofilii, przemawiają świadkowie i ofiary to znaczy, że uważają molestowanie dzieci za czyn najgorszy z możliwych. Jednak jakoś w całym tym zgiełku znikają problemy ofiar, które są perfidnie wykorzystywane do celów antykościelnych. Atak idzie głównie na Kościół, a przemilczana jest przytłaczająca! przecież większość przypadków pedofilii w świecie świeckim. Tu wcale nie chodzi o dobro dzieci. ZA PEDOFILIĘ MA BYĆ W JEDNAKOWYM STOPNIU UKARANY KAŻDY, KTO TAKIEGO CZYNU SIĘ DOPUSZCZA - bez względu na to, kto to jest. Tak, tak, nie, nie.
ponad 1 rok temu / jac
 
Głoście Ewangelię a nie skupiajcie się tylko na pedofilii. Ci, którzy skrzywdzili dzieci niech zostaną wydaleni z kapłaństwa a pozostali niech głoszą Chrystusa a nie klerykalizm
ponad 1 rok temu / x
 
Artykuł skupia się na Kościele, sakramentach, skandalu ale mało mówi o ofiarach. Tak jakby sakrament był ważniejszy od człowieka podczas, gdy tak naprawdę, to sakrament jest dla człowieka a nie na odwrót. Człowiek, nierzadko dziecko, doznaje gwałtu ze strony dorosłego i w dodatku księdza. Jeden taki przypadek to jest już za dużo. Pedofile dzielą się ze sobą swoja wiedzą o tym jak "zdobyć" ofiarę, jak ocenić czy jest na tyle słaba, że można ją wykorzystać. Wiedzą też, że ofiary długo nie zechcą dzielić się z nikim swoją krzywdą. Dodatkowo mają wsparcie hierarchów, którzy w tych wypadkach, stają się niezwykle rozumiejący i tolerancyjni wobec zboczeńców, vide Pec. Uważam, że grzech pedofilii a. efebofilii są na tyle ciężką zbrodnią, że powinny być karana z całą surowością nawet jeżeli miałoby to oznaczać pozamykanie niektórych kościołów z powodu braku uczciwych kapłanów. Jeżeli my Kościół nie oczyścimy się sami zrobią to za nas inni.
ponad 1 rok temu / magis
 
Kościół to ludzie wierzący w Chrystusa. Mamy wspaniałych kapłanów, ale też czarne owce. Mamy też wilka w owczej skórze. Ale Kościół to nie tylko hierarchowie. Bóg żyje w nas. Więc dopóki żyje kilku sprawiedliwych Kościół istnieje. Nawet jeśli zbuza budynek.
ponad 1 rok temu / Sec
 
Zarosie, a nie wiesz Ty, ze łyżka dziegciu popsuje beczkę miodu?
ponad 1 rok temu / ena
 
Upadek Kościoła to upadek człowieka i odwrotnie. Z tym, że to Kościół daje na przykład, a nie odwrotnie. Człowiekiem władają różne pokusy. Ale kara i konsekwencje muszą zaistnieć. Jakiekolwiek ukrywanie czynów złych w Kościele jest zdradą swojego Kościoła. Apel do księży. NIE RÓBCIE ZŁEGO IMIENIA i WSTYDU. ODDAJCIE SIĘ POD SPRAWIEDLIWY SĄD ZA GRZECHY.
ponad 1 rok temu / Maria
 
Oskarżanie duchowieństwa o pedofilię może być lewicowym uderzeniem w sens edukacji religijnej dzieci. Bo skąd ta moda na temat pedofilii duchownych, w sytuacji, gdy natura ludzka ma różne słabości, a nie tyko tę jedną?
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Znakomity artykuł. Pomocny.
ponad 1 rok temu / Iza
 
To nie jest zaklęcie, to obietnica Pana Jezusa: "...Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą" Mt16,18
ponad 1 rok temu / do Gość
 
To nie jest kryzys to jest upadek Kościoła i nie pomogą tutaj zaklęcia, że moce piekielne go nie zmogą. Kościół potrzebuje nowych apostołów męczenników za wiarę, ale tego nie będzie bo to jest wielka Korporacja.
ponad 1 rok temu / Gość
 
Ci ludzie zranili nie tylko dzieci, ale i Kościół który reprezentowali. Trzeba to wypalić gorącym żelazem. Natomiast jest inny aspekt: tworzenie wrażenia, że pedofilia jest jakąś szczególną cechą duchownych, i że jest wśród nich większa niż gdzie indziej. Otóż NIE jest. Księża zostają pedofilami (procentowo!) kilkadziesiąt razy rzadziej niż nauczyciele czy trenerzy. Nieco rzadziej niż pastorzy, którzy z kolei nieco rzadziej niż przeciętny mężczyzna. I takiemu obrazowi trzeba się także przeciwstawić. Kto łaknie danych liczbowych, zapraszam http://analizy.biz/marek1962/ped.pdf
ponad 1 rok temu / Marek Piotrowski
 
Kapłani by być przykładem muszą być czyści.
ponad 1 rok temu / XYZ
 
Nie chcę być złym prorokiem, ale wielu wiernych odejdzie, nie od wiary, tylko od Kościoła.
ponad 1 rok temu / Janek
 
Ok,problem jest. Ale dotyczy on jednak małej grupy Łobuzów , którzy oszukujac dostali się do stanu duchownego. Dlaczego więc Franciszek atakuje wszystkich księży i dołącza się do tej paskudnej nagonki urządzanej dotąd przez lewactwo. Dlaczego nie doceni tysiące dobrych kapłanów, a atakuje cały kler jakby wszyscy albo byli zboczencami albo złoczyńców kryli?
ponad 1 rok temu / Zaros
 
Uważam, że reakcja na molestowanie promowana w tekście, że przecież inni też gwałcą jest niedopuszczalna i moralnie zła. Dodatkowo to, że molestowanie przez księży wywołuje takie ogromne poruszenie jest akurat znakiem wyjątkowego statusu Kościoła w życiu wielu ludzi.
ponad 1 rok temu / Sceptyk
 
Szkoda, że tak niewiele tak konkretnych artykułów instruujących / potwierdzających wierzącym jak zachować się w chwilach próby / dyskusji o tego typu trudnych tematach w Kościele. No chyba, że nie zauważyłem podobnych. Ale i tak jak dotąd uważam pch24.pl za portal najbardziej katolicki ze znanych mi.
ponad 1 rok temu / Andrem
 
"Nie proponujemy zaprzestania relacjonowania faktów czy nawet, by przestać oburzać się skandalami.(...) Prośmy Matkę Najświętszą, Stolicę Mądrości, o pomoc, byśmy w obecnych okolicznościach podejmowali stosowne działania." Należałoby więc wskazać te stosowne działania, chociażby w zakresie stosowanych kar i zadośćuczynienia dla ofiar. Bo przynajmniej w Polsce te sfery są pomijane, a duchowni sprawcy uniknęli nawet publikacji swych danych w Rejestrze pedofili i gwałcicieli.
ponad 1 rok temu / wwm
 
Należy takowych duchownych odesłać do zamkniętych klasztor?w lub posłać ich do więzienia i wydalić z kapłaństwa.Ale dlaczego nikt się nie czepia pedofil?w w islamie ?
ponad 1 rok temu / Wk
 
Tu chodzi o to by nie stracić wiary mimo że nawet ci co powinni być czyści i nieskazitelni nie tylko gorsza, ale krzywdzą. Bo wielu widząc to zepsucie odwraca się od Boga. Matka Boska ostrzegała nie raz i nie raz płakała teraz widać dlaczego.
ponad 1 rok temu / Ja
 
Długa mowa o niczym. Owijanie, plecenie, itd. Grzech jest grzechem i zawsze nim będzie. Żadne tłumaczenia, usprawiedliwienia, wybielania nic nie zmienią. Stanąć w prawdzie żałować i pracować nad sobą. Pokora zalecana jest wszystkim bez wyjątku.
ponad 1 rok temu / Dawid
 
nie ma tolerancji, akceptacji czy zrozumienia dla takich ludzi...choć by to był ksiądz, biskup czy nawet sam papież... nie należy odbierać tego jako atak na Kościół..."Przynależność" do niego osób - które dopuściły się takich czynów - nie mają "z automatu" udzielonego miłosierdzia...ocenianie sytuacji jako "złożony problem" jest moim zdaniem nie roztropne a wywołuje oburzenie...
ponad 1 rok temu / ateusz
 
Tu musi być jedna zasadą. Zero tolerancji dla molestowania czy pedofilii. Już od samego dołu w parafiach zarówno proboszczowie jak i wierni jeżeli stykają się z takim problemem powinni alarmowaći dążyć do usunięcia czarnej owcy. Jednak zawsze sprawdzać, żeby przypadkiem nie skrzywdzić niewinnego. W dzisiejszych czasach mogą być też fałszywe oskarżenia. Natomiast jeśli wina się potwierdzi, miejsce takich ludzi poza Kościołem a ściślej mówiąc za kratami.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Jak to jest.??? Otworzono okna i drzwi do Kościoła dla wszystkich ludzi świata zapraszając do Wejścia a nie wpuszczono prokuratorów i sędziów ???? A gdzie się podziało Prawo Boże i Sprawiedliwość ? Gdzie Mądrość Boża ? Co to za RADY : aby zachować SPOKÓJ gdy >Dom Boży płonie< i widzimy >zgliszcza< ; aby być ostrożnym ; mieć na uwadze złożoność problemu.; niech naszym oburzeniem kieruje roztropność. To nie wierni dopuścili się ZDRADY Jezusa Chrystusa. Co ma wspólnego ROZTROPNOŚĆ z OBURZENIEM ? Podobnie przywołanie Ew.>o uciszeniu burzy przez Pana Jezusa na jeziorze< A może jest to sugestia , że Pan Jezus posprząta te BRUDY pod dywanem, o których poinformował Kard. Burke. {Modlitwa x. Dolindo : Panie Ty to załatw..} Katolik winien używać ROZUMU a nie tylko się modlić i pokornie >zamykać oczy
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Czy ten wielki problem nie jest spowodowany wyzywającynmi reklamami w mediach, reklamach i in. Siermiężnośc była i jest w modzie. Dlaczego w radiu Zet przed ok, 3 lata temu słowo "zajebiście" było powtarzane co chwilę, w RMF-Max niemal bez przerwy te tematy były mielone = był to celowy plan skierowany dla zmarnowania młodego pokolenia? Katolik wobec skandalu molestowania seksualnego przez duchowieństwo> Jak wykazały badania skandal molestowania przez duchownych to pk.2% wszystkich przypadków reszta to konkubenci matek, wujkowie, krewni i in. Wielu z nich którzy pomimo,że żyją w związkach to jednak wyrządzają tą wielką krzywdę.Czy oceniamy wszystkich jednakowo??
ponad 1 rok temu / Mina
 
"Wydajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, lecz ku ratunkowi jego ducha" - I Kor 5; 5
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
"...tych obrzydliwych czynów..." - to są grzechy wołające o pomstę do nieba. Są oczywiście obrzydliwe.
ponad 1 rok temu / katechizm!
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.