DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2018 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Katolik nie może być masonem!

Katolik nie może być masonem!

Katolik nie może być masonem – przypomina arcybiskup paragwajskiej Asunción, Edmundo Valenzuela. Hierarcha przestrzega młodzież przed wolnomularzami, którzy twierdzą coś wprost przeciwnego.

 

„W tych dniach w Paragwaju odbywa się międzynarodowe spotkanie masonerii. Przypominam przy tej okazji chrześcijanom, że nie mogą być jednocześnie katolikami i wolnomularzami, bo fundamenty masonerii są sprzeczne z wiarą chrześcijańską” – stwierdził arcybiskup w specjalnym oświadczeniu wydanym jeszcze przed rozpoczęciem zjazdu masonów z całego świata, którzy zebrali się w Asunción.

 

Jak dodał, przestrzec należy szczególnie młodzież, podatną na zapewnienia tych, którzy twierdzą coś zupełnie przeciwnego. To oszustwo - podkreślił hierarcha. Przystąpienie do loży oznacza „apostazję i zakłamanie własnej wiary chrześcijańskiej”, podkreślił. Arcybiskup wezwał zarazem do modlitwy za wrogów Kościoła katolickiego.

 

Podobne przestrogi są w Paragwaju szczególnie istotne. W roku 2015 masoneria Ameryki Łacińskiej usiłowała podczas pielgrzymki papieskiej zorganizować spotkanie z Ojcem Świętym. Rozmową z papieżem zainteresowany był sam Wielki Mistrz Wielkiej Loży Paragwaju, Sanchez Caballero. Jak pisał dziennik Ultima Hora, zdaniem Caballery masoni „podziwiają papieża Franciszka za jego kierowanie Kościołem”. Już w roku 2013 Wielki Mistrz określał nowego następcę Piotra jako „ambasadora pokoju”, który może działać „na hierarchię kościelną tak, by umożliwić większą otwartość i [lepsze] relacje Kościoła katolickiego” z wolnomularzami.

 

Przy okazji papieskiej wizyty w Paragwaju Caballero przekonywał, że myślenie masonów i Kościoła nie musi być całkowicie odmienne i „razem można byłoby zbudować lepsze społeczeństwo”, najpierw odcinając się od „historycznych konfliktów”. Wielki Mistrz zapewniał też, że katolicy mogą przystępować do masonerii.

 

Gdy w grudniu 2016 roku biskup Claudio Gimenez z Caacupe powiedział, że wolnomularze kłamią twierdząc, że katolik może wejść w ich szeregi, Caballero zaprzeczał. „Katolik może być masonem. Zostanie przyjęty, tak jak każdy, kto wyznaje swoją religię” – twierdził, dodając, że masonom nie chodzi o „ilość, ale o jakość” adeptów.


 

Źródło: Katholisches.info

Pach


DATA: 2017-04-21 07:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobrze by było przypomnieć że masonizm tylko w maleńkim procencie jest formalny. Należy mówić o mentalności masońskiej, filozofii masońskiej - gdyż w orbicie masonerii są grupy będące pod całkowitą ich kontrolą. Są to zarówno kluby paramasońskie jak i systemy ideologii lewackiej.
11 miesięcy temu / pestka
 
Kłamliwa sekta i tyle. Chcą przy tym na siłę stworzyć wrażenie, że Kościół nie widzi w ich ideologii nic złego. Przypominam, że "zachwycali" się też Piusem IX, licząc, że będzie jakoby liberałem. Ale Duch Święty strzeże Kościół, a papież niejednokrotnie bardzo negatywnie wypowiadał się o masonerii (lepiej słuchać jego niż Wielkiego Mistrza, który chce zasiać zwątpienie u katolików).
ponad 1 rok temu / Michał
 
@maso: Efektem tego - jak to napisałeś - "dialogu" jest nadal - wbrew temu co twierdzą niektórzy - obowiązująca ekskomunika za przynależność do organizacji masońskich. Wystarczy dokładnie wczytać się zarówno w KPK jak i w dotychczasowe orzeczenia Kongregacji Doktryny Wiary dotyczące tego zagadnienia.
ponad 1 rok temu / ma
 
Chcę przypomnieć, że po Soborze Watykańskim II, Kościół wielokrotnie podejmował "dialog" z masonerią...
ponad 1 rok temu / maso
 
"Wielki Mistrz zapewniał też, że katolicy mogą przystępować do masonerii" - o tak, katolicy mogą też "przystępować" do piekła.
ponad 1 rok temu / r
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.