DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Katolicy ze Szczecinka przeciwko Behemothowi: adoracja wynagradzająca za satanistyczny koncert

Katolicy ze Szczecinka przeciwko Behemothowi: adoracja wynagradzająca za satanistyczny koncert
#BEHEMOTH    #SZCZECINEK    #ADORACJA    #KONCERT    #SATANIZM    #PROTEST

W najbliższą sobotę katolicy ze Szczecinka i okolic będą adorować Najświętszy Sakrament w intencji wynagrodzenia Bogu. Tego dnia w ich mieście wystąpi bowiem satanistyczna grupa Behemoth.

 

Już 2 września w Szczecinku wystąpi grupa Behemoth. Koncertowe plany zespołu Adama Darskiego ps. Nergal wywołały poruszenie lokalnej społeczności. Protestujący wskazywali, że wśród stosowanych przez Behemotha środków artystycznych znajduje się swobodne lżenie z religii i symboli katolickich, wraz z szeroko stosowaną stylizacją okultystyczną.

 

Przypomniano również, że lider zespołu, Adam Darski, podczas występów rozsypywał na scenie ludzkie prochy oraz darł Biblię.

 

Organizatorzy koncertu – Samorządowa Agencja Promocji i Kultury – pozostali głusi na protesty mieszkańców. Gorącym orędownikiem koncertu okazał się także burmistrz Szczecinka, Jerzy Hardie-Douglas (b. działacz Unii Demokratycznej, od 2001 r. w PO).

 

Tamtejsi katolicy jednak nie poddali się. Tego dnia w znajdującym się kilkaset metrów od sceny kościele odbędzie się modlitwa wynagradzająca połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. Modlitwa będzie trwać od godz. 15:00 do północy w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, przy ul. Kołobrzeskiej.

 

„2 września, ma się odbyć w naszym mieście planowany koncert zespołu satanistycznego, który w tekstach swoich piosenek obraża wprost Boga, Najświętszą Maryję Pannę i świętych, a tym samym wszystkich wierzących. W tym dniu w parafii pw. Miłosierdzia Bożego, od godz. 15:00 do 24:00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu” – czytam czytamy w ogłoszeniach parafialnych.

 

 

luk
Czytaj także: 


 

 

 

 


DATA: 2017-08-31 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Piekna inicjatywa.
ponad 2 lata temu / Stop obrazaniu Maryi.
 
Wiemy że wierzysz w szatana. I dlatego robisz z siebie pośmiewisko? :-D
ponad 2 lata temu / do Nikola
 
To już jest śmieszne.Zyjemy w wolnym Kraju wiec??Taka informacja dla katolików NIE WSZYSCY SĄ WIERZĄCY:) ja osobiście jestem ale nie jestem za żadna modlitwa w czasie koncertu hahah po drugie gadacie gadacie a nic nie wiecie oprócz tej Bibli na koncercie.Poczytajcie sobie w internecie trochę o ich zepole i wtedy się wypowiedzcie bo nie są żadna sekta,jak widać nawet nie wiecie co to jest:)) Każdy sobie słucha czego chce i tyle.Nikt jakoś wam nie robi protestów na koncertach z religijnymi piosenkami;)) Niedość ze reklama dla koncertu to jeszcze pośmiewisko.Polska jest krajem katolickim ale to nie znaczy ze wszyscy musza wierzyć. Wy nie lubicie takiej muzyki inni nie lubią religijnych coz nikomu nie dogodzisz;)
ponad 2 lata temu / Nikola
 
Każdy kto oddał w wyborach głos na tego burmistrza i jego partię odpowiada za takie profanacje
ponad 2 lata temu / Zbigniew
 
Tylko głupi ludzie odwracają się od Boga dlatego bo na świecie jest zło. Przecież Pan Bóg nie stworzył zła. Poza tym, odwracanie się od Boga oznacza otwarcie się na zło, czyli na szatana.
ponad 2 lata temu / do Postępowiec
 
To ktoś na takie koncerty chodzi? A kto? A rodzice wiedzą? Nie mogę wyjść ze zdumienia, że ktokolwiek takich pajaców jest w stanie traktować poważnie. I kto pozwolił na takie wygłupy, szkodliwe przecież dla ludzkiego mózgu. Urzędniku gorliwy - ujawnij się! Za karę dostaniesz miejsce w pierwszym rzędzie tuż pod sceną.
ponad 2 lata temu / Golden
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.