DZIŚ JEST:   19   MARCA   2019 r.

Św. Józefa, Oblubieńca NMP
Bł. Marcela Callo
 
 
 
 

Katolicy z Filipin rozwiążą polskie problemy? Zaskakujące doniesienia niemieckiego dziennika

Katolicy z Filipin rozwiążą polskie problemy? Zaskakujące doniesienia niemieckiego dziennika
Zdjęcie ilustracyjne. By National Institute for Occupational Safety and Health (NIOSH) from USA (Air Sampling Equipment) [Public domain], via Wikimedia Commons

„Polski rząd rozważa sprowadzenie filipińskich katolików do kraju” – informuje warszawski korespondent niemieckiego „Die Welt”. Jego zdaniem w ten sposób Zjednoczona Prawica chce przezwyciężyć kryzys na polskim rynku pracy związany z pogłębiającym się deficytem pracowników.

 

„W Polsce brakuje rąk do pracy. Braków nie są w stanie uzupełnić już pracownicy z Ukrainy czy Mołdawii. Ponieważ sprowadzenie siły roboczej z krajów muzułmańskich nie wchodzi w rachubę ze względów religijnych i politycznych, rząd polski wpadł na pomysł zatrudnienia pracowników z katolickich Filipin” – podaje Philipp Fritz, warszawski korespondent „Die Welt”.

 

W ocenie niemieckiego dziennikarza „narodowo-konserwatywny rząd PiS” sprowadzając do Polski pracowników z Filipin, nie tylko uzupełni lukę na rynku pracy, ale również zyska argument w sporze z Brukselą. Eurokraci nie będą mogli bowiem zarzucić PiS-owi, że ten sprzeciwia się przyjmowaniu uchodźców. „Warszawa może powiedzieć, że skoro przyjmuje migrantów z Filipin, to nie musi przyjmować ich z Bliskiego Wschodu czy Afryki” – wskazuje Fritz.

 

Co ciekawe, korespondent „Die Welt” zwraca również uwagę, że ściągnięcie do Polski katolików z Filipin pozwoliłoby rozwiązać nie tylko dwa wyżej wymienione problemy, ale również… problemy demograficzne. „Politycy PiS dobrze jednak wiedzą, że migracja do Polski jest konieczna nie tylko ze względów ekonomicznych” – zauważa Fritz. Dodaje, że takie działania mogą zapobiec kryzysowi, jaki od kilku lat istnieje w Polsce ze względu na starzejące się społeczeństwo oraz wysoki poziom emigracji osób młodych.

 

Źródło: dorzeczy.pl

TK


DATA: 2018-08-01 15:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Polsce brakuje rąk do pracy z powodu... panoszącego się KOMUNIZMU! Niechże to wreszcie do was dotrze! Tępe Polaczki! Filipińczycy? Nasze Gamratki przy nich to zakonnice bez doświadczenia. A farmerzy z RPA? No cóż, można im współczuć, ale przy ich "wierze" Luter to mały "pikuś". Dość mamy kłopotów z tubylczymi Saracenami. Plan jest taki: "rozwodnić" Polaczków, nie poszło z pohańcami...no to już prawie poszło z Ukraińcami, mało, jak widać Ukraińcy nie spełnili dobrze pokładanych w nich oczekiwań, zbyt podobni są do Polaków a banderyzm większości z nich nie zdołał wykoleić. Żydkowie mają problem, jak ugryźć ten polski unitaryzm. Lepiej głośno nie mówić bo się jeszcze czego nauczą, ale to są durnie, prócz Nich, każdy niemal Obcy asymiluje się w Polsce szybko do Swojego znajdując tu dom i kumpli. Oni tego nie pojmą nigdy bo... nie są częścią żadnej "ludzkiej" kultury.
7 miesięcy temu / agricola
 
A co z farmerami z RPA. Też podobno chcą do nas przyjechać. Przynajmniej przedsiębiorczy i przyzwyczajeni do ciężkiej pracy.
7 miesięcy temu / Kolo
 
Lepsi filipińscy katolicy niż muzułmanie. Też mają za sobą prześladowania.
7 miesięcy temu / Kiks
 
@Wader: Nigdzie czegoś takiego nie twierdzę.
7 miesięcy temu / m
 
@m: Twierdzisz że PiS NIE MOŻE sprowadzić Polaków z Kazachstanu i ułatwić powrotu Polakom z zachodu? Na jakiej podstawie?
7 miesięcy temu / Wader
 
@Wader: Nie rozumiesz, co nie dziwi skoro ludowe porzekadła traktujesz za prawdę objawioną. Jeśli tylko one do Ciebie przemawiają, proszę bardzo: dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.
7 miesięcy temu / m
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.