DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Katolicy z Afryki modlili się za Przyjaciół SKCH [ZDJĘCIA]

Katolicy z Afryki modlili się za Przyjaciół SKCH [ZDJĘCIA]

O Przyjaciołach Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi pamięta się nawet w najodleglejszych zakątkach świata. 10 października w miejscowości Yirol w Sudanie Południowym polski misjonarz kombonianin, o. Krzysztof Zębik odprawił Mszę Świętą za wszystkich Dobrodziejów kampanii DlaSudanu.pl . W tym dniu Kościół wspomina założyciela zgromadzenia, św. Daniela Comboniego.

 

Uroczystości ku czci św. Daniela Comboniego rozpoczęły się w czwartek rano od procesji wiernych przez miasto Yirol. Poprowadziły ją grupy parafialne oraz młodzież szkolna w charakterystycznych mundurkach. O godz. 11.00 ojciec Zębik odprawił Mszę św. w tamtejszym kościele parafialnym w intencji Ofiarodawców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, którzy wsparli budowę dwóch kaplic dla katolików w Sudanie Południowym. Następnie uroczysty przemarsz wyruszył w kierunku Szkoły Podstawowej im. św. Daniela Comboniego, gdzie odbyła się świecka część uroczystości ze wspólnym posiłkiem.

 

Mieszkańcy Yirol mają z czego się radować, albowiem – jeśli hojność naszych Darczyńców nie zawiedzie – już niedługo rozpocznie się budowa dwóch kaplic filialnych w Piirciok i Kowic, wioskach należących do parafii w Yirol (diecezja Rumbek). Z potrzebnych na ten cel 115 000 złotych brakuje jeszcze 24 000! Dlatego zachęcamy do wsparcia tego wspaniałego dzieła, a także do udostępniania informacji o naszej zbiórce, np. poprzez link do strony: www.DlaSudanu.pl.

 

Kolejna Msza św. w intencji wszystkich, którzy włączyli się i włączą w naszą akcję, zostanie odprawiona przez o. Krzysztofa Zębika w Yirol 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

Wesprzyj budowę dwóch kaplic w Sudanie Południowym! 

 

 

 

www.PiotrSkarga.pl

 

 


DATA: 2019-10-25 14:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.