DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Katolicy w Houston walczą z homocenzurowaniem duchownych

Katolicy w Houston walczą z homocenzurowaniem duchownych
fot. Gili Yaari/NurPhoto/ZUMAPRESS.com
#USA    #HOMOSEKSUALIZM    #CENZURA    #DUCHOWNI    #KATOLIK    #HOUSTON    #HOMOCENZURA

Po silnych naciskach zbulwersowanej opinii publicznej w Stanach Zjednoczonych burmistrz Houston wycofała wezwanie do sądu dla pięciu duchownych, którzy mieli tłumaczyć się ze swoich kazań o homoseksualizmie.

 

Burmistrzyni i zdeklarowana lesbijka, Annise Parker poleciła prawnikom miejskim przygotować pisma wzywające do sądu pięciu lokalnych duchownych, popierających petycję obywatelską domagającą się referendum w sprawie uchylenia uchwały rady miasta, przyznającej specjalne uprawnienia homoseksualistom i transseksualistom. Jeśli wejdzie ona w życie to będą oni mogli korzystać z toalet publicznych, szatni na basenach przeznaczonych dla kobiet i odwrotnie.

 

Burmistrzyni odwołując wezwania do sądu przekonywała, że zrobiła to w interesie miasta. Powiedziała, że na jej decyzję nie miały wpływu skargi, dyskusje i spotkania z oburzonymi duchownymi nie tylko ze stanu, ale także z całego kraju, którzy zarzucili jej naruszenie Pierwszej Poprawki do konstytucji, gwarantującej m.in. wolność religijną. – Ja nie zrobiłam tego, by zaspokoić ich żądania – mówiła Parker. – Zrobiłam to, ponieważ ich wezwania nie służyły Houston. Parker dodała, że miasto „będzie nadal energicznie bronić uchwały, którą próbuje się uchylić”.

 

W czerwcu rada miejska w Houston przyjęła uchwałę dotyczącą niedyskryminacji osób ze względu na „orientację seksualną i tożsamość płciową” w miejscach publicznych (HERO). Wkrótce jej przeciwnicy zainicjowali petycję zbierając ponad 50 tys. podpisów (znacznie więcej niż wymagane 17 tys. 269 podpisów), by móc ubiegać się o referendum w sprawie kontrowersyjnej uchwały. Jednak w sierpniu miasto ją odrzuciło, dopatrując się rzekomych nieprawidłowości. Zbierający podpisy złożyli więc skargę do sądu.

 

W odpowiedzi na to posunięcie prawnicy miejscy pozwali pięciu duchownych z Houston przeciwnych agendzie homoseksualnej i krytykujących działania burmistrz Parker. Duchowni mieli złożyć w sądzie wyjaśnienia w związku z krytyką homoseksualizmu w kazaniach i korespondencji z członkami wspólnoty.

 

 

Źródło: LSN, AS.


DATA: 2014-10-31 07:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.