DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2018 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Katolicy uznani za „ekstremistów” na równi z Al-Kaidą

Katolicy uznani za „ekstremistów” na równi  z Al-Kaidą

Departament Obrony w wewnętrznym dokumencie sklasyfikował katolików jako „ekstremistów”. Bezkompromisowa postawa wyznawców Chrystusa porównana została do radykalizmu islamistów z Al Kaidy czy rasistów z Ku Klux Klan.


Dokument Departamentu Obrony wymienia szczegółowo szereg zagrożeń ekstremistycznych dla amerykańskiej armii. Obok gangów ulicznych umieszczono siedemnaście organizacji religijnych w dziale poświęconym „ekstremizmowi religijnemu”. Katolicy skalsyfikowani zostali jako grupa tak samo niebezpieczna jak Al-Kaida, Hamas, filipińska organizacja separatystyczna Abu Sayyaf, czy Ku Klux Klan, który identyfikowany jest jako organizacja chrześcijańska.


W dokumencie czytamy: „Religijny ekstremizm nie jest ograniczony do jakiegoś konkretnego wyznania, grupy etnicznej czy regionu świata”. Za ekstremistów uznano także protestantów. Warto zauważyć, że w związku z tym, iż ponad połowa Amerykanów uznaje się za członków obu tych wyznań, zatem według raportu połowa społeczeństwa stanowi potencjalne zagrożenie. W armii – jak informowało radio publiczne w 2005 r. - 40 procent czynnych zawodowo żołnierzy i personelu wojskowego uznawało się za chrześcijan. Paradoksalnie więc, żołnierze stanowią zagrożenie dla samych siebie.


- Religijni mężczyźni i kobiety, którzy służyli armii wiernie przez wieki nie powinni być porównywani do tych, którzy regularnie zagrażają pokojowi i bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych – wyraził swoje oburzenie emerytowany kapelan i dyrektor wykonawczy Sojuszu Kapelanów na rzecz Wolności Religijnej, Ron Crews. Duchowny dodał w komunikacie prasowym: „To jest haniebne dla armii, aby dopuszczać się tego typu klasyfikacji”.


W okólniku często powoływano się na materiały lewicowej organizacji prawniczej - Southern Poverty Law Center (SPLC). Wg SPLC katolików i protestantów należy uznać za „grupy nienawiści”, ponieważ promują chrześcijańską naukę o moralności i seksualności.


W ub. roku, powołując się na wytyczne opracowane przez lewicowych prawników z SPLC, zamachowiec zamordował z zimną krwią strażnika w budynku należącym do organizacji Family Research Council. FRC znane jest z prowadzenia i publikowania badań dot. szkodliwości homoseksualizmu oraz „homo-małżeństw”.


Biskupi wyrazili swoje „zdumienie” zaklasyfikowaniem chrześcijan do grup szczególnie niebezpiecznych.  Wezwali  Pentagon „do przeglądu tych materiałów oraz do zapewnienia, iż nigdy więcej pieniądze podatników nie zostaną użyte do opracowania jawnie anty-religijnych materiałów dla mężczyzn i kobiet w mundurach".


Rzecznik armii zastrzegł, że dokument powstał bez wiedzy i zgody sztabu. Materiał miał zostać przygotowany przez „osobę, która nie była znawcą tematu i opracowała go na podstawie informacji z Internetu”.


Oburzeni publicyści są zdumieni, że skandaliczny materiał zaprezentowano tuż przed mającą się odbyć jeszcze w tym tygodniu uroczystością pośmiertnego przyznania Medalu Honorowego katolickiemu kapelanowi ks. Emilowi Kapaun, który zmarł w północnokoreańskim więzieniu wojskowym w 1951 roku.Źródło: The Washington Times, AS.


DATA: 2013-04-09 14:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Za to homoseksualistów już chętnie przyjmą...
ponad 5 lat temu / some1
 
+
ponad 5 lat temu / Asia
 
"Rzecznik armii zastrzegł, że dokument powstał bez wiedzy i zgody sztabu. Materiał miał zostać przygotowany przez ?osobę, która nie była znawcą tematu i opracowała go na podstawie informacji z Internetu?" - w zasadzie można ograniczyć ten artykuł do tego zdania
ponad 5 lat temu / St
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.