DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich chce szybszych prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję”

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich chce szybszych prac nad projektem „Zatrzymaj aborcję”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

„Obyśmy kiedyś nie usłyszeli: Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi! Bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie (Rdz. 4.10)” – pisze Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich w Liście otwartym do parlamentarzystów z sejmowej Komisji Zdrowia oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Medycy oczekują realnych prac i doprowadzenia projektu „Zatrzymaj aborcję” do szczęśliwego końca.


W Liście skierowanym do przewodniczącego Sejmowej Komisji Zdrowia Tomasza Latosa oraz przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Urszuli Ruseckiej grupa katolickich lekarzy nie ukrywa swojego rozczarowania wieloletnim „zamrażaniem” projektu „Zatrzymaj aborcję” oraz ponownym odesłaniem obywatelskiej inicjatywy do Komisji.


„To smutne, że tylko 68 posłów głosowało za szybką ścieżką procedowania i przeciwko odsyłaniu projektu ustawy do komisji; przecież od momentu złożenia tego projektu do Sejmu było wystarczająco dużo czasu, aby wnieść do niego ewentualne poprawki. Od listopada 2019 roku Sejm obecnej kadencji uchwalił ponad 40 ustaw pomijając projekt Zatrzymaj aborcję. Nie pomogły w ochronie życia dzieci trzy lata oczekiwania na kolejne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który już w 1997 r. podkreślał, że wartość konstytucyjnie chronionego dobra prawnego jakim jest życie ludzkie, w tym życie rozwijające się w fazie prenatalnej, nie może być różnicowana” – czytamy w Liście otwartym Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, którzy przypomnieli, że w wyborach parlamentarnych popierali „program wyborczy gwarantujący ochronę życia człowieka od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci”. Dlatego też nie mogą milczeć, „gdy w polskich szpitalach każdego dnia zabijanych jest troje dzieci przed urodzeniem”.


„Obecnie, w okresie pandemii Covid-19, Państwo jest w stanie walczyć o zdrowie i życie każdego obywatela niezależnie od jego wieku i sprawności. Podzielamy jednak pogląd inicjatorki projektu Zatrzymaj Aborcję, pani Kai Godek, że: aborcja to pandemia gorsza niż koronawirus, przynosi więcej ofiar i wszystkie są śmiertelne” – piszą lekarze zauważając, że przyjęcie projektu oznaczałoby ocalenie tysiąca dzieci rocznie.

 

Przypominają także podstawy wynikające z polskiego prawa oraz umów międzynarodowych, które wykluczają aborcyjną eksterminację dzieci oraz dyskryminację ludzi z powodu stanu zdrowia. Zwracają uwagę m.in. na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 28 maja roku 1997, ustawę „za życiem” z roku 2016, ustawę o Rzeczniku Praw Dziecka która definiuje dziecko jako „każdą istotę od poczęcia do osiągnięcia pełnoletniości”, czy też międzynarodową Konwencję o Prawach Dziecka, która gwarantuje prawa osób niepełnosprawnych.

 

Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich przywołuje ponadto opinię byłej dyrektor jednej z placówek aborcyjnej kliniki Planned Parenthood Abby Johnson, która ostrzegała Polaków przed konsekwencjami kompromisu aborcyjnego, gdyż „eugenika dała początek holokaustowi”.


Ponadto przypomniano słowa śp. ks. prof. Stanisława Warzeszaka (byłego sekretarza Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski i Dyrektora Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia): „Żadne prawo, które dopuszczałoby zabijanie upośledzonych dzieci, nie może być moralne. Stąd też nie można go bronić i zawsze należy je doskonalić w celu zapewnienia pełnej ochrony każdego życia ludzkiego”.


„Obyśmy kiedyś nie usłyszeli: Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi! Bądź więc teraz przeklęty na tej roli, która rozwarła swą paszczę, aby wchłonąć krew brata twego, przelaną przez ciebie (Rdz. 4.10)” – piszą lekarze w Liście otwartym do posłów wyrażając swoje oczekiwania szybkiego przyjęcia prawa poprawiającego jakość ochrony życia dzieci poczętych.


„One same nie mogą przecież domagać się realizacji swojego podstawowego prawa do życia. Oczekujemy, że Posłowie odrzucą przesłankę eugeniczną i uchwalą ustawę zgodną z obywatelskim projektem Zatrzymaj aborcję, pod którym znajdują się również i nasze podpisy i który poparła także Europejska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich (FAFCE). Prezydent FAFCE Antoine Renard uważa, że przez przegłosowanie inicjatywy Zatrzymaj aborcję, Posłanki i Posłowie uczynią z Polski przykład dla Europy” – czytamy w liście, który – w imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich – podpisali:

 

Dr n.med. Elżbieta Kortyczko, specjalista pediatrii i neonatologii, Prezes Zarządu Głównego KSLP

Prof. dr hab. n. med. Alina Midro, specjalista genetyki klinicznej, Vice-prezes ZG KSLP,
Prezes Oddziału Podlaskiego KSLP

Prof. dr hab. n. med. Bogdan Chazan, specjalista ginekologii i położnictwa,
Vice-Prezes ZG KSLP i Prezes Oddziału Mazowieckiego KSLP

Lek. Grażyna Rybak, specjalista pediatrii, Delegat OM KSLP

Lek Marzenna Koszańska, specjalista pediatrii, Vice- Prezes OM KSLP

Lek Maria Kozera, specjalista chirurgii dziecięcej i onkologii, komisja rewizyjna OM KSLP

Dr n. med. Stanisław Nitek, specjalista laryngologii, członek OM KSLP

Lek. Katarzyna Nitek, specjalista pulmonologii, członek OM KSLP

Lek. Jadwiga Kazana, specjalista stomatologii, Prezes Oddziału " Ziemi Radomskiej" KSLP
Dr n.med. Alicja Moszczyńska-Kowalska, specjalista okulistyki, członek OM KSLP

 


Źródło: informacja prasowa
MWł

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-22 15:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

mówicie racje powstrzymajmy aborcje
1 miesiąc temu / :)
 
prosze podziekowac lekarzom -Bog zaplac
1 miesiąc temu / dominik baran
 
Zycie. Tak Aborcja=smierc. Nie
1 miesiąc temu / ???????????????
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.