DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

Katolickie nauczanie o moralności seksualnej zakazane? „Terapie konwersyjne” na celowniku

Katolickie nauczanie o moralności seksualnej zakazane? „Terapie konwersyjne” na celowniku
Zdjęcie ilustracyjne.

Rozpatrywany w kanadyjskim parlamencie projekt Bill C-8 wprowadza zmiany w kodeksie karnym, zakazując przeprowadzania „terapii konwersyjnych” z homoseksualizmu. Tym samym nowe prawo może uderzyć w katolickie szkoły, prezentujące naukę Kościoła katolickiego dotyczącą moralności seksualnej.

 

O sprawie poinformował prezes Coalition of Life, Jeff Gunnarson. Jego zdaniem nowe prawo może spowodować delegalizację zajęć z wychowania do życia w rodzinie w katolickich szkołach, prezentujących nauczanie o ludzkiej seksualności w oparciu o naukę Kościoła katolickiego. Kościół naucza bowiem, że ​​akty homoseksualne są ze swej natury „wewnętrznie nieuporządkowane”.  Ideologia gender znosząca podział na dwie płcie sprzeciwia się także ludzkiej seksualności w myśl Bożego planu dla człowieka.

 

Póki co kanadyjscy biskupi nie wyrazili swojego stanowiska wobec nowych propozycji prawnych. Gunnarson skrytykował taką postawę. „Milczenie nie wchodzi w grę. Hierarchia Kościelna musi się wypowiedzieć ”- podkreślił. „Milczenie biskupów przynosi szkodę wszystkim chrześcijanom i wszystkim ludziom dobier woli, nie tylko katolikom, ponieważ totaltarne prawo wpłynie także na inne tradycje” - dodał.

 

Bill C-8 wprowadza do kodeksu karnego pięć nowych przestępstw . Zagrożone karą do pięciu lat więzienia będzie:  

 

1) poddanie małoletniego terapii konwersyjnej, 2) wywiezienie małoletniego z Kanady, aby przejść terapię konwersyjną, 3) spowodowanie, że osoba podejmie terapię konwersyjną wbrew swojej woli. Dodatkowo do dwóch lat pozbawienia wolności grozić będzie za: czerpanie zysków z terapii konwersyjnej czy jej reklamowanie.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-05-22 16:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

chyba nie rozumiesz o czym piszesz bo zabrzmiało to tak jakbyś chciał leczyć z bycia np rudym ,mylisz pojęcia nałogi to nie cechy
5 miesięcy temu / do Obserwator
 
A odwyku od alkoholu lub innych uzależnień też zabronią?
5 miesięcy temu / Obserwator
 
Kanadyjskie lewaki!
5 miesięcy temu / Zbigniew
 
Żal mi osób poszkodowanych przez terapię konwersyjną. Zdrowe społeczeństwo powinno być różnorodne. Miłość nie może wykluczać
5 miesięcy temu / eric
 
Bardzo współczuję osobom których zdrowie psychiczne ucierpiało przez terapię konwersyjne. Każdy ma prawo do szczęścia i bycia sobą
5 miesięcy temu / Do poszkodowany
 
Możecie sobie pluć jakie to terapie konwersyjne są super, czy jak bardzo pomagają. Radzę spróbować każdemu hetero, aby spróbował przejść "nawrócenie" na homoseksualizm. Byłem na takiej terapii i mam już traumę do końca życia, ponieważ postanowili zwalczać moje odchyły dziwnymi metodami. Moja wartość spadła do zera i nienawidzę nikogo, jeszcze zacząłem uprawiać seks z przypadkowymi osobami. Chociaż przed miałem chłopaka z jakieś 3 lata, aż rodzina zaczęła mnie zmuszać bym się zmienił. No i zmieniłem, jest zdecydowanie gorzej. Kiedyś chciałem być szczęśliwy, a teraz? chcę umrzeć. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że życie nie jest tylko czarne i białe... Życie to różnorodność, w którą kiedyś wierzyłem. Na terapii miałem wmawiane, że jestem zły, chory i mało męski. Kazali uprawiać sport typu piłka nożna, chociaż to głupie, bo zdarzają się osoby hetero nie lubiący biegania za piłką. Absurd inny gonił kolejny. Wiem jedno, nie polecam tego nikomu. Chciałbym aby to znik
5 miesięcy temu / poszkodowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.