DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Katolickie media w Polsce pomijają wypowiedź Benedykta XVI dotyczącą homoseksualizmu

Katolickie media w Polsce pomijają wypowiedź Benedykta XVI dotyczącą homoseksualizmu
Benedykt XVI, Fot. Donatella Giagnori/DDP

Benedykt XVI opublikował esej, w którym opowiedział o przyczynach kryzysu w Kościele, rewolucji seksualnej, obecności homolobby w seminariach, a także odrzuceniu Tradycji. Katolickie media w Polsce w swoich relacjach pomijają jednak wątki dot. homoseksualizmu i odejściu od Tradycji, które przywołuje w swoim oświadczeniu papież-emeryt. 

 

W opublikowanym eseju, Benedykt XVI zwraca uwagę na zjawisko rewolucji obyczajowej, której kulminacją był rok 1968. Podkreśla, że żaden z dotychczasowych procesów nie zmienił podejścia do ludzkiej seksualności bardziej niż wydarzenia z przełomu lat ’60 i ’70 XX wieku. Papież-emeryt podkreśla, że rewolucja seksualna jest jedną z przyczyn kryzysu w Kościele i skandali seksualnych, do których dochodziło w ostatnich latach. Benedykt XVI zwraca również uwagę na zepsucie moralne w seminariach oraz wpływ homoseksualnego lobby na formowanie przyszłych kapłanów. 

 

Wskazując na demoralizację moralną kleru, papież Benedykt pisze; „w wielu seminariach zostały ustanowione kliki homoseksualne, które działały mniej lub bardziej otwarcie i znacząco zmieniły panujący tam klimat”.

 

„W istocie w wielu częściach Kościoła postawy koncyliarne rozumiano jako takie, które oznaczają posiadanie krytycznego czy negatywnego stosunku do istniejącej dotąd tradycji, która miała teraz być zastąpiona nową, radykalnie otwartą relacją ze światem. Jeden z biskupów, który wcześniej był rektorem seminarium, zorganizował pokaz filmów pornograficznych dla kleryków, rzekomo z zamiarem uodpornienia ich w ten sposób na zachowania przeciwne wierze” - napisał Benedykt XVI. 

 

Fragment dotyczący obecności „homoseksualnych klik” w seminariach, opisany przez papieża-emeryta, nie znalazł się jednak w relacjach wielu katolickich mediów w Polsce. Portal „Gościa Niedzielnego” szeroko opisuje esej Benedykta XVI i cytuje słowa papieża-emeryta: „katolicka teologia moralna doznała upadku, który uczynił Kościół bezbronnym wobec tych zmian w społeczeństwie”. Niestety próżno szukać w nim wzmianki o homoseksualnych tendencjach w seminariach, o których pisał Benedykt XVI. W relacji portalu uniknięto również użycia określenia „rewolucja”, które pojawia się w eseju i dotyczy rewolucji seksualnej 1968 roku.

 

Podobnie sprawa wygląda w przypadku relacji portalu Katolickiej Agencji Informacyjnej. W tekście KAI-u nie odnajdziemy informacji o działalności „homoseksualnych sieci” w seminariach kształtujących przyszłych księży. Nie inaczej jest w przypadku portalu Deon.pl, który w swoim tekście opisującym oświadczenie Benedykta XVI, także pomija kwestię homoseksualnego lobby. Co ciekawe, w komentarzach do tekstu wytknęli to redakcji portalu sami internauci. „O proszę, Deon postanowił profilaktycznie przemilczeć fragmenty o "klubach homoseksualnych" w seminariach duchownych” - napisał użytkownik „Marco”. Także portal tygodnika „Niedziela” uniknął opisywania fragmentów dot. „homoseksualnych sieci w seminariach”.

 

Warto dodać, że wszystkie wymienione powyżej media pominęły również wypowiedź Benedykta XVI dotyczącą „odrzucenia Tradycji” na rzecz „nowocześnie pojmowanego Kościoła”. „W istocie w wielu częściach Kościoła postawy koncyliarne rozumiano jako takie, które oznaczają posiadanie krytycznego czy negatywnego stosunku do istniejącej dotąd tradycji, która miała teraz być zastąpiona nową, radykalnie otwartą relacją ze światem. (…) Byli – nie tylko w Stanach Zjednoczonych Ameryki – pojedynczy biskupi, którzy odrzucali tradycję katolicką jako całość i dążyli do zapoczątkowania nowej, nowoczesnej „katolickości” w swoich diecezjach” - napisał Benedykt XVI. Odniesienia do tego fragmentu eseju papieża-emeryta brakuje w relacjach katolickich mediów. 

 

W tym kontekście warty odnotowania jest komentarz internauty „GrzesiekQ”, który wyraził swoje niezadowolenie na portalu Deon.pl. "Zapomnieliście" dodać, że Benedykt napisał w liście o homoseksualnych sieciach w seminariach i odejściu od Tradycji jako przyczyn demoralizacji posuniętej aż do pedofilii. Pewnie zbyt mocno kontrastowałoby to z niektórymi artykułami z tego portalu zapewniającymi, że homoseksualizm nie ma absolutnie nic wspólnego z pedofilią i "nowoczesną" linią redakcji odrzucającą takie "przeżytki" jak Tradycja” - napisał. 

 

Pełną treść eseju Benedykta XVI poświęconego kryzysowi w Kościele można przeczytać na portalu PCh24.pl, klikając tutaj. 

 

 

Źródło: gosc.pl, niedziela.pl, Deon.pl, KAI, PCh24.pl

WMa


DATA: 2019-04-13 08:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
26
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wydaje mi się że nie musieli o tym pisać bo zawsze i tak znajdzie się ktoś kto zechce wypomnieć grzechy kościołowi. Uderzali w Jezusa teraz uderzają w Jezusa tam gdzie jest On obecny najbardziej... W jaki kościół uderza się najbardziej? Który kościół najbardziej jest prześladowany i niszczonych! Ten zielony czy ten z mediów? Zawsze zło będzie uderzać tam gdzie jest Jezus żyje pomimo grzechu owiec...
ponad 1 rok temu / Słowo prawdy
 
Tylko prawda nas wyzwoli.Wielu o tym nie pamieta...
ponad 1 rok temu / Krys
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Do 123; No niestety krzywdzą. Dzieci, jako pedofile i gorszyciele. Siebie samych przez choćby choroby weneryczne. Samego Boga przez ohydę grzechu. Niszczą cały ład ustanowiony przez Stwórcę i pchają się na potępienie wieczne. Przez tych w ornatach cierpiał Jezus w Ogrójcu, gdy diabeł oskarżał i zniechęcał Pana przed Męką Świętą. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / Yamamoto
 
Niekiedy można odnieść wrażenie, że najważniejszą kwestią na świecie, nie jest to, żeby nie było wojen i głodu, ani nawet żeby ludzie mieli szczęśliwe rodziny i dążyli razem do życia wiecznego... Nie, najważniejsze jest, aby homoseksualiści mogli wreszcie bez przeszkód werbować swoje ofiary.
ponad 1 rok temu / Tom Bombadil
 
Nie wiem co geje i lesbijki wszystkim przeszkadzają. Nikogo nie krzywdzą
ponad 1 rok temu / 123
 
Jak Deon może pisać o homolobby i wpływie na pedofilię wsród duchownych, skoro jako pierwsi i często jedyni dziękowali w imieniu Kościoła, rzecz jasna, za film Kler. O. Kramer to aż się nad ziemię unosił! I co mają zrobić? Odszczekać;-
ponad 1 rok temu / Anna
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.