DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

Katolicki uniwersytet uhonorował proaborcyjnego senatora. "To absolutna hańba"

Katolicki uniwersytet uhonorował proaborcyjnego senatora. "To absolutna hańba"
Uniwersytet Georgetown

Jedna z najbardziej prestiżowych katolickich uczelni w USA - Uniwersytet Georgetown – uhonorowała proaborcyjnego senatora Dicka Durbina. Niedawno, w związku z jego poglądami, biskup Thomas Paprocki zakazał mu udzielania Komunii świętej. „To absolutna hańba dla uczelni” - powiedział Michael Khan, były prezydent Georgetown Right to Life, komentując decyzję władz Uniwersytetu.

 

Władze katolickiego Uniwersytetu Georgetown postanowiły przyznać nagrodę senatorowi Partii Demokratycznej Dickowi Durbinowi, absolwentowi uczelni. Co ciekawe, nagroda została wręczona za poświęcenie „swojego życia podstawowej wartości jezuickiej służby innym”. „To nagroda za wzorową służbę publiczną” – powiedział prezydent Uniwersytetu Georgetown John J. DeGioia.

 

„Ojciec Pedro Arrupe (były przełożony generalny Jezuitów – przyp. red.) rzucił wyzwanie wszystkim wychowankom szkół jezuickich, aby zaangażowali się w walkę o sprawiedliwość w imieniu najbardziej bezbronnych w naszym społeczeństwie. Starałem się sprostać temu wyzwaniu podczas mojej kadencji” – powiedział senator Dick Durbin.

 

Decyzja władz katolickiego Uniwersytetu o uhonorowaniu proaborcyjnego senatora została skrytykowana przez część stowarzyszenia absolwentów uczelni. „To jest klaps w obliczu naszej katolickiej tożsamości i wartości” - powiedział Michael Khan, absolwent uczelni i były prezydent Georgetown Right to Life. Dodał, że Dick Durbin jest jednym z najbardziej proaborcyjnych senatorów w USA i nagroda dla niego jest „absolutną hańbą”.

 

„To tylko pogłębia przepaść między władzami Georgetown i wiernymi rodzinami katolickimi” - powiedział Patrick Reilly, prezes Cardinal Newman Society. „Jak najstarszy uniwersytet katolicki w USA może publicznie uhonorować mistrza aborcji, któremu właśnie odmówiono Eucharystii przez jego własnego biskupa? Ta nagroda stoi w sprzeczności z pracą Kościoła i katolicką misją Georgetown” – dodał.

 

Reilly powiedział, że uhonorowanie Durbina „wzmacnia precedens, który został ustanowiony na skutek 50 lat sprzeciwu i sekularyzacji na większości wyższych uczelni katolickich”.

 

Podczas swojej kadencji Dick Durbin wielokrotnie popierał aborcję na żądanie. Wraz z 14 innymi „katolickimi” senatorami głosował za możliwością dokonywania tzw. późnej aborcji. Właśnie to sprawiło, że biskup Thomas Paprocki zakazał udzielania mu Komunii świętej.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

WMa

 

 


DATA: 2018-03-02 22:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Polsce w Krakowie jest podobna :/
3 miesiące temu / Wierna
 
Ks. Jacek Bałemba SDB: ? "Jeżdżą, wyjeżdżają, przyjeżdżają, w tych i tamtych gremiach i na ekranach się pokazują, tu i tam głos przekonująco zabierają. A najmniejsi - dzieci nienarodzone - jak były zabijane, tak są nadal. Będzie Sąd Boży."
3 miesiące temu / Leaf427
 
Jezuici i wszystko jasne.
3 miesiące temu / mf
 
To jest rzeczywiście hańba, ale niestety przewidywalna. W końcu w samym Watykanie order otrzymała aborcjonistka, a p. Bonino również znana z obrzydliwych czynów, była przyjmowana i chwalona przez samego papieża. Na uznanie zasługuje bp Paprocki zakaz Komunii dla tego bezbożnika, to prawidłowa decyzja.
3 miesiące temu / Michu.
 
Masakra. Co to za katolicka uczelnia, która popiera aborcję???
3 miesiące temu / niikia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.