DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Katolicki Uniwersytet Lowański prześladuje za prawdę. Antyaborcyjny filozof „na dywaniku” u rektora

Katolicki Uniwersytet Lowański prześladuje za prawdę. Antyaborcyjny filozof „na dywaniku” u rektora
fot. Szymon Zmarlicki / Foto Gosc / FORUM /Gosc Niedzielny/Forum /Gosc Niedzielny/Forum

Na Katolickim Uniwersytecie Lowańskim w Belgii nie wolno mówić prawdy o tym, że aborcja jest morderstwem. Kierownictwo uczelni prowadzi postępowanie dyscyplinarne przeciwko doktorowi filozofii, który zajmował się kwestią zabijania nienarodzonych z perspektywy „filozoficznej, a nie teologicznej”.

 

Katolicki Uniwersytet w Leuven to najstarsza i największa uczelnia Belgii. Placówka „katolicka” jest tylko nominalnie, gdyż już kilka lat temu podjęto starania o usunięcie tego członu jej nazwy. W roku 2011 zdecydowano wprawdzie o pozostawieniu nazwy bez zmian, ale uczelnia występuje publicznie niemal wyłącznie jako KU Leuven – słowo „katolicki” nie musi więc nikogo „razić”.

 

A uniwersytet ten katolicki z pewnością nie jest. Teraz rektorat odciął się od wykładowcy, którego uznano za byt przyjaznego życiu nienarodzonych. Doktor filozofii Stephane Mercier skrytykował w przygotowanym przez siebie tekście zabijanie dzieci w łonach matek, a władze wydały specjalny komunikat. Przekonują w nim, że aborcja jest „zakorzeniona w belgijskim prawie”, a stanowisko Merciera stoi „w sprzeczności z wartościami uczelni”. Według rektoratu „jest rzeczą nieakceptowalną przedstawiać w ramach nauczania poglądy, które tym wartościom przeczą”.

 

Filozof tymczasem wskazywał swoim studentom, że aborcja jest „mordem na niewinnym człowieku” – i to mordem „szczególnie odrażającym, bo dokonywanym na istocie bezbronnej”.

 

Po krytyce ze strony środowisk feministycznych docent został zaproszony przez władze uniwersytetu „na dywanik” i zakomunikowano mu, że wszczęto przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Belgijskie media francuskojęzyczne opisując sprawę mówią o „szoku”, jaki wywołało wśród wielu studentów i pracowników uczelni stanowisko zaprezentowane przez filozofa.

 


Źródło: Katholisches.info

Pach
 


DATA: 2017-03-24 10:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przerazili się, bo im oczy otworzył. Brawo za odważną postawę.
ponad 3 lata temu / Noman
 
Katolicki Uniwersytet w Leuven jest tak samo katolicki jak lubeski KUL, tak jak polskim jest Uniwersytet Jagiellonski i td. nic nie jest tym czym sie wydaje
ponad 3 lata temu / Hania
 
Skoro lewacka dydaktyka opiera się na wymaganiu uznania sprzeczności pojęć z ich definicjami, to nic dziwnego że potem tego rodzaju "uczelnie" opuszczają lemingi. Jakie "uczelnie", tacy potem "wykształceni" ludzie.
ponad 3 lata temu / r
 
Więc (na razie) to jakiś trzeci a właściwie czwarty ,z polskiego/katolickiego punktu widzenia ,świat ta Begia.Powoli, a może nie powoli, społeczeństwa zachodnie dziczeją do poziomu niespodziewanego.To nie jest normalne,w tym znaczeniu,że nie zrodizło się samoistnie.Nad tym pracują siły dysponujące przerażającymi środkami.
ponad 3 lata temu / Hugon de Payns
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.