DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Katolicki publicysta ostrzega kardynała Marxa: homomałżeństwa to niebezpieczny przełom

Katolicki publicysta ostrzega kardynała Marxa: homomałżeństwa to niebezpieczny przełom
fot. REUTERS/Ina Fassbender

Dla kardynała Reinharda Marxa legalizacja „małżeństw” homoseksualnych to wprawdzie sprawa przykra, ale bynajmniej nie katastrofalna. W ocenie Mathiasa von Gersdorff przewodniczący episkopatu nie docenia rzeczywistej skali tego przełomu.


Przewodniczący niemieckiego episkopatu kardynał Reinhard Marx był pytany przez monachijski dziennik Münchner Merkur, czy zgadza się z opiniami, według których legalizacja „małżeństw” jednopłciowych w Niemczech jest „katastrofą” mogącą otworzyć drogę do uprawomocniania dalszych dewiacji, jak choćby poligamii czy kazirodztwa.

 

- W obecnej ustawie chodzi o otwarcie małżeństwa dla par jednopłciowych, a nie dla krewnych czy trzech lub czterech osób. Rozumiem te obawy, ale nie należy zaraz obwieszczać nadejścia katastrofy – odparł kardynał.

W stonowany sposób zareagował również pytany o to, o czym świadczy jego daniem poparcie pseudomałżeństw przez 75 deputowanych chadecji. - Czynienie z tego jednego głosowania probierza ich chrześcijańskości uważam za niewłaściwe. Jedna rzecz, to: jakie jest chrześcijańskie przekonanie? Inna: czy mogę i czy wolno mi wprowadzać wszystkie chrześcijańskie wyobrażenia moralne do prawa państwowego? Kto nie pojmuje, że jedno nie musi prowadzić automatycznie do drugiego, ten nie zrozumiał istoty współczesnego społeczeństwa – stwierdził Marx.

 

Według katolickiego działacza i publicysty Mathiasa von Gersdorff wypowiedź przewodniczącego episkopatu świadczy o tym, że nie docenia on skali problemu wywołanego przez legalizację „małżeństw” jednopłciowych i nie rozumie, że ta decyzja Bundestagu przeczy nie tylko „chrześcijańskim wyobrażeniom moralnym”, ale i zdrowemu rozsądkowi i interesowi państwa.

 

„Po pierwsze” – pisze Gersdorff – „budowie Republiki Federalnej  po II wojnie światowej chrześcijaństwo przyświecało w dużej mierze za wzorzec. Chociaż Niemcy nie uchodzą na świecie za specjalnie pobożny kraj, instytucje i porządek prawny są silnie ukształtowane przez chrześcijański obraz człowieka. Rzeczywistość ta odzwierciedla się w oczekiwaniach ludzi: Jakkolwiek praktyki religijne w Niemczech stają się od lat 50. XX wieku coraz rzadsze, utrzymuje się nadal wysokie oczekiwanie kształtowania polityki podług chrześcijańskich wartości i zasad. Życzy sobie tego około 50 procent Niemców, jak wynika z badania Instytutu Demoskopii Allensbacha z roku 2012”.

 

Gersdorff wskazuje następnie, że „małżeństwo dla wszystkich” jest bezpośrednim atakiem na związki państwa z chrześcijaństwem, sprawiając, że Niemcy stają się bardziej świeckie. To ogromny cios, bo „ten, kto ma moc definiowania małżeństwa, może też nadawać tor organizacji narodu”, konstatuje.

 

Co więcej, pisze autor, legalizację homomałżeństw patrzeć trzeba przez pryzmat całego arsenału celów stawianych sobie przez kulturową rewolucję roku 1968, która dąży do „zniszczenia chrześcijańskich korzeni Niemiec”. Dopiero takie spojrzenie pozwoli właściwie ocenić znaczenie decyzji podjętej w sprawie homomałżeństw przez Bundestag. „Kardynał Marx i cały Kościół katolicki muszą potraktować ten kulturowy atak bardzo poważnie, bo kultura jest niezaprzeczalnie ważnym nośnikiem wartości ewangelicznych w społeczeństwie. Jeżeli kultura jest formowana w rosnącej mierze przez kryteria antychrześcijańskie, to Kościół napotyka większe trudności w wypełnianiu swojego zadania”, kontynuuje publicysta.

 

Gersdorff wskazuje, że wraz z wprowadzeniem homomałżeństw zrywa się z obrazem małżeństwa jako idealnego środowiska rozmnażania – nawet jeżeli często działano inaczej, ideał pozostawał ważny. Akceptacja tego stanu rzeczy jest dla chrześcijan niemożliwa.

 

„Kościół nie zdoła odzyskać wpływu na rozumienie pojęcia małżeństwa, jeżeli nie będzie ofensywnie głosił katolickiej moralności seksualnej. Dopiero ona czyni małżeństwo zrozumiałym. Dopiero etyka seksualna wyjaśnia, że małżeństwo nie jest jakimś przypadkowo zawiązanym partnerstwem. Po 50 latach rewolucji seksualnej to zadanie zdecydowanie nie jest łatwe. Mimo tego jest nieuniknione, jeżeli chrześcijaństwo w Niemczech ma mieć przyszłość. W szerokich częściach społeczeństwa trzeba w zasadzie zaczynać od zera” – pisze autor, apelując o modlitwę do Boga o powołania dla misjonarzy, kaznodziei i katechetów.

 

 

 

Źródło: mathias-von-gersdorff.blogspot.de

Pach
DATA: 2017-07-23 07:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak małżeństwo dla wszystkich to dla wszystkich. Dla biseksualistów też. A taki potrzebuje i baby i chłopa, więc już są w małżeństwie trzy osoby. A jak się wszy scy okażą bi, tomusibyć co najmniej cztery. Prosta arytmetyka. Ale cóż. Już Karl Marx miał na bakierz arytmetyką. Widać rodzinne. Swoją drogą kiedy będzie w Niemczech otwarcie małżeństwa dla katolików, tzn.bezrozwodowe?
ponad 3 lata temu / Alek
 
Precz z gender! Precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa! Precz z pieklem na ziemi i w Europie! Nalezy odsunac od jakiejkolwiek wladzy ludzi przez ktorych przychodzi do Europy i na swiat pieklo szatanskie!!! Z Panem Bogiem
ponad 3 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
@Tradycja Przełomem były małżeństwa cywilne. Od tej pory państwo decydowało co jest małżeństwem, a co nie. Owszem było wiele wad gdy nie było małżeństw cywilnych ale chyba twórcy tych małżeństw nie przewidzieli, ze postęp pójdzie tak daleko.
ponad 3 lata temu / TROOPER
 
manipulacja duchownego jest obrazem tragicznym dla mnie. Chrystus powiedział że mamy mówić tak, tak' nie nie. białe ma byc białe a czarne ma byc czarnym. niechze ten marx przypomni sobie sodomę i gomorę!!! niechze ten marx przypomni sobie, że jest kapłanem Chrystusa!!!!!
ponad 3 lata temu / Stanisław
 
"Katolicki publicysta ostrzega".Natomiast trudno było zauważyć odniesienie Kościoła Polskiego w/w przedstawionej kwestii,chociaż KEP, jest członkiem unijno europejskiej organizacji Episkopatów COMECE,pod przewodnictwem niemieckiego Kardynala.Czyzby miało się skończyć na enigmatycznej, smutnej konstatacji sprzed tygodnia o "wyrzekaniu się" Europy ,swego pochodzenia chrześcijańskiego,bez położenia nacisku,ze chodzi o chrześcijaństwo Apostolskie w Rzymie.Ech,ta poprawność ekumeniczna.
ponad 3 lata temu / stan
 
Kard.Marx już dawno NIE dziwi, swoim spokojem i wyrozumialością dla świata , daje wyraz temu czemu jest oddany bezgranicznie a jest, to wyzwolenie zgodne z ideą modernizmu...czyli otwarcie KK dla ducha tego świata...
ponad 3 lata temu / Megi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.