DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

„Katolicki” magazyn przyznaje nagrodę „Ludzi roku”. Komu? „Homo-małżeństwu”

„Katolicki” magazyn przyznaje nagrodę „Ludzi roku”. Komu? „Homo-małżeństwu”
fot. churchmilitant.com

Magazyn „National Catholic Reporter” ogłosił informację o przyznaniu nagrody „Ludzi Roku”. Jest ona corocznie przyznawana jednej osobie bądź grupie ludzi. W tym roku laureatami nagrody zostali Greg Bource i Michale DeLeon – homoseksualna para oficjalnie uznana przez państwo amerykańskie za „małżeństwo”.


Greg Bource oraz Michale DeLeon zostali uhonorowani przez „katolickie” czasopismo za „swoją historyczną rolę w procesie sądowym, w którym reprezentowali wierną postawę świadków jako katoliccy geje”. Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uznał w wyniku tej rozprawy, że związki jednopłciowe są równoznaczne z małżeństwem. Decyzja została podjęta przez sędziów stosunkiem głosów 5-4, a ustalenie to stanowi kolejny przykład farsy demokracji, będącej w gruncie rzeczy tyranią nie przestrzegającą obiektywnej prawdy i naturalnego porządku świata.


Czasopismo National Catholic Reporter zostało założone w ostatnich latach obrad Soboru Watykańskiego II przez lewicowego i antykatolickiego publicystę Roberta Hoyt’a. Od samego powstania magazyn wspierało wszelkie liberalne i antykatolickie inicjatywy. Dzięki temu było nagłaśniane przez główne media amerykańskie. Nakład NCR szybko wzrósł 10-krotnie. Jednak już w kilka lat po powstaniu dało się ono poznać jako tuba propagandowa marksistowskich środowisk. Już w 1968 roku biskup Charles Helmsing wydał oświadczenie potępiające magazyn „za politykę przeciwko nauczaniu Kościoła”, oraz ostrzegł, że redaktorzy pisma „zaciągają automatycznie na siebie ekskomunikę, ponieważ otwarcie i z premedytacją sprzeciwiają się nauce Kościoła”. Zażądał również usunięcia z tytułu przymiotnika „katolicki”, jednak nie zostało to wyegzekwowane przez episkopat, który coraz bardziej sam ulegał prądom modernistycznym.


Co ciekawe, redakcja magazynu wciąż pozostaje zaliczana do Catholic Press Association of the United States and Canada, a redaktorzy podkreślają swoje zażyłe stosunki z wieloma amerykańskimi biskupami. Jednak bardziej konserwatywna część episkopatu w dalszym ciągu jest niezadowolona z prezentowanej w magazynie wizji Kościoła. Magazyn NCR mimo upomnienia ze strony biskupa miejsca nie zmienił swojego profilu, w dalszym ciągu atakując konserwatywnych przedstawicieli Kościoła. Nikogo też nie zdziwi, że z pismem z powodzeniem współpracują amerykańscy jezuici.


Jak zauważa portal bibula.com „National Catholic Reporter” nie jest jedynym przykładem działalności antykościelnej czasopisma mających w profilu wpisaną współpracę z Kościołem i używającym przymiotnika „katolicki” – w tym kontekście wymienia się tygodnik America, wydawany przez jezuitów (bardzo często cytowany w Polsce przez portal deon.pl). Do niedawna jego redaktorem naczelnym był o. Thomas Reese, który zrezygnował z tej funkcji po naciskach Watykanu. W maju 2014 został on mianowany przez prezydenta Baracka Obamę doradcą Komitetu ds. Wolności Religijnej.

 


źródło: bibula.com

MR

 


DATA: 2016-01-27 07:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak mówił Śp. "Popiołek" - " Koniec świa** "
ponad 4 lata temu / Staniuslavus
 
krótka piłka: jeśli ono są katolikami ,wącznie z tymi jezuitami i biskupami TO JA NIE
ponad 4 lata temu / wuka
 
Biada światu z powodu skandali! Nie da się ich uniknąć, lecz biada człowiekowi, który je wywołuje.(Mat18:7)
ponad 4 lata temu / wmo
 
Obrzydliwość.Wystarczy przyjrzeć się fotografii. A w prasie z nazwy katolickiej coraz więcej takich kawałków.!
ponad 4 lata temu / Tadeusz
 
Unia Europejska wprowadza całkowitą kontrolę internetu " w imię bezpieczeństwa". Nowe Acta. Można przeczytać na Wolna Polska
ponad 4 lata temu / Ludwig
 
I wszystko wiadomo.
ponad 4 lata temu / robi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.