DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

„Katolicka” uczelnia chce walczyć z rasizmem korzystając z marksizmu

„Katolicka” uczelnia chce walczyć z rasizmem korzystając z marksizmu
By Manuel Menal (http://www.flickr.com/photos/mmenal/6325447486/) [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

„Katolicki” Uniwersytet Notre Dame postanowił zorganizować dla swoich studentów specjalny kurs dotyczący „przywilejów” białych. W ten sposób uczelnia odpowiada na zamieszki na tle rasowym spowodowane poprzez incydent w Ferguson, gdzie biały policjant w trakcie przeprowadzania czynności służbowych zastrzelił czarnoskórego nastolatka. W ramach walki z dyskryminacją władze uczelni pierwszych dziesięciu studentów przeszkolą za darmo z rasizmu.


Wszyscy studenci „katolickiej” uczelni w marcu przyszłego roku mają wziąć udział w specjalnej konferencji w Kentucky, poświęconej przywilejom białych, w tym problemom orientacji seksualnej, niepełnosprawności, płci, dyskryminacji itd. Zajęcia odbywać się będą w ramach Instytutu Nauk Społecznych.


Chętni do wzięcia udziału w seminarium będą musieli podczas rozmowy kwalifikacyjnej wyjaśnić, co rozumieją pod pojęciem „przywileju” i jakie mają uprawnienia w związku ze swoją „pozycją społeczną”. Zgodnie z oficjalnym komunikatem uczelni, seminarium na temat przywilejów białych ma ułatwić przemianę wewnętrzną uczestników i wyposażyć ich w odpowiednie narzędzia, pozwalające reagować na każdy przejaw „niesprawiedliwości społecznej”.


Jak czytamy w ogłoszeniu reklamującym tę ofertę edukacyjną, „uczestnicy nabędą umiejętności, dzięki którym będą walczyć z opresją”. Według uczelni, ludzie świadomie lub nieświadomie „uciskają” innych i tych „zachowań muszą się oduczyć”.


Studenci krytykują ofertę uniwersytetu. Ich zdaniem zajęcia o rasizmie białych są w rzeczywistości indoktrynacją w marksistowskim stylu. To projekt, którego skutkiem będzie pogłębianie uprzedzeń i nienawiści na tle rasowym.


Źródło: campusreform,org., AS.


DATA: 2014-12-11 07:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"W ramach walki z dyskryminacją władze uczelni pierwszych dziesięciu studentów przeszkolą za darmo z rasizmu" o co chodzi?
ponad 4 lata temu / JAQ
 
Od Marksa i Lenina do Stalina i Hitlera, jeden krok. Niefortunnie dobrano patronow.
ponad 5 lat temu / Moimzdaniem1
 
Może się okazać że mądrości na temat mordowania "Serbów, Polaków i innych Słowian" są bardzo kosher i hallal więc lepiej tej zarazie nie przypominać o mądrościach "twórców" ich idei.
ponad 5 lat temu / nobody
 
Niedługo będzie, że Marks walczył z rasizmem itd
ponad 5 lat temu / Alek
 
walcami poprawnosci jedynie spoteguja urazy, gdy wybuchna bedzie krwawo...
ponad 5 lat temu / razorrr
 
A to ciekawe bo marks i engels to oni sami byli wybitnie rasistowscy. Ktoś powinien władzom tej uczelni wysłać cytaty odpowiednie z tych dwóch panów jak np nawołują do wymordowania do zera Serbów, Polaków i innych Słowian jako istot nienadających się do postępu
ponad 5 lat temu / Pielgrzym
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.