DZIŚ JEST:   23   LISTOPADA   2020 r.


Św. Kolumbana Młodszego
Św. Klemensa I, papieża
 
 
 
 

„Katolicka” agencja w Stanach wspiera aborcjonistów

„Katolicka” agencja w Stanach wspiera aborcjonistów
Fot. FORUM / Reuters

Amerykańscy działacze pro-life wyrazili oburzenie z powodu ujawnienia, że związana z  amerykańskim Episkopatem agencja do spraw pomocy zagranicznej wspierała pro-aborcyjną organizację. Na rzecz Population Services International przekazano grant o wartości 2,7 miliona dolarów. Organizacja ta zajmuje się m.in. szkoleniem medyków zapewniających aborcję w krajach rozwijających się.


- Ktoś powinien być z tego powodu zwolniony - powiedział Auustin Ruse, prezydent Catholic Family and Human Rights Institute. - Zwalczamy grupy takie jak PSI na całym świecie, a teraz okazuje się, że przedstawiciele naszego Kościoła je finansują. To obrzydliwe i osobiście mam dosyć słuchania tego typu rewelacji. Głowy powinny polecieć - dodał.


O. Shenan Boquet, prezydent Human Life International powiedział, że nie rozumie tego, że organizacje takie jak Population Services International (PSI) zostały uznane za godne finansowania przez Catholic Relief Services (CRS). Podstawową misją PSI było bowiem promowanie antykoncepcji i leków powodujących aborcję. - Jak wiele innych organizacji zajmujących się kontrolą narodzin, w połowie lat 90tych obrali nową taktykę – powiedział Boquet. - Zgodnie z nią zaczęli przedstawiać swoją misję jako dotyczącą zdrowia i używać więcej "pozytywnego" słownictwa. Do tego zaczęli zajmować się zwalczaniem malarii. Te chwyty nie powinny jednak nikogo zmylić, jeśli chodzi o główny cel organizacji - dodał duchowny.

 

Z kolei Judie Brown, prezydent American Life League powiedziała, że uajwnienie przez Lifesitenews na co idą pieniądze CSR nie było zaskakujące. Jej zdaniem katolickie służby w Stanach Zjednoczonych zajmujące się pomocą zagraniczną zawsze - choć zza kulis - wspierały kontrolę narodzin w Trzecim Świecie. Steven Mosher, prezydent Population Research Institute natomiast zwrócił uwagę, że CRS była de facto katolicka tylko z nazwy i wbrew pozorom nie była ściśle związana z Kościołem. Dwie trzecie swoich funduszy otrzymywała od rządu Stanów Zjednoczonych. - Nikt nie może służyć dwóm panom - powiedział Mosher.

 

2,7 milionów dolarów było oficjalnie przeznaczone na misję Population Services International, mającą na celu zwalczanie malarii w Gwinei. Przedstawiciele katolickiej (?) agencji zapewniają, że środki zostały przeznaczone na zakup i dystrybucję sieci zabijających tamtejsze przenoszące malarie komary. Jednak samo PSI wiąże walkę z malarią z promocją "zdrowia reprodukcyjnego". "Zdrowie reprodukcyjne i malaria są ze sobą głęboko powiązane. Jedno i drugie oddziałuje na biednych i potrzebujących ludzi w biednych rejonach. Sukces (...) w jednej sferze, np. w zwalczaniu malarii uwolni środki i pozwoli skupić się na innych obszarach", czytamy w dokumentach PSI opisujących projekt na Madagaskarze, który trwał w latach 2008-2013 r. Również on był finansowany przez CRS.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Mjend


DATA: 2013-07-22 07:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+
ponad 7 lat temu / Asia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.