DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Katolicka agencja promuje antykoncepcję? Bp Strickland oczekuje wyjaśnienia sprawy

Katolicka agencja promuje antykoncepcję? Bp Strickland oczekuje wyjaśnienia sprawy
fot. YouTube/ EWTN

Biskup Joseph Strickland z diecezji Tyler w Teksasie oczekuje wyjaśnień w sprawie katolickiej organizacji charytatywnej, która według raportu Lepanto Institute promuje antykoncepcję. Raport przedstawia dokumenty wskazujące na to, że Catholic Relief Services (CRS), wspierana przez Konferencję Episkopatu USA, w swojej działalności propaguje używanie prezerwatyw wbrew nauce Kościoła katolickiego.

 

„Należy udowodnić, że ten raport Lepanto Institute jest fałszywy. Jeśli to, co mówi Lepanto, jest ścisłe, powinniśmy domagać się drobiazgowego dochodzenia w sprawie CRS. Zamieszanie musi ustać. Promowanie antykoncepcji jest niemoralne i zbieramy żniwo spustoszeń grzechów” – napisał na Twitterze teksański hierarcha.

 

Jak sugeruje raport, CRS uczy używania antykoncepcji nawet dzieci w wieku lat dziesięciu. Jeden z dokumentów w języku francuskim stwierdza np., że „używanie prezerwatyw powinno być odpowiednie i konsekwentne dla każdego sporadycznego stosunku seksualnego albo w przypadku nieregularnego partnera”. W innym przytoczonym materiale znajduje się uwaga, że przemoc fizyczna i seksualna w dzieciństwie w kilku krajach afrykańskich ma związek m.in. „z niekonsekwentnym stosowaniem prezerwatyw”. Według raportu w swojej zagranicznej działalności charytatywnej CRS propaguje wśród nastolatków stosowanie prezerwatyw w celu zapobieżenia ciąży, jak i przenoszenia wirusa HIV. Uczy też ich, że ważna jest wiedza, skąd zdobyć środki antykoncepcyjne.

 

Prezes Lepanto Institute, Michael Hichborn, zauważył, że reakcja teksańskiego biskupa na raport jest pierwszym przypadkiem poważnego potraktowania sprawy ze strony amerykańskich biskupów. Do tej pory według niego próbowano ignorować lub krytykować działalność instytutu. Jak stwierdził: „Jestem nikim, który odkrył poważny problem”. Hichborn porównał się do psa, który szczekaniem chce zwrócić uwagę. Okazało się, że bp Strickland zareagował.

 

Odkrycie Lepanto Institute, które jest owocem rocznej pracy, zdaje się potwierdzać jedna z użytkowniczek Twittera, która przytoczyła przykład z Kenii, gdzie w katolickiej agencji charytatywnej uczono opcjonalnego używania prezerwatyw.

 

W poniedziałek zainicjowano petycję, której sygnatariusze domagają się wyjaśnienia sprawy i wycofania poparcia dla CRS ze strony amerykańskich biskupów w związku z „wyraźnym naruszeniem katolickiej nauki moralnej”.

 

Źródło: ChurchMilitant.com, LifeSiteNews.com

jjf


DATA: 2020-03-05 11:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prawda jest taka, że nie jest nam przekazywana wiedza na temat naturalnej antykoncepcji. Szczerze, to w szkołach nie mówią nawet o naturalnym planowaniu rodziny. Chyba nikt tu nie uważa, że kalendarzyk ma jakikolwiek sens. Ja dowiedziałam się wiele ze strony naturalnapłodność, bo nikt mi nie powiedział o tym wcześniej o takich wariantach a mam prawie 30 lat
2 miesiące temu / Daria
 
Gdzie, które, jak?! Oby katolicyzm współczesny był taki; vide Niemce, Włochy, Francja, UE etc.
2 miesiące temu / PI Grembowicz
 
@Pl Grembowicz: Prawosławie akceptuje bigamię, błogosławi ponownym, cudzołożonym związkom, akceptuje antykoncencję. Więc jest dokładnie przeciwnie.
2 miesiące temu / M.
 
Prawosławie jest przeciw współczesności, pederastom etc. i tym wygrywa. Bierzmy od nich przykład! I męstwo, hardość, moc!
2 miesiące temu / PI Grembowicz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.