DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Katoliccy Tradycjonaliści udają się na Jasną Górę. Chcą podziękować za dokument Benedykta XVI

Katoliccy Tradycjonaliści udają się na Jasną Górę. Chcą podziękować za dokument Benedykta XVI
fot. YouTube / Fundacja Inicjatywa Włodowicka

Katoliccy tradycjonaliści udadzą się na Jasną Górę. W dniach 17-18 listopada wierni przywiązani do tradycyjnej formy rytu rzymskiego uklękną przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej, by w ten sposób uczcić X rocznicę opublikowania przez Ojca Świętego Benedykta XVI Motu Proprio Summorum Pontificum, które de facto uwolniło Mszę Świętą tzw. Trydencką.

 

Tradycyjni pielgrzymi ofiarują Matce Bożej wotum dziękczynne za niespotykane dobro, jako dla całego Kościoła Powszechnego i ich samym, przyniósł dokument Benedykta XVI.

 

Tradiclaromontagna jest jednym z fundamentów budujących wspólnotę wiernych przywiązanych do Tradycji Łacińskiej w Polsce. Wraz z kapłanami powoływanymi przez biskupów diecezjalnych do opieki nad tradycyjnymi duszpasterstwami słuchają Mszy Świętych w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego (największych pod względem liczby uczestników w naszym kraju), biorą udział w tradycyjnych nabożeństwach i konferencjach duchowych, a także w spotkaniach formacyjnych.

 

10 lat temu, 7 lipca 2007 roku, Ojciec Święty Benedykt XVI w swoim Motu Proprio Summorum Pontificum przypomniał o doniosłym znaczeniu liturgii w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, co przyczyniło się do jej rozpowszechnienia w całym Kościele. W samej tylko Polsce Mszę tzw. Trydencką sprawuje się regularnie w niemal 120 świątyniach.

 

Szczegóły pielgrzymki, jej program i zapisy dostępne na stronie Tradiclaromontana.pl.

 

 

 

 

 

Źródło: tradiclaromontana.pl
om

 

 

 


DATA: 2017-11-19 09:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Obowiązkowo przyjadę.
7 miesięcy temu / Leo
 
Śpiewać będzie chór z mojej parafii. Najlepsi w Polsce ich nazwa to Schola Cantorum Misericordis Christi. Życzę miłych doznań dla ducha i ucha.
7 miesięcy temu / Marek
 
Fajnie, tylko dlaczego piszecie katoliccy tradycjonaliści. Tradycjonaliści to "czyści" katolicy. Więc mówmy po proty katolicy. Inni to moderniści, kościół otwarty itd. Ale czy to jeszcze są katolicy? pozdr.
7 miesięcy temu / mar219
 
Bogu niech beda dzieki za to piekne dzielo papieza Bemedykta XVI z lipca 2007 r. czyli Moto Proprio Summorum Ponificum. Niech wzrasta w Kosciele katolickim i w Polsce na Boza chwale.
7 miesięcy temu / Slawomir Tomasz Roch
 
I bardzo dobrze! Dopiero za granicą odkrywa się w pełni co znaczy powszechność Kościoła-kiedy uczestniczy się we Mszy Wszechczasów.
7 miesięcy temu / Kazio
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.