DZIŚ JEST:   01   CZERWCA   2020 r.

NMP Matki Kościoła
Św. Justyna, męczennika
Św. Pauli
 
 
 
 

Katoliccy teologowie bronią kardynała Burke’ a przed atakiem homoaktywistów

Katoliccy teologowie bronią kardynała Burke’ a przed atakiem homoaktywistów
Fot. Alessandro Bianchi / Forum

Wypowiedź kardynała Raymonda Leo Burke’a na temat odwrócenia się ludzi od Boga jako przyczyny nieszczęść spadających na świat, wzbudziła agresywną reakcję ze strony lobby homoseksualnego. Lider podającej się za katolicką organizacji New Ways Ministry domaga się od papieża odsunięcia hierarchy od posługi pasterskiej.

 

New Ways Ministry oskarżyło księdza kardynała o demonizowanie osób LGBT poprzez wspomnienie teorii gender w uwagach na temat wiary katolickiej i koronawirusa – informuje Life Site News. W obronie amerykańskiego purpurata stanęło na łamach portalu kilku wybitnych katolików.

 

Kardynał Burke w swym wystąpieniu dotyczącym epidemii COVID-19, opublikowanym 21 marca wskazał, że „człowiek wiary nie może brać pod uwagę obecnego nieszczęścia, w którym się znajdujemy, nie zastanawiając się również nad tym, jak odległa od Boga stała się nasza kultura popularna”.

 

Były prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, najwyższej instancji sądowniczej w Kościele, wymienił różne przejawy odwrócenia się społeczeństw od Stwórcy. Zaznaczył, że ma na myśli nie tylko o lekceważenie Bożej obecności pośród nas, lecz również ludzki bunt przeciwko porządkowi stworzenia.

 

„Musimy tylko pomyśleć o gwałtownych atakach na życie ludzkie, mężczyzn i kobiet, które Bóg stworzył na Swój obraz i podobieństwo; atakach na niewinnych i bezbronnych nienarodzonych oraz na tych, którzy mają pierwszeństwo do naszej opieki; obciążonych poważnymi chorobami, zaawansowanym wiekiem lub specjalnymi potrzebami” – zaznaczył hierarcha.

 

Kardynał Burke napiętnował dokonujący się w naszych czasach „wszechobecny atak na integralność ludzkiej seksualności, na naszą tożsamość jako mężczyzn lub kobiet, z pretensją do samodzielnego definiowania siebie [własnej płci], często za pomocą agresywnych środków [ingerencji], tożsamości seksualnej innej niż ta, którą dał nam Bóg. Z coraz większą troską obserwujemy niszczący wpływ na jednostki i rodziny tak zwanej teorii gender” – podkreślił ksiądz kardynał.

 

Purpurat wymienił również – jako możliwy powód Bożego gniewu – „pogaństwo, które czci naturę i ziemię”.

 

„W Kościele są tacy, którzy odnoszą się do Ziemi jako do naszej matki, tak jakbyśmy wyszli z Ziemi, a Ziemia byłaby naszym zbawieniem. Ale pochodzimy z ręki Boga, Stwórcy Nieba i Ziemi. Tylko w Bogu znajdujemy zbawienie” – przypomniał kardynał.

 

Orędzie amerykańskiego hierarchy spotkało się z reakcją Francisa DeBernardo, dyrektora wykonawczego New Ways Ministry, udającej katolicką organizacji LGBT. W środę 25 marca oświadczył on, że kardynał „obwinił osoby LGBTQ o pandemię koronawirusa”. Działacz oskarżył także kard. Burke – podobnie jak biskupa Ramóna Castro z meksykańskiego Cuernavaca – o promowanie „dezinformacji w trakcie globalnego kryzysu zdrowotnego”.

 

DeBernardo wezwał papieża Franciszka do „usunięcia obydwu z publicznej posługi ze względu na niebezpieczny i nieodpowiedzialny język odnoszący się do kwestii osób LGBTQ”.

 

LSN cytuje wypowiedzi kilku katolików, którzy wzięli w obronę kardynała. Między innymi Janet Smith, byłej profesor teologii moralnej w Wyższym Seminarium Duchowym Najświętszego Serca w Detroit. Nazwała ona atak NWM „pełnym dezinformacji, czyli fałszu”.

 

Twierdzą, że Burke obwinił osoby LGBTQ o pandemię koronawirusa. Nie powiedział nic takiego, a tak naprawdę nie wspomniał nawet o osobach LGBTQ – powiedziała w rozmowie z LifeSiteNews.

 

Uczona przyznała, że w wypowiedzi duchownego znalazła się wzmianka o ideologii gender jako jednym z przykładów dezorientacji wynikającej z odwrócenia się ludzi od Boga, ale „nie jest ona identyfikowana jako odpowiedzialna za koronawirusa” – wyjaśniła profesor Smith.

 

Z kolei Ks. Serafino Lanzetta, członek Akademii Życia i Rodziny Jana Pawła II, podkreślił, że wypowiedź kardynała Burke'a o „wszechobecnym ataku na integralność ludzkiej seksualności, naszej tożsamości jako mężczyzny lub kobiety” należy postrzegać „w świetle wielu innych grzechów potępionych przez Jego Eminencję jako przyczyny sprawiedliwej kary, dopuszczonej przez Boga zarazy”.

 

Jest skutkiem grzechu pierworodnego i naszych grzechów. Każdy grzech musi zostać naprawiony, ale grzech skierowany przeciwko stworzeniu człowieka przez Boga ma szczególną wagę moralną – ogromnego buntu wobec Boga; buntu, który próbuje zastąpić Go czymś stworzonym przez człowieka – podkreślił duchowny.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  


DATA: 2020-03-29 17:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Dialogach Św. Katarzyny sieneńskiej Bóg Ojciec powiedział, że nawet szatan brzydzi się sodomią. Doprowadza ludzi do tego, ale się brzydzi, ponieważ miał kiedyś naturę anielską. Jest to jeden z najcięższych grzechów. EU Bruksela walcząc z Panem Bogiem chce spe..lić cały świat. Módlmy się za ks. Kardynała Burke i jemu podobnych. I niech nasza wiara w Pana Boga będzie gorąca, a nie letnia.
2 miesiące temu / Antoni Hukiewic
 
no to może ktoś otwarcie powie, że to m. in. sodomici są winni obecnej i następnym epidemiom które za chwile na nas spadną jako karana za zezwierzęcenie?
2 miesiące temu / R
 
Uderz w stół a nożyce lgbt się odezwą.
2 miesiące temu / DNA
 
Choć ludzkim umysłem trudno to zrozumieć, ale wszyscy jesteśmy wzajemnie za siebie odpowiedzialni. Dlatego my, wierzący musimy jak najwięcej modlić się, pokutować, wspierać też materialnie potrzebujących w intencji przebłagania za grzechy świata, ale i tłumaczyć niewierzącym, w szczególności grupom już z definicji grzesznym, których jest tak wiele. Dobrze, że są jeszcze tacy hierarchowie, jak kardynał Burke, niech go Bóg błogosławi. Bierzmy się do dzieła, jest nas mało w porównaniu z tymi, którzy się Bogiem nie przejmują. Módlmy się też o Ducha Pobożności, by ludzie zobaczyli z całą jaskrawością swoje grzechy. Nie dokładajmy też do ogólnej puli brudu kolejnych win, musimy się starać naprawdę być bez skazy. Nie możemy pałać nienawiścią do nikogo, ani uważać się za lepszych, bo i to jest grzechem. Pamiętacie, że Bóg był w stanie oszczędzić grzeszne miasto z uwagi na tak niewielu sprawiedliwych. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
2 miesiące temu / L
 
Kardynal Burke nalezy do dzielnych i niezlomnych pasterzy Kosciola Katolickiego. Modlmy sie za Niego.
2 miesiące temu / Ewa
 
do Sł. B Wandy Malczewskiej P.Jezus powiedział: Za grzechy rozpusty cały świat był ukarany potopem. ? Sodoma i Gomora ogniem siarczystym. ? A jeżeli ludzie tej zbrodni nie porzucą, będą karani krwawemi wojnami; zaraźliwemi śmiertelnemi chorobami i różnemi innemi klęskami: wylewem wód, posuchą, głodem, aby roztyłych rozpustników, brakiem chleba, na drogę moralną sprowadzić. ? A jeżeli i to nie powstrzyma od rozpusty, całe rodziny powymierają? całe państwa zmarnieją?
2 miesiące temu / taki 1
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.