DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Katoliccy intelektualiści przeciwni postulatom LGBT. „Ograniczą wolność słowa i nauczania”

Katoliccy intelektualiści przeciwni postulatom LGBT. „Ograniczą wolność słowa i nauczania”
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Klub Inteligencji Katolickiej z Katowic wyraził swój zdecydowany sprzeciw wobec promocji postulatów środowisk homoseksualnych LGBT. Katoliccy intelektualiści są zdania, że akceptacja i wprowadzenie pomysłów homoseksualistów ograniczy m.in. prawa obywateli do wolności słowa oraz nauczania. KIK przypomina również, że rodzice mają prawo do ochrony dzieci przed demoralizacją. 

 

„Wprowadzenie postulatów środowisk LGBT spowoduje ograniczenie praw dzieci i rodziców, ale także prawa wszystkich obywateli do wolności słowa, w tym wolności do wyrażania sprzeciwu sumienia, wolności nauczania, a w przyszłości może także prowadzić do ograniczenia wolności nauczania religii” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Klub Inteligencji Katolickiej w Katowicach. 

 

Katoliccy intelektualiści podkreślają, że Pan Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę, a różnica płci stanowi podstawę małżeństwa i rodziny, będącej podstawową komórką społeczną. „Proponowane alternatywne wizje człowieka są sprzeczne z prawdą o ludzkiej naturze” - zaznaczono w komunikacie. 

 

W dokumencie podpisanym przez zarząd KIK w Katowicach podkreślono również, że nie do zaakceptowania jest wprowadzenie zajęć edukacji seksualnej zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

 

„Uważamy, że treści zawarte m. in. w warszawskiej deklaracji LGBT+ oraz propagowane w innych miejscach w Polsce mają na celu wprowadzenie do szkół wychowania seksualnego w duchu ideologii gender i to już adresowanego do małych dzieci. Wychowanie to ma też na celu oswojenie dzieci z różnymi formami relacji płciowych, a więc nie tylko rodzicielskim związkiem mężczyzny i kobiety, ale np. zachowaniami homoseksualnymi. W wymiarze społecznym erotyzacja młodocianych prowadzi do rozwiązłości, nasilenia zachowań o charakterze przestępczym, zwiększenia liczby ciąż u młodocianych i częstotliwości zachorowań na choroby weneryczne” - napisano w stanowisku KIK. 

 

Członkowie KIK w Katowicach przypominają również, że zgodnie z Konstytucją RP „każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed (…) demoralizacją” (art. 72 ust. 1). „Wzywamy władze centralne i samorządowe oraz rodziców do przeciwstawiania się tym działaniom” - podkreślono. 

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

 Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2019-04-03 10:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

boję się o jedno, że te całe zamieszanie, choć podstawowe dla bezpieczeństwa naszych rodzin i dzieci w szczególności, jest wywołane specjalnie przez Po-PiS; może chodzić o "przykrycie" czegoś bardzo złego dla Polski i Polaków, co odbywa się za zamkniętymi drzwiami gdzieś u nas w Polsce lub u kogoś za granicą naszego państwa; bardzo to śmierdzi na odległość; temat odbierania dzieci rodzicom i oddawania ich zboczeńcom jest oczywiście bardzo ważny i aktualny, ale tu, właśnie z uwagi na tę ważność i wywołania ogromnego zainteresowania, służy do kamuflażu, zasłony dymnej, przez które to nie dostrzeżemy wręcz śmiertelnego niebezpieczeństwa; obym się mylił; nie traćmy z oczu tego co się dzieje wokół i nie odpuszczajmy tematu naszych dzieci; tu już nie ma odwrotu i czasu na "postój"; walka, a właściwie już wojna, trwa; jak jej nie wygramy, to już nas nie ma; chyba, że zostaniemy pozamykani w rezerwatach dla tubylców;
3 miesiące temu / JARO
 
Nie dajmy się zwariować. Normą jest ogół a nie margines.
3 miesiące temu / Gość
 
Czy wprowadzanie idei zrzeszenia LGTB do polskiego szkolnictwa podstawowego z plusowym ? rozszerzeniem na cale społeczeństwo,jest zgodne z Ustawa Zasadnicza ?. Dlaczego Prezydent RP i rząd coraz to lepszej Zmiany, milcząco zgadzają się gwałcenie Konstytucyjnych Praw Obywatelskich rodziców i ich dzieci,do wychowania według swoich przekonań religijnych i kulturowych podczas,gdy są zagrożone śmiercionośną antykultura dewiantów, pod egida jak na ironie Zdrowia- WHO ?
3 miesiące temu / wyborca
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66892"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.