DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Katoliccy intelektualiści przeciwni homopropagandzie w Lublinie. Napisali list do prezydenta

Katoliccy intelektualiści przeciwni homopropagandzie w Lublinie. Napisali list do prezydenta
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

„Uważamy, że manifestacje niektórych środowisk homoseksualnych służą nie tyle debacie, co prowokacji, konfrontacji, wywoływaniu niepokojów społecznych i awantur”, piszą w liście otwartym adresowanym do prezydenta Lublina przedstawiciele inteligencji katolickiej, m.in. Klub Inteligencji Katolickiej. 13 października ulicami Lublina ma przejść homoparada nazywana dla niepoznaki Marszem Równości.

 

„My niżej podpisani zabieramy głos w obronie porządku i pokoju społecznego oraz dobrych obyczajów w życiu zbiorowym. Podstawą, wręcz niezbędnym warunkiem tego ładu publicznego powinna być nienaruszalna zasada, że seksualność, płciowość należy do sfery prywatnej, intymnej człowieka i nie należy jej eksponować i upubliczniać” – czytamy w piśmie.

 

„Wzywamy Prezydenta Miasta Lublina, p. dr Krzysztofa Żuka do wydania decyzji ZAKAZUJĄCEJ wspomnianej manifestacji homoseksualistów. Pan Prezydent nie może i nie powinien zasłaniać się brakiem możliwości prawnych wydania takiej decyzji. W artykule 14 Prawa o zgromadzeniach wyraźnie jest napisane, że: „Organ gminy wydaje decyzję o zakazie zgromadzenia [...] jeżeli: [...] zasady organizowania zgromadzeń albo cel zgromadzenia lub jego odbycie naruszają przepisy karne”. Tymczasem właśnie przepisy karne Kodeksu wykroczeń zawierają cały dział wykroczeń „przeciwko obyczajności publicznej”. W artykule 140 tegoż Kodeksu czytamy, że podlega karze: „kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku”. Apelujemy więc do prezydenta Żuka, aby nie dopuścił, by w Lublinie zostało złamane prawo dotyczące obyczajności publicznej i miały miejsce wulgarne, wyuzdane i nieobyczajne zachowania publiczne” – piszą działacze.

 

Pod listem podpisali się m. in. wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a także historycy oraz prawnicy. W piątek ma odbyć się specjalna sesja Rady Miasta, podczas której PiS będzie dążyło do przyjęcia stanowiska zakazującego marszu.

 

Prezentujemy pełną treść listu:

 

PRZECIW HOMOTERROROWI I EPATOWANIU SEKSUALNOŚCIĄ

 

My niżej podpisani zabieramy głos w obronie porządku i pokoju społecznego oraz dobrych obyczajów w życiu zbiorowym. Podstawą, wręcz niezbędnym warunkiem tego ładu publicznego powinna być nienaruszalna zasada, że seksualność, płciowość należy do sfery prywatnej, intymnej człowieka i nie należy jej eksponować i upubliczniać.

 

Jesteśmy też przekonani, że w Polsce homoseksualistom nie dzieje się żadna krzywda, osoby o tych preferencjach korzystają z pełni praw obywatelskich – zarówno politycznych, jak i cywilnych czy gospodarczych. Dlatego też uważamy, że manifestacje niektórych środowisk homoseksualnych służą nie tyle debacie, co prowokacji, konfrontacji, wywoływaniu niepokojów społecznych i awantur. Doświadczenie pokazuje też, że tzw. „marsze równości” przeradzają się w widowiska niezwykle wulgarne, wyuzdane, wręcz obsceniczne.

 

Dlatego wzywamy Prezydenta Miasta Lublina, p. dr Krzysztofa Żuka do wydania decyzji ZAKAZUJĄCEJ wspomnianej manifestacji homoseksualistów. Pan Prezydent nie może i nie powinien zasłaniać się brakiem możliwości prawnych wydania takiej decyzji. W artykule 14 Prawa o zgromadzeniach wyraźnie jest napisane, że: „Organ gminy wydaje decyzję o zakazie zgromadzenia [...] jeżeli: [...] zasady organizowania zgromadzeń albo cel zgromadzenia lub jego odbycie naruszają przepisy karne”. Tymczasem właśnie przepisy karne Kodeksu wykroczeń zawierają cały dział wykroczeń „przeciwko obyczajności publicznej”. W artykule 140 tegoż Kodeksu czytamy, że podlega karze: „kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku”.

 

Apelujemy więc do prezydenta Żuka, aby nie dopuścił, by w Lublinie zostało złamane prawo dotyczące „obyczajności publicznej” i miały miejsce wulgarne, wyuzdane i nieobyczajne zachowania publiczne.

 

Podpisali list:

dr hab. Teresa Krasowska, prof. AM w Poznaniu, muzykolog; dr hab. Ryszard Zajączkowski, prof. KUL, literaturoznawca; dr hab. Robert T. Ptaszek, prof. KUL, filozof; dr hab. Mieczysław Ryba, prof. KUL, historyk; dr hab. Cezary Taracha, historyk; dr hab. Paweł Skrzydlewski, filozof; dr Artur Mamcarz-Plisiecki, polonista i prawnik; dr Robert Derewenda, historyk; dr Pablo de la Fuente, historyk; dr hab. Przemysław Czarnek; Mirosław Król, historyk; Radosław Brzózka, teolog; Marcin Jakóbczyk, prawnik

 

 

Źródło: dorzeczy.pl

TK

 


DATA: 2018-10-05 12:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przeciwko obyczajności publiczniej jest też film Smarzowskiego.
ponad 1 rok temu / Obywatel
 
Weź pod uwagę że dla niektórych "całym światem" jest ich pokój z komputerkiem :)
ponad 1 rok temu / do rozbawiony
 
do klik: Serio? "We have received braking news that Parada Równości would take place in our city in the nearest future'? Bardzo się cieszę z tak wielkiego szacunku dla naszego języka, którego terminologia wchodzi na stałe do wszystkich języków "na całym świecie".
ponad 1 rok temu / rozbawiony
 
na całym świecie to się nazywa Parada Równosci
ponad 1 rok temu / klik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.