DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Gratulacje dla arabskich robotników palących podczas remontu dachu - osiągnęli swój cel przy pomocy architektów.
11 dni temu / Szisza
 
@ Ignacy: Myślę, że i barokizowanie gotyckiej świątyni mogło wydawać się w XVII wieku niemal równie obrazoburcze. Postmodernizm może mieć swój smak i osobiście nie uważam go za tandetny kicz.
12 dni temu / Jan
 
@Jan Jest różnica między wprowadzeniem do świątyni dawnych, klasycznych form, które są zakorzenione w sztuce sakralnej i wypływają z chęci jak największego upiększenia kościoła, aby oddać cześć i chwałę Bogu, a nowocześniactwem i wdrażaniem planów architektonicznych opartych na prostacko wręcz topornych kształtach, charakterystycznych dla "sztuki współczesnej".
12 dni temu / Ignacy
 
Nie wypowiadam się na temat szczegółów zarysowanego projektu. Faktem jest jednak, że historyczne i cenne architektonicznie kościoły bywały wielokrotnie PRZEBUDOWYWANE. Zainteresowanych odsyłam choćby do przedwojennej ikonografii katedry w Poznaniu. Ta czcigodna świątynia miała wówczas formę barokową i dopiero w ramach odbudowy ze zniszczeń wojennych została poddana regotycyzacji. Podobnych przykładów można przytoczyć więcej.
12 dni temu / Jan
 
Jak dopuszczą do tego jakichś współczesnych oszołomów to może być tragedia. Plastik i dekonstrukcja. Niestety to Francja, a katedra dostała ukradziona.
12 dni temu / Kontrrewolucja
 
@Polka, nawet jak chcą zrobić z katedry muzeum to ich działania są nielogiczne. Przecież turyści przychodzą oglądać właśnie to co stare, jakby chcieli podziwiać nowoczesne witraże czy nowoczesny wystrój kościoła to by poszli gdzie indziej. Oni po prostu nie szanują swojej kultury, swojego dziedzictwa, zwłaszcza jak jest tak powiązane z katolicyzmem. Zachłysnęli się nowoczesnością i to co stare chcą wyrzucić do kosza, dotyczy to tak zabytków jak i zasad moralnych, które uważają za przestarzałe.
12 dni temu / Vicky
 
Masoni rządzą!!!
12 dni temu / Jacek
 
Najpierw zamontują lampki a następne zmienia katedrę na dyskotekę. Wszystko będzie przygotowane perfekcyjnie, jak to masoni.
12 dni temu / taki 1
 
Ten nowy ekumenizm wniosl w zycie Kosciola nowe zasady rozumowania nauki, dopelniajac tym samym plan szatanistycznego zniewolenia czlowieka. Katedra juz nigdy nie odzyska blasku swietnosci, bedzie poddana wielowymiarowym zmianom sluzacym jedynie wspolnemu pogladowi na wiare pod dachem liberalizmu kobiet wszystkich wyznan.
12 dni temu / Bartek
 
Zapewne celowo tak ma wyglądać by służyła jeszcze do innych celów musi przecież zarobić na pokrycie kosztów remontu. Zimna kalkulacja to cala Francja
12 dni temu / ztula
 
Dla nich nie liczy się sakralny charakter budynku, oni chcą zrobić z katedry muzeum i tyle. Biedny, biedny świat, który odrzuca swego Stwórcę...
12 dni temu / Polka
 
To bardzo proste. Musi być dużo przeszkadzajek i ma być brzydko. Co prawda nie da się z tego zrobić postmodernistycznego kościoła, ale da się zbliżyć ile można. Masoneria czuwa.
13 dni temu / gosc
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.