DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Podatek katastralny i jego skutki społeczne

Kataster - wydziedziczenie milionów Polaków

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


a mnie się widzi,że w kraju, w którym centra miast przejęli panowie w sukienkach (np. Kraków)czas wprowadzić wreszcie ten podatek... od nieruchomości, które częstokroć powstały z pracy rąk "owieczek"... a służą regularnej komercji... Oczekuję też na podatek wyznaniowy. Wtedy będzie jasne, ilu mamy Polaków katolików....
ponad 4 lata temu / brunet
 
TO BYLO DO PRZEWIDZENIA, SITWA POTRZEBUJE PIENIEDZY....
ponad 4 lata temu / MAX POLAK
 
POLAK MA MIEĆ ZDROWE ŁAPY DO ROBOTY ,A NIE DO MAJĄTKU. MAJĄTEK POLAKA MA BYĆ TAKI .WŁASNOŚĆ POLAKA TO MA BYĆ TO CO JEST NA NIM. TO JEST MAJĄTEK POLAKA ,A W KIESZENIACH MA MIEĆ PLEWY. DO ROBOTY POLACY.DO ROBOTY.
ponad 4 lata temu / PIERDZĄCY BYK.
 
Poco mam NieRząd, którego jedynym zajęciem jest kombinowanie jak nas okraść?
ponad 4 lata temu / Abnegack
 
kto ich wybrał??????????????i wszystko w temacie....
ponad 4 lata temu / pol
 
Kto straszy Polaków podatkiem "katastrofalnym" Ja co roku otrzymuję z gminy nakaz płatniczy i płacę za działkę,budynek mieszkalny i budynek gospodarczy.Nikt mnie z domu nie wypędzi za życia a do grobu nie zabiorę.Co by się działo z wartością opuszczonego i nie pilnowanego domu.W mojej okolicy pełno domów na sprzedaż. Tylko nikt nie kupuje.
ponad 5 lat temu / libertus
 
Masakra :) zdzieranie pieniędzy z ludzi przechodzi już wszelkie granice. A co do sprawy urzędników państwowych bardzo się dziwię, że ludzie NIE myślą tutaj ;) Urzędnik państwowy jest pracownikiem, który nie produkuje ŻĄDNYCH dóbr- a kosztuje sporo pieniędzy podatników- w zasadzie to setki tysięcy miejsc pracy opłacają inni ludzie. Pieniędzy wyrzuconych w błoto. Gdyby urzędniczka kupiła sobie sad i produkowała dżemy na niską nawet skalę byłaby sto razy korzystniejsza dla rozwoju gospodarczego, ekonomicznego etc etc. A tak to urzędnik przybija pieczątki, ku wielkiemu rozwojowi wszechświata.
ponad 7 lat temu / Marysia
 
Argument, że podatek od wartości nieruchomości jest dużo bardziej mniej uciążliwy i mniej szkodliwy dla gospodarki, niż np podatki dochodowe w obecnym kształcie - mimo, że na płaszczyźnie teoretycznej się z nim zgadzam - niestety jest nietrafiony na gruncie praktycznym. Lepiej bowiem mieć podatki dochodowe i VAT w formie obecnej, niż to co mamy teraz plus jeszcze katastralny. Niestety trzeba stwierdzić, że nasze Państwo osiągnęło już takie stadium opresyjności, a finanse publiczne są w tak fatalnym stanie, że gdyby to było przedmiotem działalności bukmacherów, to kurs na opcje "wprowadzą katastralny w zamian za obniżenie innych podatków" byłby wyższy niż na zakład, że Polska wygra Ms w Brazylii. Argument, że podatek od wartości nieruchomości jest dużo bardziej mniej uciążliwy i mniej szkodliwy dla gospodarki, niż np podatki dochodowe w obecnym kształcie - mimo, że na płaszczyźnie teoretycznej się z nim zgadzam - niestety jest nietrafiony na gruncie praktycznym. Lepiej bowiem mieć
ponad 7 lat temu / JG
 
op1 a jak małżeństwo miało 80 m2 i jedno umarło to to drugie ma być puszczone z torbami bo będzie mieć 80 m2 na osobę? A sprzedawać po jakiej cenie,bo już jest stagnacja na rynku nieruchomości!A wyceniać będą na jakiej podstawie rynkowej czy urzędowej?
ponad 7 lat temu / cynik
 
Podatek ten jeż dawno powinien być wprowadzony, bo jest w wielu cywilizowanych, krajach które utrzymują się z podatku i nie mają innych dochodów, np. z przedsiębiorstw państwowych lub bogactw naturalnych. U nas nie może być wprowadzony, dlatego że są naciski bogaczy na rządzących. Jak można straszyć, że będą zabierali dorobek całego życia, robić tak złą propagandę. Podatek ten będzie niewielki, ok. 1% wartości, a wolna od podatku będzie powierzchnia mieszkalna ok. 50m2 na osobę. Czy to jest społecznie sprawiedliwe, że ktoś ma 10 mieszkań, wynajmuje nie płacąc podatku dochodowego, a jedynie grosze podatku od nieruchomości, a ktoś inny nie ma na chleb, bo Państwo ma pusta kasę? Odpowiedzcie sobie sami. Oczywiście punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ps. Moja rada. Jeśli boi się Pan, że Panu zabiorą nieruchomości, to trzeba je sprzedać i żyć z procentu. Żeby każdy miał takie kłopoty.
ponad 7 lat temu / op1
 
>>Zasadniczo zgadzam się z założeniami artykułu, tylko nie bardzo rozumiem dlaczego wg niektórych wyrzucanie ludzi z pracy (np. urzędników)jest najlepszym rozwiązaniem problemów z finansami w Polsce. Uczono mnie, że w czasach kryzysów to państwo stawało się pracodawcą, zeby pobudzić gospodarkę. Ludzie dostawali pensje, od których płacono podatek, a za resztę kupowali niezbędne artykuły, co wpływało na ozywienie gospodarcze. Wiem, ze to duze uproszczenie.<< Jest to niestety bledna teoria. W czasie kryzysu mozna oczywiscie inwestowac w to co stalo sie tanie (o ile zakladamy ze wzrosnie) ale nie mozna przejadac kapitalu zebranego w prospericie. Spojrzcie prosze inaczej - czy pracownik budzetowki, czy firmy prywatnej - to taki sam czlowiek. Skoro w czasie kryzysu firmy prywatne beda redukowac zatrudnienie (bo mniejsza produkcja) to dlaczego pracownicy budzetowki maja byc chronieni?
ponad 7 lat temu / ARD
 
Może trzeba poprostu wziąć i wywalić to złodziejstwo z kraju zwyczajnie po ludzku . Za ryj i won złodzieju !
ponad 7 lat temu / oko
 
Państwo samo się wyżywi!
ponad 7 lat temu / Łysy
 
Oto chodzi, że im bardziej niwydajne państwo tym więcej urzędników. Tak, chciałbym, żeby nie 100 tys. ludzi straciło pracę, ale conajmniej 300. Dlaczego nie jest to bezduszne?? Bo zwalniając tych ludzi w tym samym czasie należałoby przeprowadzić reformę podatkową oraz uwolnić właścicieli firm od krępujących ich przepisów. W ten sposób te 300 tys. ludzi miałoby mozliwość założenia tak jak w USA czy Wielkiej Brytanii swoich firm niemal od ręki. Zatrudnienie przez państwo coraz to nowych ludzi jest działaniem krótkowzrocznym. Przez 5 czy 10 lat może rzeczywiście będą mieli pracę, ale w konsekwencji po jakims czasie, gdy państwo zbankrutuje prze nich zostaną na lodzie i nie bedą mieli mozliwości podjęcia jakiejkolwiek pracy oraz beda przymierać głodem. Wolałbym zostać zwolniony, ale żeby w konsekwencji to miało dobry wpływ na moje państwo i moje dzieci i wnuki w nim żyjące niż trzymać się kurczowo stołka, którego i tak po jakims czasie stracę.
ponad 7 lat temu / do xyz
 
Nie słyszałem żeby w Anglii ktoś płacił podatek od nieruchomości. Jedyny podatek to Council Tax (na Policję, Straż, szkołę itp.). Czekam z niecierpliwością na powrót do Polski ale obawiam się że w takiej sytuacji nigdy to może nie nastąpić.
ponad 7 lat temu / andrzej
 
Przeprasza, c.d. do poprzedniego komentarza: A jeśli ktoś straci swoją własność z powodu utraty pracy? Czy to jest wg Was w porządku? Pracownik budżetówki z wypowiedzeniem w ręku...
ponad 7 lat temu / xyz
 
Zasadniczo zgadzam się z założeniami artykułu, tylko nie bardzo rozumiem dlaczego wg niektórych wyrzucanie ludzi z pracy (np. urzędników)jest najlepszym rozwiązaniem problemów z finansami w Polsce. Uczono mnie, że w czasach kryzysów to państwo stawało się pracodawcą, zeby pobudzić gospodarkę. Ludzie dostawali pensje, od których płacono podatek, a za resztę kupowali niezbędne artykuły, co wpływało na ozywienie gospodarcze. Wiem, ze to duze uproszczenie. Ale obecnie z tych 100 tys. nie wszyscy znajdą pracę poza administracją.
ponad 7 lat temu / xyz
 
Szykują się ładne żniwa łapówkowe dla wyceniających!
ponad 7 lat temu / chłopzewsi
 
Podatek od wartości nieruchomości w zasadzie nie jest złym podatkiem, ale pod warunkiem, że jego wartośc to 1,2 maksymalnie 3 promile!! Ale niestety nasza tzw władza wprowadzić chce podatek liczony w procentach. I tu jest pies pogrzebany, bo podatek w takiej wysokości to jak zauważył autor początek wywłaszczenia!! A kto stanie sie właścicielem?? Banki. Banki, u których naipierw trzeba będzie wziąść kredyt na zapłacenie tego podatku, a potem kiedy właściciel stanie się niewypłacalny bank spokojnie przejmie sobie mieszkanko czy tez domek. Podatek ten w wolnej Polsce bedzie wprowadzony i w całości przeznaczony będzie na funkcjonowanie Policji (no bo policja tego mienia broni przed bandziorami. a przynajmniej powinna:)), ale tak jak napisałem wcześniej będzie to podatek maksymalnie 2-3 promilowy nie procentowy. Oczywiście oprócz tego trzeba zmniejszyć i zlikwidować inne podatki (np. podatek od uczciwej pracy czyli podatek dochodowy)ale to już inna historia. pozdr. MK
ponad 7 lat temu / M. Kordaszewski
 
Kiedy ludzie w końcu zrozumieją że rządy "po" to nic innego niż właśnie odbywająca się Targowica, tyle tylko że w kierunku zachodnim. Tuskomatołki chcą z nas zrobić niewolników, a pożyteczni idioci bardzo im w tym pomagają głosują na to ..
ponad 7 lat temu / koko
 
A Wy dalej ekscytujecie się sektorówkami, marszami i eurofestynem. Brawo. To będą ostatnie Wasze igrzyska:)
ponad 7 lat temu / Widzewiak
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.