DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Katarczycy przejmują francuskie przedmieścia – muzułmanie będą się radykalizować

Katarczycy przejmują francuskie przedmieścia – muzułmanie będą się radykalizować
UPI/BIGPICTURESPHOTO.COM / FORUM
#ISLAM    #MUZUŁMANIE    #FRANCJA    #PARYŻ    #ZAMIESZKI    #KATAR    #HOLLANDE

Katarczycy, ku radości polityków rządzących Francją, obiecali zainwestować duże pieniądze na przedmieściach francuskich zamieszkanych przez muzułmanów. Prezydent François Hollande ma nadzieję, że wreszcie uda się zapanować nad niepokornymi wyznawcami islamu, często wszczynającymi zamieszki.


Tymczasem problemy mogą się jeszcze pogłębić. Szejk Kataru pragnie szerzyć wszędzie, gdzie się da wahabistyczną odmianę islamu, wykluczającą integrację muzułmanów ze społeczeństwem zachodnim.

 

Przedstawiciele władz Kataru ogłosili jeszcze w lutym tego roku, kiedy prezydentem był Nicolas Sarkozy, że są gotowi zainwestować we francuskie przedmieścia ponad 50 mln euro. Niedawno suma ta została podniesiona do 100 mln euro. Pieniądze mają iść na wsparcie małych firm muzułmańskich.

 

W ubiegłym miesiącu rząd francuski zatwierdził fundusz, który francuski dziennik „Libération” opisuje jako „katarskie przejęcie przedmieść".


Prezydent François Hollande i inni francuscy politycy mają nadzieję, że katarskie inwestycje pomogą zwalczyć ubóstwo w zamieszkanych przez muzułmanów dzielnicach. 

 

Francuski rząd nie chce przyjąć do wiadomości, że Katar chce de facto ustanowić muzułmański kalifat na przedmieściach. Prezydent Hollande przekonuje, że dzięki inwestycjom arabskiego kraju uda się pobudzić potencjał ekonomiczny przedmieść.

 

Tymczasem trzeba pamiętać, że Katar, choć kreuje się jako państwo zdecydowanie prozachodnie, sprzyja radykalnej sekcie islamskiej – wahabitom, która wyklucza integrację muzułmanów na Zachodzie i aktywnie zachęca do prowadzenia dżihadu przeciwko nie-muzułmanom.

 

Katar wspiera wahabickich bojowników, którzy przejęli władzę w Libii i próbują zrobić to samo w Syrii. Jest także głównym sponsorem Hamasu oraz Bractwa Muzułmańskiego. Ponadto, Katar finansuje stację telewizyjną Al-Jazeerę, w której pracują radykałowie, chwalący zamachy samobójcze i działalność terrorystyczną.

 

Katarski emir obiecał nie „szczędzić wysiłków," aby szerzyć radykalny islam wahabitów na całym świecie.

 

 

Źródło: Gatestone Institute, AS.


DATA: 2012-10-13 20:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rządy Hollande`a doprowadzą Francję do upadku. Jak widac nowy prezydent nie daje sobie rady z liczna diaspora muzułmańską i woli to przekazać w ręce bogatych katarczyków. Wprost genialne posuniecie. Powodzenia Francjo!
ponad 7 lat temu / Realna
 
Jak muzułmanie się już dobrze zagospodarują, to zrobią Hollandowi dżihad o ile ich nie dopuści do swojego rządu.
ponad 7 lat temu / marekb54
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.