DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Katarczycy dalej antychrześcijańscy

Katarczycy dalej antychrześcijańscy
By Juanedc from Zaragoza, España (Amaneciendo Uploaded by juanedc) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

W Katarze panuje atmosfera christianofobii. Tak stwierdził we francuskiej telewizji Jean-Pierre Brosse, który przez cztery lata był dyrektorem liceum francusko-katarskiego w stolicy emiratu Doha. Zrezygnował on ze swojej funkcji i powrócił do Francji, nie mógł dłużej znosić antychrześcijańskiego nastawienia władz lokalnych. Francuzowi regularnie grożono więzieniem.


Prywatne liceum, w którym nauczał Jean-Pierre Brosse, miało być symbolem przyjaźni między dwoma krajami. Jego inauguracji dokonał w 2008 r. ówczesny prezydent Francji Nicolas Sarkozy wraz z przyszłym emirem Kataru. Szkoła była przeznaczona zarówno dla młodzieży francuskiej, jak i katarskiej.


Po dwóch latach sytuacja zaczęła się pogarszać. Katarscy rodzice zaczęli naciskać na dyrekcję, by ta zmieniła program. Problemem okazały się być ilustracje w podręcznikach historii prezentujące kościoły, klasztory czy katedry – stały element współczesnego krajobrazu Francji i historii tego kraju.


Katarczycy nie tolerowali nawet najmniejszego wspomnienia o chrześcijaństwie. Dzieci i młodzież z Kataru do osiągnięcia 18 roku życia mają… nie wiedzieć, że na świecie istnieje jakakolwiek inna religia!


W tej sprawie do sekretariatu szkoły codziennie wpływała lawina skarg. Skarżono się na np. na to, że w podręczniku były rysunki dwóch małych… niedźwiedzi. Niestety, jeden z nich nazywał się Mateusz, a więc nosił imię Apostoła Chrystusa a to niedopuszczalne nawiązanie do chrześcijaństwa.


Jean-Pierre Brosse zaczął też otrzymywać pogróżki i głuche telefony. Grożono mu także dziesięcioma latami więzienia. W tej sytuacji postanowił podać się do dymisji i wrócić do kraju.FLC


DATA: 2013-10-31 21:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.