DZIŚ JEST:   06   GRUDNIA   2020 r.

II Niedziela Adwentu
Św. Mikołaja z Miry
Św. Marii Carmen Sallés y Barangueras
 
 
 
 

Kaszmir: kobieta zmarła po aborcji „zrób to sam” w domu

Kaszmir: kobieta zmarła po aborcji „zrób to sam” w domu
fot. flickr.com
#ABORCJA    #PIGUŁKA    #DZIEŃ PO    #FARMAKOLOGIA    #ŚMIERĆ    #MATKA    #DZIECKO

W stanie Kaszmir w Indiach zmarła kobieta wraz ze swoim nienarodzonym dzieckiem po zażyciu w domu pigułek aborcyjnych, według instrukcji „zrób to sam”. Doznała rozległego krwotoku.

 

Policja w indyjskim regionie Kaszmiru została wezwana do rodzinnego domu kobiety na początku tego miesiąca. Rodzina sugerowała nagłą „przypadkową śmierć”. Początkowo funkcjonariusze nie widzieli niczego niepokojącego w śmierci kobiety i jej 18-miesięcznej córki. Teraz jednak zdecydowali się wszcząć śledztwo.

 

Według „Mumbai Mirror”, mąż kobiety z pomocą swoich rodziców i przyjaciela, uzyskał pigułki aborcyjne od przedstawiciela medycznego. Podejrzanych w sprawie jest sześć osób, ale na razie ich nie aresztowano, zgodnie z indyjskim kodeksem karnym i ustawą o przerywaniu ciąży. Jeden ze zastosowanych paragrafów dotyczy „czynu dokonanego z zamiarem spowodowania poronienia”. Kobieta – co potwierdziło badanie medyczne – dokonała aborcji, wykrwawiając się na śmierć.  

 

Aborcje domowe „zrób to sam” są tymczasowo dozwolone – w związku z domniemaną pandemią – m.in. w Wielkiej Brytanii. Rząd w Londynie początkowo wyraził zamiar dopuszczenia aborcji „zrób to sam” 23 marca, ale później wycofał się, twierdząc, że ogłoszenie na stronie rządowej zostało „opublikowane błędnie”. Napisano: „Informacje na tej stronie zostały usunięte, ponieważ zostały opublikowane przez pomyłkę. Zostało to opublikowane błędnie. Nie będzie żadnych zmian w przepisach dotyczących aborcji”.

 

Zaledwie dzień później sekretarz zdrowia Matt Hancock zapewnił Izbę Gmin, że nie wprowadzi żadnych zmian w przepisach dotyczących aborcji w odpowiedzi na COVID-19. Ponadto minister zdrowia lord Bethell wyjaśnił, że wniosek dotyczy istotnych kwestii związanych z bezpieczeństwem i ochroną dla kobiet i młodych dziewcząt.

 

Ponieważ ustawa o koronawirusie została wniesiona do Izby Lordów w środę 25 marca, lord Bethell zdecydowanie odrzucił w imieniu rządu proponowane zmiany w projekcie, stwierdzając: „nie zgadzamy się, by kobiety stosowały obie metody leczenia aborcji medycznej i w domu.” Wyjaśnił również, że wprowadzanie zmiany bez kontroli parlamentarnej byłoby niewłaściwe: „Nie jest słuszne spieszyć się z tego rodzaju zmianami we wrażliwym obszarze, takim jak aborcja bez odpowiedniej kontroli parlamentarnej” – mówił.

 

Rząd jednak ostatecznie zezwolił na aborcje „zrób to sam”, czyli aborcję wykonywaną w domu przez kobiety za pomocą środków farmakologicznych. Bardzo istotna tymczasowa zmiana jest największą transformacją przepisów aborcyjnych w Wielkiej Brytanii od czasu ustawy z 1967 roku, legalizującej proceder zabijania dzieci poczętych. Dokonano jej bez konsultacji społecznych, kontroli parlamentarnej czy nawet debaty publicznej.

 

Zgodnie z nową tymczasową polityką, lekarze mogą przepisywać mifepriston i mizoprostol przez telefon lub platformy wideo, takie jak Facetime lub Skype. Przed zmianą, aborcje mogły mieć miejsce wyłącznie w szpitalach lub klinikach aborcyjnych zatwierdzonych przez Sekretarza Zdrowia.

 

Christian Legal Centre złożyło pozew przeciwko decyzji rządu, wspierane przez pracowników służby zdrowia i byłego ministra. Jednocześnie organizacja Right To Life UK uruchomiła narzędzia w Anglii, Walii i Szkocji, które ułatwiają mieszkańcom skontaktowanie się z lokalnymi przedstawicielami, by domagać się od nich odwołanie niebezpiecznej decyzji o aborcji „zrób to sam”.  

 

Źródło: mumbaimirror.indiantimes.com, righttolife.org.uk

AS


DATA: 2020-05-15 13:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Moim zdaniem wszelkie uboczne skutki w tym przemyśle czyli nie tylko w przypadku aborcji są dla jednych nieistotne a dla drugich bardzo istotne. Dlatego dla jednych ważne żeby o tym mówić a dla drugich nie.
6 miesięcy temu / pr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.