DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Karygodne ataki na prof. Bogdana Chazana. Katoliccy lekarze stają w jego obronie

Karygodne ataki na prof. Bogdana Chazana. Katoliccy lekarze stają w jego obronie
fot. Luka Lukasiak/Forum

Uznajemy słowne znieważanie i napaść fizyczną na profesora Bogdana Chazana w Łodzi i Gnieźnie za karygodne. Protestujemy przeciwko akcjom mających na celu niszczenie zaufania społecznego do lekarzy. Solidaryzujemy się z działaniami Profesora w obronie ludzkiego życia – napisało Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich. Prof. Chazan był atakowany m.in. podczas pokazu filmu „Nieplanowane”.

 

W sprawie głos zabrało Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich. „Ze smutkiem i niepokojem dowiedzieliśmy się o wydarzeniach, które miały miejsce w Łodzi w dniu 7 listopada 2019 roku oraz w Gnieźnie w dniu 8 listopada i dotyczyły wiceprezesa naszego Stowarzyszenia Profesora Bogdana Chazana” – czytamy w oświadczeniu.

 

Jak przypomniało KSLP, profesor Bogdan Chazan, był zaproszony przez łódzką Fundację „Życie” na publiczny pokaz filmu „Nieplanowane” w kinie „Charlie” i dyskusję po projekcji. Został on przed wejściem do kina zaatakowany przez tłum agresywnych osób mających w dłoniach plakaty i krzyczących: „prowokator” i „hipokryta”. „Kilku mężczyzn podbiegło do Profesora, inni usiłowali ich uspokoić i odciągnąć na bok. Jeden z mężczyzn usiłował wcisnąć profesorowi za kołnierz plakat z napisem, prawdopodobnie po to, by zrobić mu następnie zdjęcie z plakatem na szyi” – czytamy.

 

Wedle KSLP przed kinem stal samochód policyjny, ale policja nie interweniowała. „Z pomocą nieznanego mężczyzny profesorowi udało się dostać do drzwi i wejść na widownię kina. Poinformował zebranych o awanturze przed kinem i podziękował nieznanemu mężczyźnie za pomoc. Jesteśmy wdzięczni za ten gest obrony lekarza” – zaznaczyło Stowarzyszenie.

 

Kolejny atak miał miejsce 8 listopada w Miejskim Domu Kultury w Gnieźnie, gdzie odbyła się konferencja na temat in vitro. „Profesor Bogdan Chazan był jednym z wykładowców. Jedna z uczestniczek usiłowała zakłócić przebieg konferencji. Po jej zakończeniu organizatorzy bezpiecznie przeprowadzili Profesora do samochodu, do którego wsiadał otoczony obraźliwymi plakatami i głośnymi wyzwiskami”.

 

KSLP uznało słowne znieważanie i napaść fizyczną na profesora Bogdana Chazana w Łodzi i Gnieźnie za karygodne. „Protestujemy przeciwko akcjom mających na celu niszczenie zaufania społecznego do lekarzy. Solidaryzujemy się z działaniami Profesora w obronie ludzkiego życia, gdyż zgodnie z Kodeksem Etyki Lekarskiej Powołaniem lekarza jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego, zapobieganie chorobom, leczenie chorych oraz niesienie ulgi w cierpieniu; lekarz nie może posługiwać się wiedzą i umiejętnością lekarską w działaniach sprzecznych z tym powołaniem a Dla wypełnienia swoich zadań lekarz powinien zachować swobodę działań zawodowych, zgodnie ze swoim sumieniem i współczesną wiedzą medyczną” – czytamy w oświadczeniu Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich sygnowanym przez dr n.med. Elżbietę Kortyczko, prezes KSLP, specjalista pediatrii i neonatologii oraz lek. Grażynę Rybak, delegata Oddziału Mazowieckiego KSLP, specjalistę pediatrii.

 

MA

 

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">Wieczór na ICPD25 w Nairobi - wielka feta na cześć nagrodzonych za wsparcie i promocję tzw. „praw seksualnych i zdrowia reprodukcyjnego”.<br><br>Na wstępie obok siebie zestawiono kilka negatywnych zjawisk, w tym: chrześcijaństwo, małżeństwa dzieci i gwałty wojenne.<br><br>Taki tu klimat. <a href="https://t.co/SkHy2AOs0t">pic.twitter.com/SkHy2AOs0t</a></p>&mdash; Jerzy Kwaśniewski (@jerzKwasniewski) <a href="https://twitter.com/jerzKwasniewski/status/1194858973318529024?ref_src=twsrc%5Etfw">November 14, 2019</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Czytaj także:
DATA: 2019-11-14 08:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wielki człowiek.Zadziwiające dlaczego policja nie interweniowała.Policja ma obowiązek interweniować i ukarać sprawców. Tego tak się nie powinno zostawiać bo oni się przez to rozzuchwalają.Znajomy dostał karę pieniężną za przeklinanie w miejscu publicznym, której nie przyjął bo to nie on przeklinał to sąd zaocznie mu podwoił karę lub miał do wyboru areszt. Podwójne standardy . Jestem za panem profesorem oby więcej takich ludzi .
11 miesięcy temu / MP
 
Kiedy ktoś popełnił wielki grzech, a teraz tego żałuje, to nie powinien się z tym obnosić. Bo to umniejsza szczerość jego żalu.
11 miesięcy temu / TZ.
 
Czyżbyś uważał że młodzież nie zrozumie porównania dwóch przypadków w których ktoś kiedyś popełnił wielki błąd, a później bardzo tego żałował? Niekoniecznie prawdą jest jakoby taka sytuacja kompromitowała człowieka i ideę. Wręcz przeciwnie, szczery żal może uczynić nawróconego grzesznika i jego ideę bardziej wiarygodnymi.
11 miesięcy temu / @TZ
 
jak to mówi młodzież "odleciałeś " z tym porównaniem
11 miesięcy temu / do @TZ
 
Ja nie wiem jak to się dzieje że takie łobuzy nie dostają po gebie,kiedyś to można było na pojedynek rzucic wyzwanie, dziś tylko poprosić o dobre zachowanie.
11 miesięcy temu / Karoll102
 
to Policja by walczyła o Niego jak lwy ????
11 miesięcy temu / Jak by byl geje
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.