DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Kary dla oficerów? Prezydentowi Macronowi nie podoba się krytyka polityki migracyjnej

Kary dla oficerów? Prezydentowi Macronowi nie podoba się krytyka polityki migracyjnej
fot. REUTERS/Philippe Wojazer/FORUM
#IMIGRACJA    #FRANCJA    #MIGRACJA    #POLITYKA    #PAKT    #MARRAKESZ    #ONZ

Trzynastu  francuskich oficerów rezerwy napisało do prezydenta Emmanuela Macrona list otwarty protestując przeciw Światowemu Paktowi z Marakeszu w sprawie migracji. Grożą im sankcje dyscyplinarne.

 

Pytany przez dziennik L’Opinion, gabinet ministra broni przyznał, że pod listem podpisało się 12 generałów, jeden pułkownik i były minister obrony, Charles Million.

 

W liście napisano m.in. „Decydując samemu o podpisaniu tego paktu, dorzuca Pan dodatkowy motyw do złości ludzi, już i tak sponiewieranych. Jest Pan odpowiedzialny za zaprzeczenie demokracji, a nawet zdradę narodu. Nie może Pan sam wymazać naszych odniesień cywilizacyjnych i pozbawić nas cielesnej ojczyzny”.

 

„Tego typu słowa są niedopuszczalne i niegodne. Generałowie, którzy podpisali ten tekst wychodzą poza obowiązki oficerów rezerwy jakie są na nich nałożone. Wymogi te tym bardziej ich zobowiązują, bo jako generałowie znajdują się na szczycie hierarchii wojskowej, to znaczy mają za zadanie dawanie przykładu. Odrzucając swoje obowiązki, podważają to co doprowadziło ich do wysokiej odpowiedzialności, z której teraz powinni dawać lekcje. Czyniąc to co czynią, nie wypełniają swoich ustawowych zobowiązań, a tym samym narażają się na sankcje dyscyplinarne, które nastąpią w najbliższych dniach” – oświadczyło ministerstwo broni.

 

List do Macrona podpisali generałowie: Antoine Martinez (lotnictwo), Marc Bertucchi, były szef brygady alpejskiej, Philippe Chatenoud, André Coustou, Roland Dubois, Daniel Grosmaire, Christian Houdet, Michel Issaverdens, Christian Piquemal, Daniel Schaeffer, Didier Tauzun, admirał Patrick Martin, pułkownik Eric Chanas i Charles Millon, były minister obrony.

 

- Oficerowie Ci, ostrzegając prezydenta republiki o przyszłych, fatalnych konsekwencjach Paktu z Marrakeszu, bronią Francji przed zaprogramowaną inwazją. Wypełniają żołnierski obowiązek. Cześć im! – komentowała katolicka publicystka, Francesca de Villasmundo.

 

Franciszek L. Ćwik


DATA: 2018-12-21 07:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ŻNIWO CORAZ BLIŻEJ PONURY KOSIARZ CZEKA .
4 miesiące temu / Dionizy75
 
wolność słowa po europejsku
4 miesiące temu / steps
 
Najgorsze jest to że żadne sankcje nie grożą politycznym fircykom gotującym ludziom gehennę.
4 miesiące temu / Gość
 
"Nadchodzi czas, kiedy ludzie oszaleja i gdy zobacza kogos, kto nie jest szalony, zaatakuja go, mowiac: Jestes szalony; nie jestes taki jak my". Sw. Antoni Wielki (Ojciec pustyni) - III w. n.e. "A time is coming, when men will go mad and when they see someone who is not mad, they will attack him, saying: You are mad; you are not like us". St. Anthony the Great (The desert father)
4 miesiące temu / Paweł co nie czyta wybiórczej
 
Odważni ludzie. Zemsta masonów może być dla nich i ich rodzin bardzo dotkliwa.
4 miesiące temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64960"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.